Skocz do zawartości

gramofon + bezprzewodowe kolumny aktywne z wbudowanymi wzmacniaczami + preamp lampa - czy to ma sens?


Recommended Posts

Dzień dobry,

mam bezprzewodowe kolumny xeo 5, poniżej kilka słów o tym sprzęcie

"układ wzmocnienia pracujący w klasie D oraz dekoder sygnału cyfrowego. Do kompletu dostajemy niewielkie pudełeczko: transmiter obsługiwany wyłącznie z pilota, wyposażony w 4 wejścia – dwa cyfrowe (USB i optyczne) oraz dwa analogowe (liniowe RCA oraz małego jacka). Sygnał analogowy jest konwertowany do postaci cyfrowej (cyfrowego oczywiście konwertować nie trzeba) i wysyłany bezprzewodowo do kolumn drogą radiową, w paśmie 2,4 GHz. Nie ma konieczności konfigurowania czegokolwiek czy instalowania oprogramowania, tudzież sterowników na komputerze. Podłączamy transmiter do prądu, do wejścia/wejść źródło/źródła, kolumny podłączamy także do prądu – i zestaw jest gotowy do grania. Transmiter akceptuje sygnał o rozdzielczości do 24 bitów oraz próbkowaniu do 48 kHz i wysyła go, jak twierdzi producent, bez kompresji w jakości PCM 16/48"

Chciałbym podłączyć do transmitera gramofon przez RCA, pytanie czy powinienem zainwestować w przedwzmacniacz, czy to co znajduje się w kolumnach jest wystarczające?

Zawsze bylem pod wielkim urokiem klimatu wzmacniaczy lampowych, czy użycie w tym wypadku preampa lampowego ma jakikolwiek sens z punktu widzenia jakości brzmienia?

Może dodam jeszcze jaki gramofon chodził mi po głowie - audio linear td 4001.

Jak się domyślacie nie jestem znawcą audio, więc proszę o spokój i wyrozumiałość. Pozdrawiam

Maciek

Edytowano przez braxinho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...