Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio, pokój 17m2


Idzik

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w dobrze mojego pierwszego zestawu stereo. Ma on służyć do słuchania muzyki oczywiście ale jak i również jako nagłośnienie tv. Aktualnie posiadam dac Aune S6 oraz słuchawki Audeze Lcd2f (jako źródło laptop) lecz chciałem sie z nimi rozstać na rzecz kolumn. Wybór padł na amplitunery z powodu wybudowanych funkcji sieciowych. Bylem w salonie na odsłuchu Yamahy r-n602 + Alpha T20 oraz Marantz NR1200 + Fyne Audio F303. Rezultat: brał bym ten 2 zestaw... gdybym słuchał innej muzyki a dokładniej to slucham szeroko pojętego heavy metalu. Brakowało tym pakietom poprostu mięsa. Pod tym względem duzo bardziej podobały mi sie microlaby 6c.  :) Co możecie mi zaproponować? Może moje aune ożenić z jakąś końcówka mocy + odpowiednie kolumny? Albo kupic Microlaby 29 bądź 9c? Jeżeli chodzi o budżet to 3500zl.

Z góry dziękuję.

Edytowano przez Idzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2020 o 12:40, Idzik napisał:

Bylem w salonie na odsłuchu Yamahy r-n602 + Alpha T20 oraz Marantz NR1200 + Fyne Audio F303. Rezultat: brał bym ten 2 zestaw... gdybym słuchał innej muzyki a dokładniej to slucham szeroko pojętego heavy metalu. Brakowało tym pakietom poprostu mięsa. Jeżeli chodzi o budżet to 3500zl.

 

Uściślijmy coś bo te zestawy które odsłuchałeś to grubo przekraczają Twój budżet więc konkretnie ile?

Warto chyba posłuchać jakiegoś wzmacniacza skoro amplitunery stereo to za mało dla Ciebie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Szukasz ewidentne jaśniejszego charakteru brzmienia z bardzo dobrą kontrolą. Jeśli miałbym zaproponować rozwiązanie to Yamaha RN602 + Q-Acoustic 3050i byłby idealny. QA zagrają dynamiczniej i bardziej szczegółowo względem Aurory 700 co w Twoim przypadku będzie na duży plus. Tutaj możesz także pomyśleć nad Pylon Audio Pearl 25, które zagrają jaśniej i przestrzenniej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2020 o 14:45, Idzik napisał:

Bardziej mi chodzi o to że grały one troche zbyt sucho, troche za jasno w stosunku do tego czego oczekuje.

Wzmacniacz Denon PMA-800NE (tu będzie ciemniej) lub Denon PMA-600NE (tu będzie jaśniej) z kolumnami Klipsch RP-600 M lub Monitor Audio Bronze 100 

Pamiętaj, że można a nawet trzeba odsłuchać (wypożyczyć) dany zestaw do domu. Ceny nie są sztywne i można negocjować z branżą, a naprawdę warto. Trzeba jeszcze zaopatrzyć się w kable głośnikowe i nie muszą być drogie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...