Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w podjęciu decyzji,Kino domowe vs soundbar


raul7

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje pomocy, może ktoś będzie tak miły i mi podpowie jak to rozegrać. Zmieniam miejsce zamieszkania i nie będę miał możliwości rozstawienia mojego obecnego kina domowego (problemy: brak miejsca na głośniki tylne plus puszczenie kabli po pokoju) Muszę znaleźć jakiś kompromis, dlatego zacząłem się zastanawiać nad soundbarem, byłby to mój pierwszy tego typu sprzęt, totalnie się na tym nie znam. Aktualnie korzystam z "leciwego" sprzętu: amplitunera Pioneer VSX-423 plus głośniki Taga Harmony 606 v3+ subwoofer TSW90. Nie jestem audiofilem, do słuchania muzyki i oglądania filmów w zupełności mi to wystarczało, można powiedzieć, że jestem z tego sprzętu zadowolony i trochę szkoda mi się go pozbywać. Zdaje sobie sprawę, że żaden soundbar nie zastąpi zestawu kina domowego ale może dla mniej wymagających użytkowników, takich jak ja (gdzie zestaw powyżej w zupełności zaspokaja moje potrzeby) znajdzie się coś godnego polecenia w budżecie do około 2tyś zł plus w przyszłości możliwość rozbudowy o głosniki tylne? (razem 3k) Ponieważ posiadam telewizor Sony, pomyślałem, że będzie ok, jeżeli soundbar też byłby tej firmy. Wybór padł na: Sony HT-ZF9 plus za jakiś czas głośniki tylne (Sony SA-Z9R) i teraz pytanie do Was, czy jest w ogóle sens interesować się tym sprzętem? może wyjdzie na to samo, jak zostawię sobie głośniki przednie, centralny i subwoofer (jako totalna ostateczność) Będę korzystać z tego sprzętu w pokoju 18m2 z aneksem kuchennym 8m2, pomieszczenie w kwadracie, umiejscowienie TV+sprzętu praktycznie na środku jednej ze ścian, za plecami na ścianie aneks kuchenny, lewa ściana okno balkonowe, prawa "pusta"

Proszę dajcie znać co myślicie na ten temat Mam nadzieje, że wypisałem w miarę wszystkie ważne informację

Pozdrawiam,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...