Skocz do zawartości

Akustyka pomieszczenia do amatorskiej produkcji muzyki


mateuszmieszko

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Mam problem z bassem w pokoju. Zrobiłem wstępną adaptację akustyczną (teraz już wiem że nie do końca dobrze).
Chciałem Was tylko spytać czy zastosowanie głębokich bass trapów z wełny mineralnej (grubość 30-40cm) w zaznaczonych miejscach mogłoby przynieść pozytywny efekt?

Miejsca pierwszych odbić są absorbowane przez panele (5cm), obecne bass trapowe ćwierć walce o promieniu 20cm niestety nie zdają egzaminu.

Wymiary pokoju:
(D)3.30x(SZ)2.70x(W)2.30

Czy w takim małym pomieszczeniu realnym jest otrzymać bass na dostatecznym poziomie? 
Nie mam żadnych pomiarów, natomiast w każdym z rogów słuchać dość mocno niskie częstotliwości których w punkcie odsłuchowym niestety nie ma.

Z góry bardzo Wam dziękuje za każdą poradę.
Pozdrawiam,

Mateusz
Mateuszp1ZaQE.png
upvynR.png

HOyvAO.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Ci pomoze jednak ja sporo o akustyce dowiedzialem sie z tego kanalu: https://www.youtube.com/c/AcousticsInsider/. Tutaj facet koncentruje sie własnie na małych studiach, obróbce muzyki itp. Twierdzi, ze trzeba odszukac low-end-sweet-spot. Sprobuj moze od tego odcinka gdzie opisuje co zrobic jak brakuje basu. W opisie odcinka znajdziesz link do materiału "Bass Hunter technique": 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...