Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze sprzętu


Daniel Ps

Recommended Posts

Jest kilka opcji w tym temacie:

1. Podłączenie integry lub końcowki mocy pod amplituner i wpiecie wszystkich źródłem pod amplituner. Wówczas on robi jako PRE. Nic nie odpinasz, zawsze chodzą dwa urzadzenia , korzystasz z jakości PRE w ampli

2. Podłączenie integry pod amplituner i wpięcie źródeł stereo tylko pod wzmacniacz. Są takie które mają możliwość zmiany trybu pracy

3. Stosowanie amplitunera i wzmacniacza i przełączanie kabli na bananach albo w selektorze.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jest kilka opcji w tym temacie:

1. Podłączenie integry lub końcowki mocy pod amplituner i wpiecie wszystkich źródłem pod amplituner. Wówczas on robi jako PRE. Nic nie odpinasz, zawsze chodzą dwa urzadzenia , korzystasz z jakości PRE w ampli

2. Podłączenie integry pod amplituner i wpięcie źródeł stereo tylko pod wzmacniacz. Są takie które mają możliwość zmiany trybu pracy

3. Stosowanie amplitunera i wzmacniacza i przełączanie kabli na bananach albo w selektorze.

 

Piotr

Będzie jakaś różnica w dźwięku ? Które może być jakościowo lepsze ?

Przy pierwszej opcji rozumiem że kupuje ampkli z wyjściem pre i ta końcówkę mocy / integruje 

Czy to jest trzecia opcja ? Bo nie za bardzo rozumiem czy może przy pierwszym nie trzeba wzmacniacza bo sama Końcówka podbija ampli robiąc jako wzmacniacz czy cos. Przepraszam

Ale jestem zielony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2021 o 08:55, Daniel Ps napisał:

Przy pierwszej opcji rozumiem że kupuje ampkli z wyjściem pre i ta końcówkę mocy / integruje 

Tak

Opcja 2 i 3 jest podobna.

Z tym że przy 3 systemy są całkowicie oddzielne.

Przy 2 podczas kina pracują oba urzadzenia. I musisz wybrać wzmak który ma możliwość łatwej pracy jako końcówka i własne źródła.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Yamaha v6a ciężko dostępna i zastanawiam się nad zakupem już może a1080 tylko wówczas chyba bym rezygnował na dłuższy czas z tego wzmacniacza. Jak myślicie wejść w tańszy ampli jak V6 czy nawet v4 ewentualnie a880 (chociaż wiem że pisaliście że średnio opłacalne ) i dO tego wzmacniacz. 

Czy może kupić a1080 i darować sobie przejścia na stereo. ?

Chyba że odejść od Yamahy i szukać innej marki. 

Co możecie doradzić / polecić 

Edytowano przez Daniel Ps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne marki są tak samo nie dostępne.

W modelu 4A nie masz możliwości podłączenia końcówki więc tutaj opcja 3 tylko wchodzi w gre.

Do Aurora 1000 Yamaha 1080 zagra znakomicie w kinie. dynamicznie, pełno, mocno.

W stereo będzie ok ale bez szału. To samo uzyskasz w innych amplitunerach rzedu 5k.

W przypadku Yamahy 6A i na przykład Cyrus ONE gdzie set wychodzi podobnie. I podłączeniu w opcji 3. System kinowy zagra Ci dobrze, ale nie tak rozdzielczo i mocno jak w 1080 ale stereo na Cyrus ONE zagra znacznie lepiej.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2021 o 07:50, S4Home napisał:

1. Podłączenie integry lub końcowki mocy pod amplituner i wpiecie wszystkich źródłem pod amplituner. Wówczas on robi jako PRE. Nic nie odpinasz, zawsze chodzą dwa urzadzenia , korzystasz z jakości PRE w ampli

2. Podłączenie integry pod amplituner i wpięcie źródeł stereo tylko pod wzmacniacz. Są takie które mają możliwość zmiany trybu pracy

3. Stosowanie amplitunera i wzmacniacza i przełączanie kabli na bananach albo w selektorze.

Proszę mi napisać jeszcze co będzie najlepszym rozwiazaniem Pomiędzy tymi 3 systemami ?

Bo 3 opcja rozumiem osobno wzmacniacz osobno kino i przepisanie kabli ok nie do końca wygodne ale Myślę że tu może być największa różnica na korzyść dźwięku stereo rozdzielając systemy. 

Opcja 1 to amplituner z Pre out pod to końcówkę mocy i ona wzmacnia sygnał do kolumn frontowych więc tu potrzebny amplituner i ta końcówka mocy tu nie wiem jaka może być różnica w Dźwięku stereo domyślam się że zależeć to będzie od jakości / ceny tej końcówki mocy

Opcja 2 (najmniej dla mnie zrozumiała ale spróbuję na swój sposób ) kupuje ampli podlaczaM do niego integre. A kolumny podpinam pod dodatkowo wzmacniacz? Nie za bardzo rozumiem właśnie to 

Na logikę to najlepsza opcja to 3 jeżeli chodzi o dźwięk 

1 opcja jest najwygodniejszą bo nic się nie przekłada 

Ale 2 jeżeli rozumiem Wiąże się z zakuPensjonat amplitunera integry i dodatkowo wzmacniacza tak? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 3 daje ci mozliwośc totalnie rozgraniczenia systemów co na pewno jest najmniej wygodne ale najkorzystniejsze w dzwieku.

Opcja 1 ano taka że fronty są zasilane znacznie lepszym zasilaczem, końcówkami mocy. Chodź PRE pochodzi z amplitunera

Opcja 2. Wybierasz wzmacniacz ktory ma łatwą mozliwość przełączania pomiedzy trybem końcówki dla amplitunera oraz pracy całej integry.

Jak oglądasz kino działą jako końcówka. Chcesz słuchać stereo przełączasz go w tryb pełnego wzmacniacza. Nie dziaął PRE w ampli tylko źródla stereofoniczne jesli będa są wpięte do niego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2020 o 20:31, Daniel Ps napisał:

A jak sie

Ma do tej RX a880 model RN 803D i rxv6a? Proszę o pomoc jaką jest różnica ? I który był by lepszy? Bo z Denona jak już to obranego mam AVR-X2700H ale oczywiście jeszcze te Yamahy chce odsłuchać 

Odsluchaj jeszcze Yamahe 6A zalezy ile masz funduszy. 803D daje ci funkcje streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki s4home nabyłem zestaw Heco 1000. Dzięki wam za doradzanie i cierpliwość. Mam jeszcze ogólnie do wszystkich pytanie w kwestii amplitunera wiem ze nie będę rozbudowywał kina więcej niż do 5:1 wiec który amplituner warto wybrać do tego zestawu? Rx v6a czy może rx v4a wystarczy bo widzę ze maja mniejsza moc, jednak kupując sprzęt chce żeby dobrze się komponował z kolumnami i był w stanie wykorzystać ich potencjał w miarę możliwości. Czy może szukać coś z denona lub nad czy Onyko bo trochę tego jest generalnie na zakup ampli mogę przeznaczyć Ok 4 tys 

istotna informacja może być to ze w przyszłości będę myślał o rozdzieleniu kina i stereo jednak to dopiero za jakiś czas może 

Edytowano przez Daniel Ps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2021 o 07:49, Daniel Ps napisał:

Super dziękuje. U was chyba go nie ma jeszcze? Czy się mylę ?

Na oba czekamy. wszystko sprzedaliśmy. Kolejne są zamówione czekamy.

Dnia 29.01.2021 o 17:15, Daniel Ps napisał:

Rozumiem ze jest to najlepszy wybór spośród innych amplitunerów innych Marek typu denon Onyko czy maran z

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy wybór.

Odpowiednikiem 6a jest denon x2700. 

Powiedziałbym że jest to równie udany model. po prostu gra trochę inaczej i w niektórych konfiguracjach lepiej się sprawdza. podobnie jak Yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Powiedziałbym że jest to równie udany model. po prostu gra trochę inaczej i w niektórych konfiguracjach lepiej się sprawdza.

Rozumiem ze przy tych Heco lepsza opcja będzie yamaha? Tak wnioskuje z wcześniejszych postów ze denon daje dużo niskich tonów i w zestawieniu z Heco może być ich za dużo dobrze rozumiem ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubad napisał:

Wyższy model jakby nie było od rxv6a, jeżeli oprócz kina zależy ci na stereo to jest to lepszy wybór. 

Dlaczego?

Bo wyższy?

No to tutaj to nie działa. 

Po pierwsze tak do heco pasuje Yamaha.

Druga sprawa to jeśli a2a to następstwo a680 to lepiej od 6a nie będzie.

Yamaha nieco namieszała w tych seriach avantage.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dlaczego?

Bo wyższy?

No to tutaj to nie działa. 

Po pierwsze tak do heco pasuje Yamaha.

Druga sprawa to jeśli a2a to następstwo a680 to lepiej od 6a nie będzie.

Yamaha nieco namieszała w tych seriach avantage.

Pozdrawiam

Czyli według ciebie nie ma różnic w tych amplitunerach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym się różni?

Bo ja widziałem różnice pomiędzy 685 a 6A owszem.

Pytam z ciekawości jak z A2A.

Na razie jest ich mniej. Linia Avantage będzie zastępowana systematycznie nowymi.  Z tego co widać to zrezygnowano z A680 który no umówmy się był słaby.

https://www.avsforum.com/threads/yamaha-aventage-rx-a8-rx-a6-rx-a4-rx-a2-new-2020-models.3115936/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...