Skocz do zawartości

Zestaw stereo Denon AVR-X2600H DAB+ głośniki Dali Oberon 5


Matyk23

Recommended Posts

Cześć,

śmiało mogę określić siebie jako „zielonego” w kwestii znajomości sprzętu muzycznego. Poszukuję zestawu stereo w budżecie ok. 6 000 zł. Zależy mi na tym aby w przyszłości móc również rozbudować ten zestaw o głośnik centralny bądź 5.1.  Moje preferencje mogę określić na 50/50 muzyka/ film. Zarówno muzyka jak i filmy w formie streamu (Spotifile, Netflix). W przyszłości planuję się przeprowadzę więc widzę amplituner jako jednostkę centralną dla innych pomieszczeń. Byłem już w kilku miejscach na odsłuchach i na chwilę obecną bardzo przypadł mi do gustu zestaw Denon AVR-X2600H DAB+ głośniki Dali Oberon 5. Co myślicie o takim zestawie? Dodam, że muzyka jaką na co dzień słucham to rock, electronic, jazz, hip-hop ale zdarza się również klasyczna. Posiadam dwójkę małych dzieci więc nie zamierzam też słuchać muzyki zbyt głośno, raczej jako przyjemne tło. Do tej pory korzystałem albo z głośników komputerowych, głośników z TV ja i również z dość słabego soundbara. Przesyłam też szkic przestrzeni w której będą głośniki ok. 17 m2. Co do ceny to naiwnie startowałem z budżetem ok. 4 000 zł ale już znam realia, piszę o tym żeby podkreślić, że budżet jest elastyczny ale mam sufit w postaci plus minus ok. 6 000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Rzut audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego poza wspomnianymi Dali i denonem słuchałeś? Wg mnie (a miałem podobny zestaw bo oparty o Denon avr1400h i Zensor 5) gra to dość mdło. Rozlazły bas, zamazana góra i środek pasma. Oczywiście nie twierdzę, że Tobie takie granie ma nie odpowiadać, zastanawiam się tylko czy porównałeś ten zestaw z innymi? 

Kolejne pytanie to na jak odległy termin planujesz odłożyć rozbudowę systemu do 5.1? Może na razie warto skupić się na zbudowaniu solidnego stereo, bo w budżecie 6000 PLN można już taki moim zdaniem zbudować 🙂. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od Yamaha RN303D z ELAC Debut F 5.2 w tym zestawie ewidentnie czegoś mi brakowało było mało wyraziście tym bardziej, że zaraz po tym miałem okazję przysłuchać się wzmacniaczowi NAD 338 z głośnikami PSB X1T i tu zdecydowanie bardziej trafiło to w moje gusta ale zależało mi na uniwersalności w postaci muzyki i filmu. Słuchałem też zestawu Onkyo TX- 8390 z Dali Oberon 7 i ten zestawik zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie ale niestety przekroczył mój budżet.

Co do rozbudowy do systemu 5.1. to rzeczywiście jeszcze trochę czasu minie gdyż będzie to związane z ewe. przeprowadzką i dostosowanie, pomieszczenia do całego niezbędnego okablowania. Tak więc rzeczywiście pomysł skupienia się na zestawie stereo, które jest w miarę "uniwersalne" to dobry pomysł:) Czy masz może jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal, z tym że polk to zupełnie inne brzmienie niż dali 🙂. Jeżeli autorowi wątku odpowiadały oberony to może warto byłoby posłuchać np dynaudio emit m20 z Yamaha 803. Do 17 m2, myślę że tak duże monitory jak emity, powinny w zupełności wystarczyć. To podobnie jak dali ciepłe kolumny ale wg mnie bardziej "wyrafinowane". Oczywiście to tylko moja propozycja a autor udać się na odsłuchy albo wypożyczyć sprzęt do domu 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Amplituner Onkyo TX-8390 jest na chwilę obecną niedostępny i nie wiadomo kiedy będzie dostępny w sklepach.

Mój błąd zasugerowałem się tym co ostatnio pisał S4Home o dostępności, a widać że można go jeszcze gdzieś posłuchać.

3 godziny temu, seba3002 napisał:

@lysyrafal, z tym że polk to zupełnie inne brzmienie niż dali 🙂🙂

Tak pełna zgoda, ale osobiście uważam iż jest to zdecydowanie lepsze połączenie niż z kolumnami Dali. Ten amplituner gra bardzo ciepło i muzykalnie, także z Polk Audio nie będzie tak ostro jak myślisz. A czy uważasz, że połączenie Nad z kolumnami PSB brzmi podobnie do Denon z Dali bo też się autorowi tematu podobało?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba to cóż nam do tego ?:)

Nie przejmuj się moją opinią ale ja nie specjalnie łącze Denona z Dali. Uważam że dla do Oberona lepiej pasuje Yamaha z kolei do Denona coś żywszego , bardziej kontrolowanego.

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

No właśnie i dlatego myślę, że autor szuka dopiero swojego brzmienia skoro podobało mu się jedno i drugie połączenie.

Też tak myślę.

Udaj się na jeszcze ze 2-3 inne odsłuchy. Dobrze zacząłeś, kontynuuj ten trend. W razie czego zapraszamy do nas na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Również rzadko łączę kolumny Dali z elektorniką Denona, ponieważ jest to bardzo ciepłe połączenie skierowane do wąskiej grupy odbiorców. Jeśli słuchałeś takiego połączenia, porównywałeś z innymi to oczywiście byłby to świadomy wybór i nie ma sensu więcej mieszać w głowie. 
W mojej ocenie warto jeszcze posłuchać Yamahę RX V6a + Heco Aurora 700 lub System Audio Saxo 40. Zyskasz lepszą dynamikę i przestrzenność w szczególności w przypadku Saxo 40.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Ukierunkowało mnie to w stronę, że muszę jeszcze rzeczywiście potestować inne zestawy. Problem z odsłuchem mamy wydaje się taki, że trudno mi ocenić z perspektywy czasu jeden zestaw do drugiego gdy nie odsłucham je bezpośrednio po sobie i bazuję raczej na ogólnym "wrażeniu". Niestety brak mi też obycia w tej kwestii i pewnie moje uszy nie wyłapują niuansów.

Zgodnie z sugestią @lysyrafal spróbuje namierzyć głośniki- Polk Audio Signature S55E.

Również ten zestaw wydaje się ciekawy, w zasadzie dynamika i przestrzeń morze być tym co mi przypadnie do gustu.

Dnia 30.11.2020 o 08:00, Q21 napisał:

W mojej ocenie warto jeszcze posłuchać Yamahę RX V6a + Heco Aurora 700 lub System Audio Saxo 40. Zyskasz lepszą dynamikę i przestrzenność w szczególności w przypadku Saxo 40.

Chętnie skorzystałby z zaproszenia na odsłuch S4Home czy Q21 ale mam dość daleko (Wrocław) a w tych dziwnych czasach zdecydowanie mniej zdarza mi się jeździć po PL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o obycie. Po prostu musisz słuchać i jeszcze raz słuchać.

Wtedy się tego łatwo i szybko nauczysz.

12 godzin temu, Matyk23 napisał:

Chętnie skorzystałby z zaproszenia na odsłuch S4Home czy Q21 ale mam dość daleko (Wrocław) a w tych dziwnych czasach zdecydowanie mniej zdarza mi się jeździć po PL

Wypożyczamy sprzęt na odsłuch domowy po całej Polsce.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 08:00, Q21 napisał:

Cześć,
Również rzadko łączę kolumny Dali z elektorniką Denona, ponieważ jest to bardzo ciepłe połączenie skierowane do wąskiej grupy odbiorców. Jeśli słuchałeś takiego połączenia, porównywałeś z innymi to oczywiście byłby to świadomy wybór i nie ma sensu więcej mieszać w głowie. 
W mojej ocenie warto jeszcze posłuchać Yamahę RX V6a + Heco Aurora 700 lub System Audio Saxo 40. Zyskasz lepszą dynamikę i przestrzenność w szczególności w przypadku Saxo 40.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

a jeżeli chciałbym zamienic amplituner na wzmacniacz to co moze Pan polecic do 3000 zł max ?
+ kolumny  - albo HEco AUrora 700 albo Magnat signature 507, polk audio signature 55e czy moze Q Acouastic 3050i  do 3000 zł za parę.
zależy mi na dynamice, dobrym stereo, czułość powyżej 90 dB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...