Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 4tys. zł. Pokój 16m2


SebekX

Recommended Posts

Witam, chciałem zakupić pierwszy zestaw stereo do 4 tysięcy zł. Przede wszystkim głośniki będą wykorzystywane do słuchania muzyki, a czasem do oglądania filmów. W małym stopniu głośniki będą wykorzystywane do gier. Co do muzyki istotne żeby głośniki grały ładnie instrumentalny chillout, rock, jak również przy utworach typowo klubowych.

Głośniki będą zamontowane w pokoju około 16,5m2. Jest to mieszkanie w bloku. Telewizor mam zamontowany na środku ściany. Dotychczasowo korzystam z głośników Genius SW 5.1 Home Theater.

Wpierw miałem zamiar kupić kino domowe, jednak ze względu na to że z głośników najczęściej będę słuchał muzyki i po poradach od forumowiczów zdecydowałem się na zestaw stereo, który zdecydowanie lepiej będzie grał :)

Z góry dziękuje za cenne informację oraz porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że Q5 nie jest poważnym wzmacniaczem bo mały jest i kosztuje ponad 600zł na Ali taniej 380zł. Używam i nie narzekam proponuję przetestować 😉 

Creek ciekawy nie powiem 👍

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Optymalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha Rn602 + Kef Q350. Zyskasz dynamiczne i przestrzenne brzmienie z dobrze kontrolowanym dołem. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na małego Toppinga MX3 + Pylon Audio Diamond Monitor. Zestaw ten zapewni zdecydowanie potężniejszy bas, soczystą średnicę i łagodną ale detaliczną górę pasma. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi po wstępnej analizie, że wybrać mógłby coś z tych modeli głośników: Pylon Pearl Monitor, Sapphire 23, Pearl 25 lub 20, Magnat Quantum 753, KEF Q350, ELAC B6.2 lub HECO AURORA 300.

Dobierając pod nie amplituner Yamaha RN602 lub RN402, Onkyo TX-8270, TX-8250 lub TX-8220.

Chyba, że zdecydowanie lepiej wybrać wzmacniacz, aczkolwiek pomyślałem, że może kiedyś dodatkowe funkcje i możliwości amplitunera mogą mi się przydać.

Jakie połączenie z powyższymi modelami uznaliście byście za najsensowniejsze/najlepsze? :)

Oczywiście jeśli jakiś model zasługuję na zainteresowanie to z chęcią dowiem się jakie to głośniki :D

Edytowano przez SebekX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisze że oprócz Yamahy są inni producenci wzmacniaczy. Arcam, wspomniany Creek, Cyrus, Musical Fidelity, Atoll, Onkyo Denon, Magnat i wiele wiele innych grających każdy inaczej i w niewiele większej albo porównywalnej kasie. Yamaha polecana bo tania i dobra i w budżecie się da upchnąć. Pytanie jakiej propozycji poszukujesz, takiej co zagra czy ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Ja tylko napisze że oprócz Yamahy są inni producenci wzmacniaczy. Arcam, wspomniany Creek, Cyrus, Musical Fidelity, Atoll, Onkyo Denon, Magnat i wiele wiele innych grających każdy inaczej i w niewiele większej albo porównywalnej kasie. Yamaha polecana bo tania i dobra i w budżecie się da upchnąć. Pytanie jakiej propozycji poszukujesz, takiej co zagra czy ...

Masz rację, jak najbardziej zdaje sobie sprawę, że są inni producenci wzmacniaczy/amplitunerów jak i głośników, ale próbuje po poleceniach z forum jakoś zawęzić wybór, żeby nad czymś się zdecydować i to kupić :) Jako, że nie jestem w tym specem to gotowe propozycje są dla mnie chyba najlepsze, żeby dokonać zakupy. Czytałem dużo recenzji i podobnych tematów na forach, ale jednak nie jest to łatwy wybór dla zielonego w tym temacie.

Na pewno nie duży pokój 16,5 bardziej skłania do monitorów niż do podłogowych kolumn. Chociaż ponoć Pylon Pearl 25,20 lub Sapphire 23 mogą dobrze zabrzmieć.

Co do tego co poszukuje to zagra mi i Pianocraft, ale chciałem wybrać jakiś lepszy zestaw by nie żałować później :D Nie wiem, jaki zestaw zagra dobrze muzykę zarazem instrumentalną, chillout jak i rock czy klubowe hity. Może dobre będzie dla mnie coś w miarę uniwersalnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuje konkret, gwarantuje że Ci się spodoba ale posłuchaj najpierw bardzo Ciebie proszę.

Rega Brio + Mission QX2 gra to u mnie w sypialni za każdym razem jak włączam robi banana na twarzy! Chociaż w salonie na dole mam dużo „poważniejszy” zestaw Cyrus z KEF R900

Rega Brio używana z gwarancja ostatnio na Allegro za 2200pln Mission’y na ebay’u za 1400 ale kolega upolował z GB za 1100PLN (nowe oczywiście )z przesyłką do tego Chromecast za 100 do strumieniowania muzy i kilkadziesiąt złotych na przetwornik D/A jaki przerobi optyk na cinch żeby telewizor można było podłączyć. 

Ostatnio kolega któremu polecałem zestaw opowiedział mi historie ale wywaliłem z poprzedniego posta ten kawałek żeby nie robić „gównoburzy” na około Yamahy jak chcesz to mogę przesłać na priva 😏

Link znalazłem:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-rega-brio-2017-jak-nowy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będziesz słuchał w pokoju odsłuchowym w salonie Audio u ciebie zabrzmi zupełnie inaczej. Wybór zestawu Stereo to nie ciasto w piekarniku nie ma co się spieszyć, wypożyczaj zestawy słuchaj i rób notatki 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 23:37, RLC napisał:

Uważasz że Q5 nie jest poważnym wzmacniaczem bo mały jest i kosztuje ponad 600zł na Ali taniej 380zł. Używam i nie narzekam proponuję przetestować 😉 

Creek ciekawy nie powiem 👍

Creek i reszta gratów a za te 380zł można kupić rozsądne kable rca w cenie tego "niepoważnego" chinolka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goguś pokaż mi nowy wzmacniacz za 380 zł który zagra jak Q5 NIE MA TAKICH 😉 Przyjołeś z góry pogląd że Chińczyk jest bee... masz do tego prawo, ja mam inne zdanie! Autor wątku określił budżet do 4k, twoje propozycje przekraczają go i to znacznie.

Co do Q5 już nie jeden się zdziwił jak ten maluch potrafi zagrać.

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SebekX napisał:

Co powiecie o głośnikach Monitor Audio Bronze 100?

Połączenie ich np. z amplitunerem Yamaha R-N602 lub z wzmacniaczem Marantz PM6006 albo NAD338?

Spoko kolumny ale z wymienianych wzmaków moim zdaniem tylko pod Marantza.

Dłuzszy odsłuch Yamahy i NADa moim zdaniem może być męczący.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...