Skocz do zawartości

Słuchawki ~500 zł


Recommended Posts

Witam,

Na wstępie wyjaśnię, że jestem nowy na forum i jestem audio-laikiem, więc proszę o wyrozumiałość i przepraszam za mało fachowe określenia :) 

Ktoś zapyta po co mi w takim razie słuchawki droższe niż okolice 200 złotych? Ano sam do końca nie wiem po co, ale droższe modele wywoływały u mnie opad szczęki i w sumie głównie dlatego chciałbym mieć choć namiastkę czegoś takiego u siebie w domu. Słucham głównie elektroniki, ale wpadnie chyba każdy rodzaj muzyki. Preferuję układ zamknięty słuchawek - czasami na nich pogram, lub pooglądam jakiś film. Niech będą to słuchawki przewodowe, nie będę ich wykorzystywał poza domem. Lubię mocno zarysowany bas i górę. Do tej pory od ośmiu już lat dzielnie służą mi Superluxy HD 669 i ich brzmienie mi odpowiada, ale tak jak mówię, chciałbym czegoś lepszego. Cena jaką jestem w stanie zapłacić za słuchawki to maksymalnie okolice 500 złotych, natomiast jeśli jest coś tańszego co jest killerem w swojej klasie cenowej i spora dopłata będzie równała się niewielkiej różnicy w jakości dźwięku, to chętnie też wydam mniej :) Do tej pory moim faworytem były ISK HD9999, natomiast przeczytałem wiele recenzji że są to tak na prawdę HD669 w wersji premium, co mnie trochę zmartwiło. Obawiam się że ISKi nie spełnią moich oczekiwań. Bardzo podoba mi się natomiast konstrukcja tychże słuchawek, duże i grube pady, mieszczące nawet duże uszy. Potem wpadłem na model Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm, natomiast tutaj obawiam się słabo zarysowanego basu. 

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową, to niestety jest to póki co integra - ALC892, natomiast jeśli ktoś byłby tak miły żeby mnie pokierować co mam kupić to to zrobię. Myślę że w wypadku dźwiękówki budżet to 200, maksymalnie 300 złotych. Wiem że budżet niewielki, ale wchodzą też w grę używki. Nie mam pojęcia czy jakkolwiek zmienia to moją sytuację, ale ostatnio wygrzebałem z szafy jakieś stare kino domowe - Panasonic SA-HT545 - słuchawki podłączam do amplitunera, a to wszystko i tak idzie do integry. Ma to jakieś znaczenie, poprawia to jakość dźwięku?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, sam jestem zbyt nieobyty w sprzęcie audio i nie potrafię wybrać sobie czegoś dobrego. 

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają grać w zaciszu domowym tylko to polecam konstrukcje otwarte. Są modele, które mają niezły bas.
 

Jeżeli masz budżet do 500zł to go wykorzystaj, czasami robi to wielką różnicę, szczególnie przy tak niskiej kwocie. ISK HD9999 moim zdaniem to słuchawki dobre dla osób ze stricte ograniczonym budżecie 300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...