Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500zł w trójkącie?!


apartmentbayside

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,

Zakładając ten wątek byłbym bardzo wdzięczny za pomoc / sugestie w doborze odpowiedniego zestawu.

Przeznaczenie: 60% muzyka, 40 % filmy / seriale, 

Rodzaj muzyki: głownie Elektroniczna, Dubstep, DeepHouse, House, Reagee

Preferencje: Za dzieciaka słuchałem z poczciwej wieży Aiwa, stare czasy. Nigdy nie miałem sprzętu Stereo z prawdziwego zdarzenia. U znajomka słyszałem jak gra Pylon Pearl 25 i byłem zaskoczony jak ten sprzęt czysto gra. 

Pokój: salon z aneksem w trójkącie, wymiary w załączeniu.
Głośniki umiejscowione obok telewizora.

Zestaw: Stereo (kolumny podłogowe+ amplituner), wolałbym nie posiłkować się subwooferem.

Budżet: ok 2500 PLN (do negocjacji, lekkiej ;))

Źródło: Amplituner będzie podłączony do TV, chciałbym również mieć przesył przez Bluethooth - Spotify po telefonie. Komputer będzie podłączany sporadycznie. Nie potrzebuję funkcji sieciowych jak Wifi. Zależy mi tylko na powyższych funkcjach. Nie gram w gry. 

Stan: Może być zarówno nowy jak i używany. Mam możliwość kupna Onkyo 8220 oraz Pylon Pearl 25 w dobrej cenie ( ok. 2000zł - sprzęt używany).

Co myslicie o tych  kolumnach?  Co myślicie o Monitor Audio? Wiem że Onkyo dobrze z nimi współpracuje.
Zastanawiałem się również nad Yamaha R-N303D + Magnat Supreme 1002? 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc.

onkyo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon spory, przy odległości około 5 metrów no to już jakieś większe paczki potrzebne. Nie wiem czy te Pylony dadzą radę. A wysoki ten salon ? Jakiś dywanik wchodzi w grę ? 😁

Tak myśle bo masz dosyć podobna sytuacje do mnie duże pomieszczenie w którym dźwięk będzie się rozchodził i ciężko na małych kolumnach będzie uzyskać taki efekt wow.

Ja mam salon około 80 m2 tez trochę przedzielony schodami na górę i musiałem wstawić duże kolumny żeby uzyskać w miarę przyzwoity efekt.

Wcześniej grałem właśnie na Monitor Audio Bronze 6 i było bardzo fajnie ale brakowało przestrzeni - a jednak te Bronze są większe od tych Pylonów.

Te Magnaty wyglądają lepiej, tak mi się wydaje choć ich nie słuchałem...

No i do filmów to w tej powierzchni jakiś woofer by się przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...