Skocz do zawartości

Zestaw stereo za ok 15000


piotr_oli

Recommended Posts

Napisz przede wszystkim jakiego brzmienia oczekujesz. Hegel jest to dosyć suche brzmienie i zdecydowanie polecam go połączyć z cieplejszymi kolumnami takimi jak Pylon Diamond czy Audio Physic Classic, chyba że lubisz takie brzmienie. 
W tym przedziale cenowym znajdziesz wiele rozwiązań ale bez opisu brzmienia będą to strzały niecelne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś uzyskać ciepłe brzmienie to zdecydowanie odpuściłbym zestaw H90 + B&W 703, ponieważ na pewno takiego brzmienia nie osiągniesz.

Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na Audiolab 6000a Play + Audio Physic Classic 8 lub cieplejsze z obszerniejszym dołem Pylon Audio Diamond 28. 
Dobrym zestawem byłby także Cambridge Audio 851a + Fyne Audio F502. Zestaw zapewni przestrzenne brzmienie z mocniejszą podstawą basową i dociążoną średnicą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2020 o 08:04, piotr_oli napisał:

Do tej pory miałem Rotel A12 + B&W cm5s2 + Node 2   i byłem bardzo zadowolony.

 

A ja się zastanawiam czy w tym połączeniu które Ci się podoba jest rzeczywiście tak ciepło, bo średnica i wysokie to się zgodzę?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DudasDudek napisał:

Bo ludzie nie wiedzą, co znaczy grać ciepło. Po prostu im się to przyjemnie kojarzy.

A może to jest tak, że wszystkie te pojęcia związane z audio są bardzo umowne. Wystarczy poczytać recenzje niektórych Panów redaktorów. Te teksty to poezja ocierająca się czasem o grafomanię 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

A może to jest tak, że wszystkie te pojęcia związane z audio są bardzo umowne. Wystarczy poczytać recenzje niektórych Panów redaktorów. Te teksty to poezja ocierająca się czasem o grafomanię 🙂

Do opisów recenzenckich to się nawet nie zbliżam.

Umowne, bądź nie, ale mi chodzi tylko o podstawową terminologię, do której ciepły się zalicza. To dźwięk z podbitym basem, cofniętą górą, przeciwieństwo detaliczności. Inne opisy coś około tego zawierają. Jasne, drugie pytanie, co znaczy dla jednego mniej góry itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, DudasDudek napisał:

Umowne, bądź nie, ale mi chodzi tylko o podstawową terminologię, do której ciepły się zalicza. To dźwięk z podbitym basem, cofniętą górą, przeciwieństwo detaliczności. Inne opisy coś około tego zawierają. Jasne, drugie pytanie, co znaczy dla jednego mniej góry itd.

A podbity bas to nie bardziej np w takich klipschach czy polkach ? Ciepłe wg mnie to raczej dali z niższych serii, dynaudio emit, może kefy. I one bas mają raczej bułowaty 🤪. Nie wiem nawet czy się rozumiemy 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, seba3002 napisał:

A podbity bas to nie bardziej np w takich klipschach czy polkach ? Ciepłe wg mnie to raczej dali z niższych serii, dynaudio emit, może kefy. I one bas mają raczej bułowaty 🤪. Nie wiem nawet czy się rozumiemy 🙂

Podbity bas w znaczeniu CHYBA, że jak jest go więcej to dźwięk staje się taki pełny, "otula Cię".

No ciepłe granie to odrazu do głowy przychodzi mi Dynaudio.

Polków nie znam, może kiedyś jedne słuchałem i raczej to było cieplejsze, ale nie pamiętam nawet jaki model.

Klipach to jednak granie efekciarskie, z ciepłym mało wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 O jakie Ci chodzi Kolumny? Bo bułowate to mogą być prawie wszystkie kolumny jeżeli podepniesz pod wymagającą kolumnę gówniany wzmacniacz (ona wcale nie musi być droga tylko wymagająca). Ostatnio wałkowaliśmy te 501 i okazało się że mnóstwo ludzi je ma i jest zadowolona tylko z sensownie dobranym wzmacniaczem. Z R900 nie mam problemu z bułą a to chyba największe przetworniki basowe ze współczesnych KEF’ów. U gościa od którego kupowałem wzmacniacz Dynki grały z Heglem i było bardzo punktowo i z zarąbistą kontrolą. Według mnie to kwestia napędzenia. 

A rada do kolegi @piotr_oli to posłuchaj bo z naszych opowieści nic nie wyjdzie 🙂 jakaś minimalna baza musi być. 

I zgoda z @Q21 że B&W to chyba w takim przypadku niezbyt dobry wybór. Bazuje na tym co słuchałem.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno, bulowaty bas jest moim zdaniem w dali oberon. Nieprecyzyjnie napisałem 🙂. Dynaudio emit wg mnie nie miały punktowego basu a grały u mnie z moim Cyrusem. Może nie był tak rozlazły jak w obronach ale jednak nie tak punktowy jak np w moich mentor ach. Ale możliwe, że ja je tak odebrałem 🙂. Kefów słuchałem tylko ls50 i tu bas był fajny. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002Spoko, tak tylko chciałem doprecyzować i nie chodziło mi o „urażonego” właściciela KEF’ow 😁 tylko o odpowiednie napędzenie pewnych kolumn. Już mi kilka razy się zdarzyło że posłuchałem kolumn, o których myślałem że mam wyrobione zdanie, z innym wzmacniaczem i musiałem weryfikować co o nich myślę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno, nie wiem czy śledzisz wątki kolegi @Krafta. Ja po ostatnich odsłuchach jestem wielkim fanem audio physic classic. Tam wszystko jest poukładane niemalże idealnie 🙂. Zakochałem się w tych kolumnach do tego stopnia, że w tym tygodniu je wypożyczam, porównuje z moimi paczkami i... zobaczymy co dalej. Ale nie powiem, żeby mnie nie urzekły kef ls50🙂. Też przefajne kolumienki. A jak będę miał taczkę kasy to kupie sobie pmc 25.21 i będzie to koniec moich poszukiwań 😛. Sorry za ot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś daleko od wyboru. Albo blisko ale z wtopą.

Chcesz ciepły dźwięk ale początkowo był Hegel Z bowersami..... No to nie tedy droga.

 

Nie będę ci tu zarzucał kolejnych propozycji bo nie o to chodzi.

Po prostu idx na odsłuch ze 2-3 razy.

Tylko pamiętaj miej swoją opinie.

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1372005592911417

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1369346729843970

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2020 o 08:38, piotr_oli napisał:

Chciałbym uzyskać ciepłe brzmienie.

Z ciepłym basem oraz wyraźną średnicą i górą.

To zestaw, o którym Ci wspomniałem ( Unison Research Unico Nuovo lub Unico Due z kolumnami Opera Seconda SE ), może Ci bardzo przypaść do gustu. Warto go posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Inferno napisał:

Wcześniej tam pisałem że według mnie nie bardzo 😐

No według mnie tez.

Dlatego uważam że kolega zanim będzie czytał i eliminował sprzęt na necie musi iść w kilka miejsc posłuchać. Bo tak to będa właśnie takie propozycje.

Totalnie out of założenia.

12 godzin temu, piotr_oli napisał:

No tak tylko u nas w Kielcach nie ma takiej możliwości

Masz 15 koła na sprzęt. Dasz na paliwo 200 zł i jesteś u nas i słuchamy i doradzamy i ewentualnie coś sobie weźmiesz do domu.

Wiesz to są koszty które sprawią że wybierzesz dobrze, a nie na chybił trafił.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...