Skocz do zawartości

Kalibracja AccuEq


jar09

Recommended Posts

Sprawdź, jak wyglądają krzywe korekcji dla fal stojących. (O ile to Onkyo ma taką funkcję.)

W nowszych Onkyo (po połączeniu z Pioneerem) kalibracja nadal nazywa się AccuEQ, ale jest to przebrandowany MCACC. W moim Pioneerze raczej nigdy się nie zdarzyło, żeby uznał, że trzeba wzmocnić sub, jeśli już, to informował, że jest za głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone mam 100% prawidłowo,z amplitunera wyjciem pre out sub w subwooferze LFE. Subwoofer gra ok,jest bas i to niezły tylko irytuje mnie to że jak mam ustawione pokrętło Gain na 2 to amplituner podczas kalibracji ustawia sub +4(za każdym razem) i tak samo ustawia go jak mam Gain na maksa,też +4. Jak pisałem wcześniej po resecie amplitunera zmieniło się tylko to że teraz ustawia go na +3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest ale nie jakaś bardzo duża,może faktycznie tak być,ogólnie muszę mieć gain na 2 , 2.5 bo wyżej to już przy dużym basie zaczyna sie to o czym pisałem ale na tym ustawieniu jest ok są momenty że szyby się trzęsą😁. Wcześniej miałem Yamahe i faktycznie tam kalibracja jest o niebo leprza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i mamy odpowiedź.

Jeśli różnica przy godzinie 12 a maks jest niewielka na ucho to jak mikrofon który podczas prostej kalibracji robi "pik" ma to wyłapać.

Moim zdaniem jest dobrze.

Piotr

 

Dzięki za konkretną odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie,czy w ustawieniach odcięcia częstotliwości subwoofera w amplitunerze zostawiamy 120Hz czy lepiej zmniejszyć np na 80Hz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Dnia 29.11.2020 o 21:40, yahoo111 napisał:

Sprawdź, jak wyglądają krzywe korekcji dla fal stojących. (O ile to Onkyo ma taką funkcję.)

W nowszych Onkyo (po połączeniu z Pioneerem) kalibracja nadal nazywa się AccuEQ, ale jest to przebrandowany MCACC. W moim Pioneerze raczej nigdy się nie zdarzyło, żeby uznał, że trzeba wzmocnić sub, jeśli już, to informował, że jest za głośno.

Cześć. Jak sprawdzić te krzywe korekcji? Posiadam RZ730. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...