Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze sprzętu


Daniel Ps

Recommended Posts

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Skoro wspomniałeś o Denonie X2600 to znaczy, że Ci 4k 120Hz nie jest potrzebne, zatem yamaha RX-v685 zamiast RX-v6a.

4k o którym wspominasz czy to nie będzie chodziło o to że sygnał z tv który będzie nadawany to głos będzie głośniki pójdzie ? Czy to nie o to chodzi ? Bo jeżeli tak to wolę mieć 4 k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

23 godziny temu, Daniel Ps napisał:

Tak w salonie Denona. Nie wiedziałem ale ładnie grało szczególnie z oberon 7. Ok dobrze więc jak już to dali prędzej do Yamahy?

Zdecydowanie tak.

17 godzin temu, Daniel Ps napisał:

A jak sie

Ma do tej RX a880 model RN 803D i rxv6a? Proszę o pomoc jaką jest różnica ? I który był by lepszy? Bo z Denona jak już to obranego mam AVR-X2700H ale oczywiście jeszcze te Yamahy chce odsłuchać 

803 to stereo. A880 jest ok. ale jest moim zdaniem nieproporcjonalnie drozszy od 685 czy tez 6A. Znaczaca roznice w dzieku uzyskuje sie dopiero na 1080

dla 2700 konkurent to 6A

 

6 godzin temu, Daniel Ps napisał:

4k o którym wspominasz czy to nie będzie chodziło o to że sygnał z tv który będzie nadawany to głos będzie głośniki pójdzie ? Czy to nie o to chodzi ? Bo jeżeli tak to wolę mieć 4 k

4K to rozdzielczość obrazu nie ma to nic do dzwieku,.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Daniel Ps napisał:

więc co daje rozdzielczość 4 k w tym przypadku bo tego nie rozumiem 

Przesyła rozdzielczość video ze źródła dalej do kolejnego urządzenia podpiętego do hdmi out.

Np z konsoli do gier lub odtwarzacza blu ray do telewizora przez amplituner z obsługą rozdzielczości 4k. 

Po drodze może dekodować wielokanałowy dźwięk np. do 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jack Frost napisał:

Przesyła rozdzielczość video ze źródła dalej do kolejnego urządzenia podpiętego do hdmi out.

Np z konsoli do gier lub odtwarzacza blu ray do telewizora przez amplituner z obsługą rozdzielczości 4k.

Tak coś czytałem żeby się zagłębić jednak nic nie rozumiem szczerze mówiąc. Generalnie lepiej w to wejść przyszłościowo rozumiem ale co i jak działa to niestety chyba moja pięta achillesowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Pisałem o denonie 2700 rozumiem że między 2600 a 2700 to właśnie różnica też braku 4k? 

oba posiadają obsługę 4k tylko ten 2700 posiada obsługę 4k 120Hz. Jeżeli nie planujesz podpinać do amplitunera najnowszych konsol lub komputera to Cię to nie interesuje i wystarczy tylko model 2600 z podstawowym 4k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

oba posiadają obsługę 4k tylko ten 2700 posiada obsługę 4k 120Hz. Jeżeli nie planujesz podpinać do amplitunera najnowszych konsol lub komputera to Cię to nie interesuje i wystarczy tylko model 2600 z podstawowym 4k.

Super

Dziękuję bardzo. Dzisiaj też udaje się do ostatniego sklepu więc odslucham wszystkie kolumny jakie się uda tu odsłuchać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po odsluchach chociaż za wiele powiedziane. Niestety nie mieli ani Denona ani Yamahy i odsluchiwalem na Marantza NR1200

Odluchalem dali 7 i heco 700 niestety nic więcej nie było z tych które miałem odsłuchać. 

Moje spostrzeżenia może nie są jakieś trafne ale wg mnie heco miał wyraźniej słyszalna np gitarę perkusje były takie bardzo realne za to basu tam szczerze nie doswiadczylem. 

Jak przerzucili mi na oberon 7 to bas był zauważalnie lepszy ale cała reszta lekko stłumiona. 

I teraz tak naprawdę nie wiem co wybrać i jaki zestaw kupić żeby był odpowiedni z podbitym basem. Jesteście w stanie doradzić czy dalej muszę czekać i umawiać się bo prawdę mówiąc byłem w kilku już sklepach każdy przekonuje do tego co ma na stanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel Ps gdybyś chciał kupić jakiś sprzęt Yamahy, proponuje się mocno zastanowić przed zakupem, informacje poniżej:

 

2 godziny temu, Daniel Ps napisał:

każdy przekonuje do tego co ma na stanie. 

nie przeskoczysz raczej tego, każdy sprzedawca chce sprzedać.

 

10 godzin temu, Daniel Ps napisał:

Philips PUS 7304

Philips PUS 7354

Philips PUS 8535

nad philipsem bym się mocno zastanowił ze względu na bardzo słaby serwis. Proponuje poszukać na sieci z jakimi problemami się ludzie borykają a serwis nic z tym nie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JaZz napisał:

Te kolumny były wygrzane? W jakim pomieszczeniu było słuchane?

Niestety nie wiem usłyszałem, że "parę osób już ich słuchało" i nic więcej. Tak naprawdę nie mam możliwości już (bo nie ma sprzętu) odsłuchać innych rzeczy ponieważ najzwyczajniej nie ma albo amplitunerów, albo kolumn. A chciałbym mieć wszystko kupione żeby móc ruszyć dalej z remontem planowaniem itp. Stąd pytanie do was jakie połączenie (lepszy mocniejszy bas ) będzie najlepsze (będę zmuszony uwierzyć na słowo bo raczej nic nagle nie wpadnie do sklepu żebym mógł sprawdzić ) już wiem że zdecyduje się na Yamahę rxv4a albo 6a lub denon 2600 albo 2700 natomiast głośniki które miałem przesłuchać to w większości nie odaluchalem nie z mojej winy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odaluchalem elac f6.2 z Yamaha V6 było naprawdę ok. Jak miałbym określić to wg mnie grały podobnie do dali oberon 7 i ciężko by mi było wybrać co lepiej grało. Zastanawiam się czy faktycznie heco 700 które odsluchiwalem były może nie wygrzane i dlatego tak Słabo to było słychać?

Może pójść i w ciemno brać aurora 1000 ?

Czy elac f6.2 

A może dali oberon 7

Jeszcze udało mi się umówić na odsłuch 

Polk Audio S60E:

ale chciałbym mieć do tego czasu już jakiś obraz i wiedzieć co wybrać co będzie lepsze. Czy brać wszystko z jednego modelu (mówię o zestawie 4 głośników plus centralny i subufer) czy może jakoś kombinować i suba brać innego ? Proszę o pomoc co będzie lepsze do tego co chce i do pomieszczenia. Nie oczekuje że wybierzecie za mnie chociaż to by ułatwiło. 😁 Ale wolę propozycje i wasze zdanie 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JaZz napisał:

Skoro Aurory dla Ciebie nie zagrały a Oberony i Elaci były "naprawdę ok" to kupienie przez Ciebie Aurora 1000 byłoby dla mnie mega dziwnym ruchem.

tak wiem było by dziwne. Nawet idiotyczne posunięcie albo odważne zależy czy by wyszło na dobre czy nie 😁no ale wracając  naczytałem się tyle mega pozytywnych opinii o aurorach 1000 nawet 700 więc nie mogę uwierzyć że one były dobre będę musiał gdzieś odsłuchać może raz jeszcze tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markcox napisał:

Pójście w ciemno w jakimkolwiek kierunku, to absurd ;) Słuchaj, nabywaj doświadczenia

no w Zasadzie prawda. Mam jakiś typ obrany. Pytanie czy dwa głośniki tylne i centralny muszę brać z tego samego zestawu? Tak by było najlepiej czy nie koniecznie i tak jak sub może być całkiem inny ? Czy możecie mi w tym też podpowiedzieć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia połączenia. NR 1200 z Aurorami może tak grać. Bo on ma za mało dociążonego dołu i za mało energii na nie.

Aurora 1000 gra lepiej ale nic na siłe. Tez uważam że skoro nie podeszły to idź w coś innego. Nie patrz na opinie tylko na własne gusta.

ELAC moim zdaniem to świetne kolumny.

Albo w ogole sprawdź coś jaśniejszego : Magnat czy Monitor audio

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Już jestem zdecydowany. Na dniach będę zamawiał Heco Aurora 1000/300/Center 30

I teraz dwa pytania jaki amplituner do tego denon 2700 czy Yamaha V6? ( Bo słyszałem o jakichś problemacha tej Yamahy ) Denona 2600 też rozważam 

No i drugie pytanie czy do tego zestawu sub heco 30a wystarczy czy pójść np w 

REL HT1205 2990 

Lub

Klipsch r 115 SW 

Proszę o poradę i będę zamawiał wszystko 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do tego setu Yamaha

Sub od kompletu jest na pradę dobry ale nie może konkurować ani z HT 1205 ani z R115SW

Klipsch to granie potężne kinowe. Z kolei REL jest mega uniwersalny, zmienny na basie. zróżnicowany.

Jak chcesz tanio to Auora 30A jest super. Jak chcesz przywalić tylk odo kina to Klipsch. Jak szukasz uniwersalnego to REL.

Zapraszam oczywiscie po wyceny kompletu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Proszę mi podpowiedzieć bo już mi podrzucona taka myśl. Jeżeli będę chciał w przyszłości niedalekiej oddzielić kinonod stereo rozumiem że potrzebuje amplituner z wyjściem pre out. Jak to działa czy podpinam pod to tylko wzmacniacz i kabli od głośników nie muszę czy mimo wszystko kable od frontowych głośników muszę przepinać ? Bo jeżeli nie będzie to wymagane i z automatu sam się będzie włączał zestaw stereo (dwa fronty i może sub) jak włączę wzmacniacz tylko jeżeli by tak było to mogę mieć audio a żona kinon w jednym. Więc tu bym poprosił o poradę jaki amplituner z tym wyjściem pre out i ewentualnie jaki wzmacniacz   a jeżeli czegoś nie rozumiem albo się mylę proszę o wyjaśnienie chociaż z grubsza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...