Skocz do zawartości

Dobór zestawu 5.0 + amplituner


husek

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc/radę w złożeniu budżetowego zestawu amplituner +5.0 (w drugim etapie 5.1). Zaznaczam, że jestem laikiem, jedynie starałem się przewertować forum, żeby zdobyć trochę wiedzy.

Założenia:

- budżet 3000-3200 zł (bliżej 3000)

- możliwość współpracy z inteligentnym zarządzaniem domem (Home Assistant).

To co wymyśliłem sam:

Yamaha RX-V485 (współpracuje z Home Assistant) - 1800zł

 

Quadral quintas 6650 - 1200-1300zł

lub

Taga TAV-606 v3   - 1100-1200 zł

 

Pomieszczenie 4x7m (pokój z aneksem kuchennym). Zestaw używany będzie w 60% muzyka, 40% film.

Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię/ofertę

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie @husek i @Daniel Ps. U każdego z was ma przeważać muzyka (tak przynajmniej zrozumiałem). Może warto w takim układzie zastanowić się nad solidnym zestawem stereo a nie nad systemem 5.1. Jeśli odpowiecie sobie na pytanie czy ważniejsza jest dla was muzyka czy film, ewentualnie czy ma to być kompromis, wtedy branży łatwiej będzie coś doradzić. @Daniel Ps proponuję też założyć swój wątek. Macie różne budżety i pisząc w jednym wątku zrobi się bałagan. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem posta i zrobiłem Nowy temat żeby nie zaśmiecać. No ale odpowiem tu już zależy mi bardziej na muzyce jednak. Chciałbym aby to było połączenie dobrej jakości muzyki z dobrym dźwiękiem w trakcie oglądania filmów. Chociaż przyznam że początkowo miał być tylko stereo zestaw. Jednak skoro mam robić to skłaniam się w stronę żeby było pół na pół 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Dzięki za odpowiedź. Początkowo myślałem nad zestawem stereo.  Wydaję mi się jednak, że udział filmów przy dobrym dźwięku będzie rósł. Dlatego wątek założyłem w tematyce KD i raczej wolałbym pozostać przy kompromisie film/muzyka. Jeśli potrzebujesz więcej informacji daj znać

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...