Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze sprzętu


Daniel Ps

Recommended Posts

Piszę odrębny post żeby jednak się nie podpinać do kogoś.

Proszę o poradę przy zakupie sprzętu. 

chodzi mi głównie na słuchaniu muzyki jednak też chciałbym mieć w miarę dobre dźwięki kina domowego. Sprzęt będzie w salonie otwarta kuchnia więc łącznie jest to ok 50 m 2. 

Zastanawiałem się nad amplitunerem AV (chyba cyfrowy) i tu zaznaczam, że jestem laikiem a może i gorzej 😊do tego dwa głośniki przednie i tylne z czasem może centralny. Na wszystko chciałbym przeznaczyć ok 10 tys. (oczywiście jak uda mi się nakręcić żonę. Jeżeli się nie uda to max 7 tys.)

Proszę o pomoc z utworzeniu jakiegoś dobrego zestawienia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
Pomieszczenie do nagłośnienia jest na prawdę bardzo duże więc trzeba postawić na wydajne kolumn + subwoofer, o którym nie było mowy w Twoim opisie. Kino domowe bez subwoofera to nie kino i po prostu musi być. 
W takim metrażu dobrze sprawidziła by się Yamaha RX V6a + Heco Aurora 1000 + 300 + center + sub 30a lub jeszcze lepiej Klipsch R115SW, który zapewniłby mocniejszy bas. Brzmienie przestrzenne z muzykalnym środkiem i bardzo dobrą lokalizacją.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że subufer mimo Wszystko jest niezbędny? Czy może jak s4home podał kolumny (które w opisie mają że dają dobre niskie tony) to już nie trzeba suba do tego? 

Duzo czytałem nt

nad c 368 (nie wiem czy on jest do kina domowego czy może pod stereo) 

Slyszalem również pozytywy o Yamaha RX 1080 (droższy ale wszędzie go wszyscy wychwalają)

Yamaha RX v 685 (zwróciłem uwagę bo jest znacznie tańszy ) oraz RX 880 (który niby wiele nie ustępuje 1080) tak w sklepie mówili. 

Jak te mają się do polecanych przez was 

Denim x2700,x3700 czy Yamahy v6a? 

Widaomo Jak każdemu zależy mi znaleźć dobry stosunek jakości do ceny i pod to oczywiście głośniki uwzględnieniem jakie zaproponowaliscie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczyłem swój brak wiedzy w tym temacie. Stereo dla mnie super ponieważ lubię muzykę i słucham jej nieustannie. jednak jak mam Wydać już kasę to wolę żeby to było coś i do tego i do tego (chociaż żona będzie zadowolona z kina i tym samym może wzrośnie mój budżet 😁). Natomiast te słowa " z czasem można dokupić centralny " to padły w salonie renomowanej marki od samego sprzedawcy więc ślepo uwierzyłem że mogę tak Zrobić. 

Już wiem że był on w błędzie i muszę mieć wszystko. 

Dlatego spokojnie czekam na wasze odpowiedzi. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na marki, które wymieniłeś (NAD i Yamaha) zapewne tym renomowanym salonem był Top hi-fi. A czy słuchałeś tam jakiegokolwiek zestawu ? Czy na razie padały same nazwy marek.

Jeśli chodzi o Yamahę i Denona to dwa przeciwległe bieguny 🙂.

Kolejna rzecz - była kiedyś taka reklama, w której padały mniej więcej takie słowa - "jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Można oczywiście słuchać muzyki na amplitunerze kina domowego ale będzie to kompromis. 

Masz więc kilka wyjść. Kupić dobry system stereo - za 10000 pln będzie to już naprawdę konkret. Za te same pieniądze możesz też kupić zestaw kina domowego, na którym posłuchasz też muzyki ale nie zagra to już tak fajnie jak na czystym wzmacniaczu stereo i dwóch kolumnach. Możesz też połączyć obie drogi kupując Amp AV z wyjściem pre out i podłączyć do niego wzmacniacz stereo. 

Najlepiej zrobisz wybierając się na odsłuch do renomowanego salonu i na jego podstawie zdecydować, w którą stronę chcesz pójść 🙂. Pozdrawiam.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę rozważam też zakup samego zestawu do muzyki ale to poruszę na forum do stereo tu chciałbym skupić się na połączeniu obojga czyli muzyki i "kina akcji"😁 dziękuję za odpowiedź oczywiście pójdę do salonu na odsłuch. Zwrócę uwagę również o ile będę miał ta zdolność i wysłucham się jak dany amlituner gra. Więc zgłoszę się po odsluchach kilku amplitunerów skupie się na powyższych proponowanych chyba że jakieś inne konkretne polecacie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub to konieczność,

19 godzin temu, Daniel Ps napisał:

nad c 368 (nie wiem czy on jest do kina domowego czy może pod stereo) 

To wzmacniacz stereo

19 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Slyszalem również pozytywy o Yamaha RX 1080 (droższy ale wszędzie go wszyscy wychwalają)

Moim zdaniem bardzo dobrze grający model. Ale wyraźnie droższy. Co zostanie na kolumny?

19 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Yamaha RX v 685 (zwróciłem uwagę bo jest znacznie tańszy ) oraz RX 880 (który niby wiele nie ustępuje 1080) tak w sklepie mówili. 

Ustępuje. 880 i 1080 to inne granie.

19 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Denim x2700,x3700 czy Yamahy v6a? 

6A to nastepca 685. Jego konkurent to 2700

3700 to wyższy model ze znakomita kalibracja. Moim osobistym zdaniem gra mniej wciągająco od 1080. Ale ma więcej funkcji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, S4Home napisał:

Sub to konieczność,

No to wiem że ma być dziękuję. 

 

50 minut temu, S4Home napisał:

3700 to wyższy model ze znakomita kalibracja. Moim osobistym zdaniem gra mniej wciągająco od 1080.

Rozumiem że te dwa to jest najlepszy wybór? Kwestia odsłuchu co bardziej pasuje rozumiem. A coś z niższej półki cenowej co będzie też odpowiednie i jakich kolumn szukać do danego amplitunera (z troszkę mocniejszym basem chyba że sub będzie już za to odpowiadał. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zacznij od kolumn. Jakie już słuchałeś? Na co wstępnie się decydowałeś?

Zgodnie z Twoim zaleceniem umowie się na odsłuchy 

Pylon sapphire 31 - ok 3500 za dwie sztuki

aurora 1000 też ok 4200 za dwie są też 700 za 3 tys dwie sztuki 

ELAC F6.2 - 4200zl 

Polk S60 - ok 4400 za dwie 

Dali Oberon 9 - za droga nie udźwignę finansowo tego chyba sztuka ok 3 tys. 

Generalnie po za oberon to reszta cenowo jest zbliżona chociaż nie ukrywam że chciałbym jeszcze troszkę zejść z ceny chociaż do tej jak pylon wówczas będę mógł wyrzucić kasy więcej na amlituner a jeszcze na dojść sub więc może być ciężko żeby ze wszystkim zamknąć się w 7-10 tys. 

Więc rozumiem że te kolumny mam podpinać pod polecane przez was Yamahę 6a i Denona 2700? I na tej podstawie co lepiej będzie grało mam wybrać ? Czy jeszcze prosić o suba do tego kompletu przy odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odsłuchaj po prostu same fronty z różnymi amplitunerami. Które połączenie ci najbardziej odpowiada. jeśli chodzi o subufer to tutaj nie ma żadnego problemu i jego możesz zabrać zupełnie z innej beczki w sensie z innej firmy. I to raczej dobiera się pod kątem pomieszczenia. Oczywiście jeśli fajne słupy będą na miejscu do sprawdzenia to polecam.

Ale zacznij od kolumn szczególnie 2 front przednie oraz centralny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na ta chwile dostałem propozycje taka 

Seria Spektor 4199 zł + 3000 Amplituner –7199 zl

2.   Seria Canton GLE z Amplitunerem – 8499 zł

3.       Seria Oberon 7 ,6999 zł + 3000 Ampltuner – 9999 

amplituner to Amplituner Model AVRS960H

słuchałem demona AVR-X2700H i wyżej wymienionych kolumn na odsłuchu. I na ta chwile oberon 7 ma moim zdaniem najlepszy wydźwięk. Canton i spektor moim zdaniem są zbliżone. Proszę mi podpowiedzieć jaka jest różnica między tymi amplitunerami ? Oczywiście nie potrzebuje na ta chwile wiedzieć co mam wybierać chociaż możecie napisać co lepsze w stosunku jakość do ceny. Oczywiście dodam ze jeszcze będę chciał aurora 1000, polok s60 i pylon saphire 31

ale jakieś porady lub dalsze instrukcje miłe widziane 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Ps napisał:

Ok dobrze więc jak już to dali prędzej do Yamahy?

jak już to posłuchaj sam i sam wybierz. Każdy słyszy to co chce słyszeć i szuka czego innego w dźwięku. Jeżeli Tobie pasowało Dali z Denonem to dlaczego nie? Ostatecznie to Tobie ma się to podobać.

Dnia 2.12.2020 o 08:22, Daniel Ps napisał:

Rozumiem że te dwa to jest najlepszy wybór?

pytałeś o x3700 i a1080 no to ciężko nazwać a1080 najlepszym wyborem. Za dużo kasy za to co oferuje. Już tutaj wklejałem informację. Jest trochę lepiej ale nadal pojawia się to coś w niebotycznej cenie. Może i to jak gra się ludziom podoba - nie przeczę ale do hi-fi to temu bardzo daleko. Lepiej wypada X3700 ma więcej kanałów przede wszystkim, dużo dużo lepszy system kalibracji akustyki pomieszczenia. Można z jego udziałem zrobić sobie pełne 7.2.4 podczas gdy z A1080 tylko 5.2.2. Po prostu x3700 ma więcej wbudowanych wzmacniaczy.

Ale tutaj zszedłeś niżej troszkę, zatem powiem byś Denona serii S odpuścił i raczej celował w serię X która ma lepszą korektę akustyki co przy Twoim metrażu powinno pomóc. Czyli zamiast tego S960H wziął np X2700h gdyż jest to lepiej zbudowany amplituner. Seria S ma być po prostu tania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lolekdrugi napisał:

Ale tutaj zszedłeś niżej troszkę, zatem powiem byś Denona serii S odpuścił i raczej celował w serię X która ma lepszą korektę akustyki co przy Twoim metrażu powinno pomóc. Czyli zamiast tego S960H wziął np X2700h

Super dziękuję za pomoc bo nie chciałem już zawracać wam Głowy w kwestii tych tańszych amplitunerow x2700 czy Yamaha któraś z tych tańszych niż a1080 😊 

Ten denon 3700 rozważałem właśnie między nim a ta Yamaha a1080 ale chyba zrozumiałem że na początek denon 2700 wystarczy a do tego dorzucę może wie ej na kolumny albo dodatkowo coś innego.

Co do odsłuchów dokładnie zgadzam się nie to ładne co ładne tylko to co się komu podoba jednak ma dla mnie duże znaczenie co tu się wypisuje ponieważ daleko mi do waszej wiedzy więc każdy istotny wpis który proponuje coś będę chciał sprawdzić oczywiście w miarę możliwości. I na tej podstawie wybiorę coś co mi podejdzie najbardziej. Dziękuję oczywiście odezwę się jak odsłuchań kolejne rzeczy. Chociaż z tego co wiem to jedynie mam do odsłuchu aurora 700 (sprzedawca powiedział że 1000 nie ma na tą chwilę ale jak spodoa mi się najbardziej to wtedy na logikę 1000 są lepsze więc wezmę chyba je w ciemno)

Mam propozycję jeszcze odsłuchu 

Focal (seria Chora), Trangle (seria Borea), Monitor Audio (seria Bronze),
Fyne Audio (seria 500)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daniel Ps napisał:

Ten denon 3700 rozważałem właśnie między nim a ta Yamaha a1080 ale chyba zrozumiałem że na początek denon 2700 wystarczy a do tego dorzucę może wie ej na kolumny albo dodatkowo coś innego.

to zależy co chcesz osiągnąć bo 3700 a 2700 to całkowicie dwie różne konstrukcje. Ale z 2700 również zrobisz system 5.1.2 gdybyś chciał.

13 minut temu, Daniel Ps napisał:

Mam propozycję jeszcze odsłuchu 

to słuchaj i wybieraj tylko abyś w zbyt wysoki budżet nie potrzebnie nie wchodził bo czasami to co droższe nie znaczy lepsze a kiedy indziej może Ci się spodobać dźwięk ale już cena nie do końca. Nigdy nie wiesz na co trafisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

to zależy co chcesz osiągnąć bo 3700 a 2700 to całkowicie dwie różne konstrukcje.

Ogólnie to chodzi stosunek jakości do ceny. Jednak jak zacząłem od 6-7 tys tak teraz doszedlem Do ok 10. Stwierdziłem że z czegoś muszę zejść więc raczej zejdę z amplitunera na niższą klasę dlatego chyba będzie albo Yamaha (jedną z tych v4a albo v6a albo RX 880)albo denon 2600. A kolumny wybiorę oczywiście po odsłuchaniu tego co mogę dzieląc się opinią i wówczas po rozmowie na forum podejme decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2020 o 07:30, S4Home napisał:

880 i 1080 to inne granie.

A jak sie

Ma do tej RX a880 model RN 803D i rxv6a? Proszę o pomoc jaką jest różnica ? I który był by lepszy? Bo z Denona jak już to obranego mam AVR-X2700H ale oczywiście jeszcze te Yamahy chce odsłuchać 

Edytowano przez Daniel Ps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel Ps napisał:

chyba będzie albo Yamaha (jedną z tych v4a albo v6a albo RX 880)

jak chcesz yamahę to z tych co napisałeś tylko v6a a najlepiej rx-v685 jeżeli Ci nie jest potrzebne 4k 120Hz w przeciwnym wypadku Rx-v6a. Rx-880 szkoda kasy jeżeli nie dorwiesz jej w cenie RX-V6A.

RX-880 to model premium w stosunku do RX-V685 natomiast RX-v6a to następca modelu RX-v685. Ten RX-880 niby jest z lepszych komponentów zbudowany, ma jakiś dodatek do ypao i piątą stopkę dla lansu. Ma też możliwość kopiowania ustawień equalizera czego nie ma już RX-V6A za to RX-v6a dostał lepszego ypao, tego z RX-880 który i tak jest kiepski.

Skoro wspomniałeś o Denonie X2600 to znaczy, że Ci 4k 120Hz nie jest potrzebne, zatem yamaha RX-v685 zamiast RX-v6a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...