Skocz do zawartości

Zestaw stereo za ok 15000


piotr_oli

Recommended Posts

@piotr_oli w przypadku gdybyś się zdecydował robić odsłuchy w swoim mieście czyli pewnie w Top Hi-Fi i szukasz ciepłego brzmienia to z kolumn polecam posłuchać:

Mission QX-3, QX-4, QX-5 (będzie ciemniej w górze pasma, lepsze średnie tony) lub PSB Imagine X1T, X2T (będzie jaśniej w górze pasma, ale nie ostro).

Co do wzmacniaczy o ciepłej barwie to: Rotel RA-1592, Rotel RA-1572 lub NAD M10 który da troszkę więcej góry pasma z ciemnymi kolumnami i ożywi je.

Warto popróbować różne warianty połączeń bo nie wiem czy nie będzie za ciepło mając na uwadze jaki masz system w tej chwili i jak on gra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was gorącą prośbę jako do ludzi siedzących w tym temacie. Jestem pracownikiem Biblioteki w której powstaje pomieszczenie z olbrzymia kolekcją płyt winylowych. Zostałem zobligowany do tego aby zrobić specyfikacje potrzebnego sprzętu łącznie z ofertami. Choć jestem elektronikiem , muzykiem to nie mam tak szerokiej jak wy wiedzy tym bardziej w możliwościach porównywania i doboru sprzętu. Pomieszczenie w którym ma być  kolekcja ok. 2 tys. płyt jazzowych i bluesowych  będzie wstępnie zaadoptowane akustycznie. Powierzchnia to ok. 45 m2. Budżet sadzę do 20 tys. na zestaw wzmacniacz , kolumny podłogowe . Do tego streamer , gramofon , CD  ale myślę że jeszcze uzyskam na ten cel jakieś środki. Jeśli ma być to wzmacniacz zintegrowany np. Atoll SDA200 czy ARCAM SA30 / wzmacniacz gramofonowy MC / to reszta sprzętu powinna być również w tych gabarytach. Brzmienie raczej ciepłe do słuchania muzyki szeroko jazzowej . Proszę o propozycje sprzętu. Nie chciałbym wtopić , tym bardziej że są to pieniądze publiczne  które dobrze wydane maja posłużyć z 10 lat.

Edytowano przez Andrzej May
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli masz życzenie odezwij się do nas na info@natemataudio.pl, przygotujemy Ci ofertę według Twojej specyfikacji. Mamy w ofercie wspomnianego Atolla, mamy też bardzo fajne gramofony amerykańskiej firmy Mobile Fidelity ( firma ta jest również jednym z cenionych wydawców płyt winylowych w Stanach ).

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

jeśli masz życzenie odezwij się do nas na info@natemataudio.pl, przygotujemy Ci ofertę według Twojej specyfikacji. Mamy w ofercie wspomnianego Atolla, mamy też bardzo fajne gramofony amerykańskiej firmy Mobile Fidelity ( firma ta jest również jednym z cenionych wydawców płyt winylowych w Stanach ).

Pozdrawiam,

Michał

ok ...rano napisze maila

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem parę propozycji specyfikacji sprzętu na maila zgodnego z moim zapytaniem. Bardzo dziękuję koledzy za poświęcony czas. Niestety odrzuciłem na wstępie Naim Uniti Star  z powodu ceny / przepiękny wygląd i funkcję / ale boje się ze jak mi padnie urządzenie do wszystkiego to na czas naprawy nie mam nic . Bardzo podoba mi się funkcja streamingu i w moim przypadku biblioteki i szanowania zbiorów / jeśli dana płyta jest w necie to tam możemy sobie ją wstępnie przesłuchać / bardzo mi odpowiada. Biorę tablet do ręki i szukam nagrania.

Na placu boju zostały urządzenie w podobnej cenie ok. 12000 zł :

1. Atoll SDA200

2. Hegel H190

3. NAD C388 plus moduły

4. NAD C658 + 2x NAD C268

5. no i tańszy Arcam SA30

Proszę o propozycje w jakiej kolejności Waszym zdaniem ustawicie ten sprzed co do jakości dźwięku i samego wzmacniacza / ważny również serwis /. Jeśli macie jeszcze trochę cierpliwości co do mej osoby to proszę o polecane zestawy głośników do danej pozycji od 8-15 tys. zestaw / może dwie opcje bo nie wiem na co mi się zgodzą/. Ostatnio u kolegi słuchałem kolumn Opera Seconda , jestem pod wrażeniem również solidności budowy . Czy jest to dobry kierunek w przypadku mojej specyfikacji ?.

 

 

Edytowano przez Andrzej May
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2020 o 17:16, Andrzej May napisał:

Brzmienie raczej ciepłe do słuchania muzyki szeroko jazzowej . Proszę o propozycje sprzętu. Nie chciałbym wtopić , tym bardziej że są to pieniądze publiczne  które dobrze wydane maja posłużyć z 10 lat.

Przy takiej muzyce i barwie brzmienia dobrze by się sprawdził wzmacniacz Musical Fidelity M6si, ale nie posiada funkcji sieciowych. Z drugiej strony jest mniej do zepsucia we wzmacniaczu i to jest na duży plus tym bardziej, że ma być to sprzęt na lata. Z w/w wzmacniaczy stawiam na Arcam SA30 mimo, że najtańszy i jakieś kolumny Kef z serii R w zależności od budżetu. Odrzuciłbym bym markę Nad do tego rodzaju muzyki one grają bardzo specyficzne i mają mało zróżnicowane brzmienie takie na jedno kopyto.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie , ma to sens tym bardziej że przewiduje zrobić serwer na pliki / płyty których nie ma w sieci .. mamy kilka białych kruków ;) /.  Arcam posiada Roona no i wejście gramofonowe MM i MC. Ale innym problemem jest to że powinienem dokupić również odtwarzacz CD tej samej firmy aby nie było żonglerki pilotami a z tego co widzę w ofercie pasujący do tej serii jest jedynie Arcam CDS50 który jeśli się nie mylę również posiada streamer / czyli muszę przepłacić za coś co już mam /. 

ps. Diract Live ma również NAD C658 i okrojonego Roona ;)

Edytowano przez Andrzej May
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej May Osobiście uważam, że to może być zaletą iż masz steamer w dwóch urządzeniach w razie awarii (to oczywiście tylko przypuszczenie). Z drugiej strony jakby dobrze policzyć to inne w/w marki wychodzą drożej, a po dołożeniu odtwarzacza CD to już się robi dużo drożej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , bardzo dziękuję za dotychczasowe opinie. Problem mój a przynajmniej moich szefów polega na tym że cały sprzęt / streamer , wzmacniacz , cd / powinien być tej samej firmy aby móc go obsługiwać tym samym pilotem. Tak jak bardzo jestem zafascynowany możliwościami Arcama SA30 to jego CD - CDS50  jest oceniane bardzo słabo a dodatkowe opcje streamingu  które są tam dołożone są mi nie potrzebne ./ Nie wklejam linków do recenzji bo nie wiem czy można /. Dzięki kol. sław0001 za sugestie. Na dzień dzisiejszy choć muszę zamieścić co najmniej dwie propozycje ja osobiście skłaniam się do opcji NAD C658  / choć na forum Audio Science Review test tego sprzętu przeszedł fatalnie /. Ponoć jednak po aktualizacjach nowego softu jest już ok. Za to końcówki NAD C268  / będą pracować w mostku /  są oceniane bardzo pozytywnie. Całość dopełnia CD  NAD C568 który jest również dość dobrze oceniany  / o wiele lepiej w stosunku do Arcama CDS50 /. Czekam jeszcze na maila od Pana Stanisława który może diametralnie zmieni mój punkt widzenia ;). 

Pisząc o okrojonym Roonie miałem na myśli to że urządzenie NAD C 658 zostało zgłoszone do certyfikacji Roon Ready. Dopiero powołując się na forum Roona aktualizacja softu z października pozwala oficjalnie korzystać z Roon Ready.

ps. Panowie chciałbym również wytłumaczyć że moja wiedza - niewiedza bazuje tylko na tym co znajdę na forach. Choć jestem elektronikiem z wykształcenia nie mam takiego doświadczenia i osłuchania sprzętu jak Wy . Patrząc w bebechy tych urządzeń i solidność wykonania kupując dla siebie kupiłbym Hegla H190 / kawał elektroniki / i ich dość drogi CD Mohican. Ale coś za coś , parę funkcji sieciowych już wtedy odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...