Skocz do zawartości

Zestaw Stereo [+/- 3000 zł ]


Christopher Dula

Recommended Posts

Dzień dobry,potrzebuję pomocy w wyborze zestawu stereo.

Kwota do wydania : około 3000 zł  ( 1000 zł wzmacniacz + 2000zł na kolumny )

Nowy/używany: Koniecznie Nowy ( zwyczajnie kupowania używanego sprzętu się boje )

Wielkość pomieszczenie: 20 m2,kolumny rozstawione od siebie o około 4 m.

Słuchana muzyka : Często rock, metal ale też wszelkiego rodzaju trance,mniej więcej w rozkładzie 50 na 50.

Obecny sprzęt: MicrolabSolo 7c podpięte pod PC.

Źródło Sygnału:  PC.

Na czym mi zależy: Przyzwoicie grający( nie jestem audiofilem i wiadomo nie w tym budżecie ) zestaw stereo z kolumnami podłogowymi  ( Zawszę mi się podobały spore kolumny rozstawione w salonie,takie marzenie,na które dopiero teraz mogę sobie pozwolić, za dziecka u dziadka nasłuchałem się muzyki na ogromnych kolumnach  ) ,przyzwoity bas.

Nie chciał bym też przesadzić z mocą,nie mam 15 lat aby bawiło mnie łomocenie na cały blok ,owszem lubię  głośniej włączyć sobie jakiś koncert rozwalić się na kanapie i zwyczajnie cieszyć się muzyką,efekt latającego żyrandola mnie nie bawi.

Zastanawiam się czy sam zestaw stereo ,czy dodatkowy subwoofer aktywny aby uzupełniał dół.

Niestety nie posiadam wiedzy na temat marek,większość z nazw nic dla mnie nie znaczy,podoba mi się sprzęt Yamaha wydaję się względnie tani a chwalony.

Czego brakuje mi w obecnym sprzęcie:  Aby sensownie posłuchać koncertu trzeba ustawić 2/3 maksimum głośności,trudno mi to fachowo określić ale dźwięk się trochę zniekształca, góra zaczyna syczeć , dół ala walenie w kartongips, a środek znika.

Myślałem o:

Yamaha A-S301 + Yamaha NS-F51 + Yamaha NS-SW100 = 3200 zł w pobliskim salonie audio ( dla mnie faworyt )

YAMAHA A-S201 + MAGNAT Monitor Supreme 2002 = 2200 zł Media Expert ( choć tutaj nie jestem pewny co do impedancji  raz podają 4 innym razem 8 ,dość fajna tania opcja ,wizualnie też mi się podobają )

YAMAHA A-S201 + STX QUANT 300 = +/- 3000zł allegro.

Yamaha A-S201 + Tonsil Altus 200 ( podobają mi się wizualnie ale naczytałem się że są fatalne i nie nadają się do użytku domowego )

Yamaha A-S201 + Tonsil Altus 300( jak wyżej )

Oczywiście wszelkich innych propozycji wysłucham,i z góry dziękuje za pomoc,starałem się opisać temat jak tylko mogłem.

Jeszcze mam pytanie jak to jest z kablami 2 x 2,5 ,2 x 1,5 ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wstrzasajacy napisał:

Yamaha a-s210 i altusy ?

Cóż taki zestaw znalazłem na Allegro,i akurat Altusy biorę najmniej pod uwagę , ze względu na krytykujące je wypowiedzi w internecie.

No i chyba są za duże jak na mój pokój.

Edytowano przez Christopher Dula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą próbę już za sobą, podłączaliśmy a-s201 do Atlutów i nie bacząc na pomieszczenie w jakim był odsłuch wyszła naprawdę lipa ;)

Jednak już przy zmianie wzmaka na a-s500 już zaczynało dawać radę.

Wiem że nie jest to jakaś rewelacja, jednak przeważył budżet, i teraz są podpięte altusy do w/w yamahy i da się tego słuchać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie żadne Altusy na litość boską 😉 

@Christopher Dula Jeżeli w grę wchodzi Yamaha 201/301 myślę że alternatywą dla nich jest cyfrowy Smsl Q5 Pro + Kef Q350, Magnat Quantum 753 do Q5 bez problemu podepniesz subwoofer, komputer po USB. Jeżeli rzeczywiście nie słuchasz bardzo głośno będziesz zadowolony. Jakość dźwięku naprawdę lepiej jak przyzwoita 👍 Wiem co mówię używam Q5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Smsl Q5 Pro

Ciekawy sprzęt ,fajna alternatywa dla "dużych wzmacniaczy" jednak nie chciał bym sprzętu słabszego i mniejszego od tego co obecnie posiadam,no i zależy mi na kolumnach podłogowych,ale jak kolwiek dziękuje za ciekawe spojrzenie na temat.

Cóż czekam na dalsze rady i propozycje ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Budżet nieduży ale spokojnie można znaleźć coś sensownego. Na pewno odpuść sobie pełnowymiarowe wzmacniacze, ponieważ one dobrze na pewno nie zagrają. W Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem byłby Topping MX3 + Heco Victa Prime 702 lub Pylon Audio Pearl 25 jeśli cenisz sobie przestrzenne brzmienie z bliższym środkiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że Q5 zagra lepiej jak ta Yamaha oczywiście to jest moja subiektywna opinia. 

Ale rób jak chcesz 😉 

Pozdrawiam

PS.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-rega-brio-r

https://allegro.pl/oferta/zadbane-kolumny-glosniki-stereo-mission-m33i-9949959347 

https://allegro.pl/oferta/mission-m34-bdb-kolumny-podlogowe-stereo-para-9638541702

A tutaj coś zupełnie innego 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RLC napisał:

Uwierz mi że Q5 zagra lepiej jak ta Yamaha oczywiście to jest moja subiektywna opinia. 

Przyznam się zupełnie szczerze że,jakoś mnie martwi wielkość i moc tego wzmacniacza , poradzi on sobie z kolumnami Audio Pearl 27 ? bo biorę je pod uwagę.

Jadę też posłuchać takiego zestawu : Yamaha MusicCast R-N303D (czarny), Pure Acoustic NOVA 8 (czarny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje żebyś najpierw posłuchał tez innych wzmacniaczy. Żeby decyzja nie była podjęta po jednym odsłuchu. Chodzi o to żebyś sam sobie wyrobił zdanie. I zgadzam się z podanymi propozycjami przez @RLC .

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2825-rega-brio

Q5 pro tez jest bardzo zachwalany!

Oczywiście jak na wzmacniacz w tej cenie i takiej mocy. Teraz mamy luksus można posłuchac i odesłać jak coś. Do tego można liczyć na jakieś upusty od branży z naszego forum. Nie ograniczaj się !

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że dalej walczę z tematem pozwolę sobie odkopać wątek,altusy,magnaty i yamaha ns odpadły.

Troszkę też podnoszę budżet 3000-3450,doszedłem też do wniosku ze bluetuch i radio zdecydowanie się przydadzą .

Yamaha MusicCast R-N303D + Heco Vita 702

YAMAHA R-S202D S + MONITOR AUDIO MONITOR 300 W

Teufel ULTIMA 40 Kombo ( cały zestaw dość ciekawy i raczej chwalony , tylko ta wysyłka z DE mnie martwi )

Tonsil Maestro II 180 + Yamaha R-N303D

YAMAHA R-S202D S  + STX quant 300

YAMAHA R-S202D S + STX electrico 250

Co myślicie o tych zestawach ?

Edytowano przez Christopher Dula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...