Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte wokółuszne do 1000zł


Recommended Posts

Witam, szukam słuchawki wokółuszne zamknięte z przewodem zbilansowanym Jack 2.5mm ponieważ moim źródłem dźwięku jest Qudelix-5K a chciałbym w nim wykorzystać źródło zbilansowane/symetryczne. Chciałbym aby słuchawki były z tych większych i ucho się ładnie mieściło (uszy mam średnie). Jeśli chodzi o dźwięk chciałbym aby były przestrzenne na tyle ile pozwoli konstrukcja zamknięta i miały jasne, ciepłe brzmienie z charakterystyką "v" ale jednak bez nie wiadomo jakich basów i sopranów . Na słuchawki chciałbym wydać do 1000zł. Proszę o pomoc ponieważ ciężko znaleźć porady w wyborze słuchawek do zbilansowanego wyjścia słuchawek wokółusznych (zamkniętych) do tego aby Qudelix-5K  dało rady napędzić. Przeglądałem słuchawki i nie ma zbyt wielu modeli (chyba że źle szukałem) z wejściem w obu słuchawkach aby móc podłączyć przewód zbilansowany. Może Ktoś się tu zajmuje lub Kogoś znacie kto przerabia słuchawki aby włożyć przewód zbilansowany do słuchawek z oryginalnym przewodem niezbilansowanym, czy wgl robi się takie zabiegi? Obecnie posiadam (właśnie padł mi jeden przetwornik) ultrasone HFI 450 na zwykłym mini Jack 3,5mm (niezbilansowany). Teraz gdy już padły, chciałbym coś lepszego, trochę więcej miejsca na uszy, większej precyzji dźwiękowej i lepszej przestrzenności dźwiękowej. Będę wdzięczny za porady.

specyfikacja Qudelix- 5K  ŹRÓDŁO -----    https://www.head-fi.org/showcase/qudelix-5k.24672/

((( Moc ))) Cytat

"Można więc zauważyć, pomimo wizualnych pomiarów, że Qudelix-5K, dla wyjścia 3,5 mm, przy 32 Ω, oferuje więcej mocy niż podano (110 mW), wyraźnie przekraczając 80 mW wskazane w specyfikacji."

"Coś podobnego dzieje się z wyjściem 2,5 mm, mogącym osiągnąć 270 mW, przy 32 Ω, co jest świetną wartością mocy, wyższą niż deklarowana 240 mW."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo rzadko można spotkać w sprzedaży słuchawki wyposażone fabrycznie w przewody zbalansowane. Audio-Technica ATH-MSR7b i Sony MDR-1AM2 są zamknięte i mają takie kable na wyposażeniu, ale w standardzie 4,4mm. Philips Fidelio X3 ma na wyposażeniu kabel zbalansowany z wtykiem jack 2,5mm, lecz są to słuchawki otwarte. Często stosunkowo łatwo jest przerobić lub wyposażyć słuchawki w kabel tego typu. Sprowadza się to do tego że oba przetworniki maja po d niezależne wyprowadzenia na wtyk 4 pin i są podłączone w odpowiedniej kolejności. Czasem słuchawki wyposażone w wymienny przewód zakończony wtykiem niezbalansowanym jack mają gniazda 4 pin do których można zrobić kabel zbalansowany. Do takich należą np. Creative Aurvana Live 2 i Takstar Pro82.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje. Audio-Technica ATH-MSR7b i Sony MDR-1AM2 spokojnie mógł bym zastosować do nich adapter https://mp3store.pl/kable/sluchawkowe/fiio/2019580682303212754/6953175730569/fiio-lb-44m?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=fiio-lb-44m&ceneo 

Które z tych słuchawek bardziej polecacie? Qudelix-5K da radę w napedzeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Model MSR7b ma bardzo duży potencjał. Zdecydowanie wyższy a niż poprzednik MSR7(bez B) Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi :)

A czy jest u Państwa możliwość przetestować Audio-Technica ATH-MSR7b i Sony MDR-1AM2 ? Najbliżej mam do salonu w Lublinie (jestem z Zamościa)

Edytowano przez suro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że z wymianą wtyku jack 4,4 na 2,5 mm poradzi sobie chyba każdy kto potrafi lutować. Takie wtyczki da się kupić, tylko muszą być 4-pin.

Tu masz dużo taniej taki konwerter: https://pl.aliexpress.com/item/33047266764.html

Myślałem że to nie jest takie proste w złączu zbilansowanym i nie można tak po prostu przylutować. W takim wypadku oddam do serwisu w moim mieście by wymienić. Z tego co czytałem chyba Audio-Technica będą bardziej do mnie pasować, ale jeszcze postaram się poszukać w sklepach by móc przesłuchać obu modeli. "MobyDick" bardzo mi pomogłeś, dzięki Ci wielkie.

Edytowano przez suro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 01:52, MobyDick napisał:

Jeśli szukasz charakterystyki V to Sony mogą się okazać lepsze. Najlepiej jednak posłuchać.

słuchawki od sony które polecasz to te?  https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=mdr1am2bce7__mdr1am2b_sluchawki_przewodowe_sony

na końcu jest literka ( b ) nie wiem czy to inny model czy po prostu np. czarna wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, suro napisał:

słuchawki od sony które polecasz to te?  https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=mdr1am2bce7__mdr1am2b_sluchawki_przewodowe_sony

na końcu jest literka ( b ) nie wiem czy to inny model czy po prostu np. czarna wersja.

Tak to b na pewno oznacza czarną wersję. Jest jeszcze wersja srebrno szara.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki za pomoc, zamawiam i zobaczymy które zostaną odesłane ( sklepy z którymi rozmawiałem nie dały mi możliwości odsłuchu w Ich sklepie, tylko dały opcję kupna i zwrotu) :) W Media Expert nie będę zamawaiał Audio-Technica ATH-MSR7b bo są stówkę drożej a jeśli mi się spodobają to nie będę się bawił w oddawanie do Media Expert i zamawianie taniej :D

Edytowano przez suro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszły słuchawki od sony... nawet telefon potrafi je spokojnie napędzić, połączony z wcześniej wspomnianym Qudelix 5k to jednak inna jakość. Ale brakuje mi w nich jasności, dźwięk jak dla mnie jest trochę zbyt stłumiony  w EQ Qudelix k5 potrzebuję zmniejszyć niskie tony, wtedy jest lepiej (dla mnie bas za bardzo zagłusza inne partie). Do tego było by fajnie gdyby dźwięk był bardziej przestrzenny. trochę też mam wrażenie że grają płasko ale to już chyba sprawa ich wygrzania. (muzyka idzie z tidal hi-fi). Audio-Technica jeszcze nie doszły, gdy dojdą to porównam je w moim odczuciu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, suro napisał:

Właśnie doszły słuchawki od sony... nawet telefon potrafi je spokojnie napędzić, połączony z wcześniej wspomnianym Qudelix 5k to jednak inna jakość. Ale brakuje mi w nich jasności, dźwięk jak dla mnie jest trochę zbyt stłumiony  w EQ Qudelix k5 potrzebuję zmniejszyć niskie tony, wtedy jest lepiej (dla mnie bas za bardzo zagłusza inne partie). Do tego było by fajnie gdyby dźwięk był bardziej przestrzenny. trochę też mam wrażenie że grają płasko ale to już chyba sprawa ich wygrzania. (muzyka idzie z tidal hi-fi). Audio-Technica jeszcze nie doszły, gdy dojdą to porównam je w moim odczuciu :)

MSR7B będą miały pierdzielnięcie w górnym paśmie, przyszykuj się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jednak inna klasa słuchawek w porównaniu do ultrasone HFI - 450. Dzisiaj na spokojnie przy sony po dwóch godzinach zacząłem marzyć by zmniejszyć "V" Ale jak też tak będzie przy ATH-MSR7b to będzie znaczyło że moje wyobrażenie o lubieniu brzmienia "V" było mylne :D (chyba że ten bas tak mnie zmęczył)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na ATH-MSR7b, mniejszy i przyjazny dla mojego ucha bas, a góra cudna. Sony przy ATH-MSR7b brzmi jak stłumiony. Audio-Technica czuć że cięższa na głowie ale za to bardziej izoluje od otoczenia i z czasem słuchania muzyki mam wrażenie że słucha się coraz przyjemniej przy sony bardzo się męczyłem jak na 2 godziny odsłuchu. Audio-Technica mam wrażenie że demaskuje niektóre mankamenty niektórych nagrań. W  Top Hi-Fi & Video Design jest pewność że dostałem oryginał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 01:20, suro napisał:

A czy jest u Państwa możliwość przetestować Audio-Technica ATH-MSR7b i Sony MDR-1AM2 ? Najbliżej mam do salonu w Lublinie (jestem z Zamościa)

Niestety, ale wyłącznie Audio Technica lub alternatywne marki jak B&W, NAD, PSB. Jednakże w pierwszym przypadku ten wybór modeli będzie największy. Ewentualnie zapraszamy do wypożyczenia, wtedy będzie można przeprowadzić konfrontację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2020 o 21:02, suro napisał:

Wybór padł na ATH-MSR7b, mniejszy i przyjazny dla mojego ucha bas, a góra cudna. Sony przy ATH-MSR7b brzmi jak stłumiony. Audio-Technica czuć że cięższa na głowie ale za to bardziej izoluje od otoczenia i z czasem słuchania muzyki mam wrażenie że słucha się coraz przyjemniej przy sony bardzo się męczyłem jak na 2 godziny odsłuchu. Audio-Technica mam wrażenie że demaskuje niektóre mankamenty niektórych nagrań. W  Top Hi-Fi & Video Design jest pewność że dostałem oryginał?

ta. oryginał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do wymiany wtyku zbilansowanego/symetrycznego. Przy wymianie Jack 4,4mm na 2,5mm kolejność przewodów na wtyku zostaje taka sama? (Wystarczy sobie tylko przedzwonić?) W serwisach to nie bardzo chcą się tego podejmować 😐 kupiłem dobry wtyk 2,5mm? W nim mam tylko 4 pola a w przewodzie słuchawkowym 5. Jak to można połączyć?

IMG_20201217_130026.jpg

Edytowano przez suro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...