Skocz do zawartości

Wzmacniacz SMSL Q5 PRO + głośniki ELAC Debut 2.0 B6.2


Rowerowy_Bob

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

Chciałbym uzyskać pomoc w następującym temacie:

1. Mam do wydania 2 000 zł. 
2. Chciałbym kupić nowy sprzęt do mojego telewizora Lg 43lk5900pla. 
3. Teraz chodzi mi po głowie taki zestaw: 2 monitory ELAC Debut 2.0 B6.2 + wzmacniacz SMSL Q5 PRO
4. Powierzchnia pokoju to ok. 13m2. Szkic w załączeniu. Głośniki miałyby stać na szafce obok telewizora albo wisieć na ścianie. (Litera G na szkicu)
5. Sprzęt nie będzie rozbudowywany w przyszłości. Chodzi mi o znaczącą poprawę dźwięku w stosunku do głośników wbudowanych w TV ale oczywiście nie oczekuję, że za tą kwotę będzie to IMAX :) 
6. Chciałbym aby taki zestaw umożliwił mi oglądanie filmów/seriali jak i słuchanie muzyki ze Spotify gdzie źródłem dźwięku będzie tylko i wyłącznie telewizor (funkcje smart/filmy z usb/filmy z laptopa przez kabael HDMI). Telewizor do wzmacniacza ma być podpięty przez wyjście optyczne. 

Czy Waszym zdaniem takie zestaw ma sens? I czy za tą kwotę mogę dostać coś lepszego?
Pozdrawiam.
 

Pokój.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jesli lubisz dynamiczne brzmienie to ELAC Debut 2.0 B6.2 + wzmacniacz SMSL Q5 PRO byłby dobrym wyborem. Warto jeszcze zwrócić uwagę na Toppinga MX3, który zagra szerzej i lepiej kontroluje niskie częstotliwości. Masz jeszcze dodatkowo moduł bt, który wbrew pozorom nie jest taki zły. 
Spójrz jeszcze na kolumny Heco Aurora 300, które świetnie zgrywają się z MX3 oferując muzykalne brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2020 o 15:25, Rowerowy_Bob napisał:

Czy Waszym zdaniem takie zestaw ma sens? I czy za tą kwotę mogę dostać coś lepszego?
Pozdrawiam.

Witam 

Q5+Elac kupujesz nowy zestaw który będzie grał bezproblemowo przez wiele lat 👍

Ma to jak najbardziej sens, jest wielu użytkowników tego malucha są z niego bardzo zadowoleni. TV nie jest najlepszym źródłem muzyki ale jak chcesz tak zrobisz 😉 Q5 ma cztery wejścia Jack 3.5m/ USB / Toslink / Coaxial każde z nich można wykorzystać. Subwoofer też podepniesz bez problemu. 

W moim przypadku bohater wątku gra też z ELAC ale inny model i służy do wszystkiego filmy muzyka podział 90/10 w kinie też daje radę szczerze polecam nie ma co się zastanawiać! 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jesli lubisz dynamiczne brzmienie to ELAC Debut 2.0 B6.2 + wzmacniacz SMSL Q5 PRO byłby dobrym wyborem. Warto jeszcze zwrócić uwagę na Toppinga MX3, który zagra szerzej i lepiej kontroluje niskie częstotliwości. Masz jeszcze dodatkowo moduł bt, który wbrew pozorom nie jest taki zły. 
Spójrz jeszcze na kolumny Heco Aurora 300, które świetnie zgrywają się z MX3 oferując muzykalne brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poczytam jeszcze na temat tych głośników i się odezwę :)  

9 godzin temu, RLC napisał:

Witam 

Q5+Elac kupujesz nowy zestaw który będzie grał bezproblemowo przez wiele lat 👍

Ma to jak najbardziej sens, jest wielu użytkowników tego malucha są z niego bardzo zadowoleni. TV nie jest najlepszym źródłem muzyki ale jak chcesz tak zrobisz 😉 Q5 ma cztery wejścia Jack 3.5m/ USB / Toslink / Coaxial każde z nich można wykorzystać. Subwoofer też podepniesz bez problemu. 

W moim przypadku bohater wątku gra też z ELAC ale inny model i służy do wszystkiego filmy muzyka podział 90/10 w kinie też daje radę szczerze polecam nie ma co się zastanawiać! 

Pozdrawiam

Również dziękuję za odpowiedź :) Mam jeszcze pytanie co miałeś na myśli "TV nie jest najlepszym źródłem muzyki". Nie ukrywam, że jestem laikiem w tych kwestiach. Chodzi o jakość dźwięku czy wygodę użytkowania?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem to polecasz Chromecast Audio do słuchania muzyki ze Spotify a filmy normalnie z TV do Q5 po złączu optycznym? Czy filmy z TV też jakoś przez Chromecast przepuszczać i dopiero do Q5? :) Sorki za takie podstawowe pytania ale tak jak mówiłem jestem zielony jeśli chodzi o audio :)  

Edytowano przez Rowerowy_Bob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rowerowy_Bob napisał:

Czyli jeśli dobrze rozumiem to polecasz Chromecast Audio do słuchania muzyki ze Spotify a filmy normalnie z TV do Q5 po złączu optycznym?

Dokładnie tak 👍 Jakie masz wyjścia w TV? Chromecast Audio ma też inne zastosowania czyli stremerowanie muzyki z telefonu / tabletu, radio internetowe, sieć lokalna jest dużo możliwości świetnie zastępuje bluetooth 😉 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...