Skocz do zawartości

W poszukiwaniu wzmacniacza


Gość

Recommended Posts

Koledzy,

Do niedawna posiadałem na stanie Arcama 9 i 9p sparowane z kolumnami AE Aelite 3.

Arcamy oba odmówiły współpracy (założyłem osobny wątek - może ktoś podejmie się ich reanimacji) i w związku z tym poszukuję czegoś co wysteruje AE.

Przyznaję, że w moim odczuciu Arcamy 9 miały problem z tymi kolumnami, podobnie rezerwowo użyty Sony TA FE900r. O dziwo tymczasowe spięcie kolumn z Amplitunerem Onkyo TX-NR696 rozjaśniło przekaz. Generalnie te kolumny grają ciężko i moim zdaniem muszą się zestawić z dość jasnym wzmacniaczem świetnie kontrolującym i trzymającym bas w garści (lubię nisko schodzący bas ale tylko wtedy gdy wzmacniacz trzymać go za gardło).

Wstępnie myślałem (ale nie odsłuchiwałem) o:

Cambridge Audio Azure 851A

NAD C388

Arcam SA 30

Musical Fidelity m5si

Prośba o opinie a może i propozycję czegoś czego nie brałem pod uwagę.

Chciałbym przy okazji dobrać do tego sensowny odtwarzacz sieciowy. Tak wiem, mój Amplituner Onkyo ma tę funkcję ale nie dekoduje on plików MQA a na tym mi zależy (twierdzę, mimo opinii sceptyków, że różnicę między Tidal HiFi i Master słychać dość dobrze - przynajmniej dźwięk wypuszczony z MacBooka na Arcama z AE ewidentnie się różnił).

Tu również prośba o podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Te kolumny potrzebują jaśniejszego brzmienia i tak jak Piotr napisał ani Arcam ani tym bardziej Musical Fidelity w Twoim przypadku się nie sprawdzą.

Lepszym rozwiązaniem byłby Roksan K3 lub CA 851a. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Creek Evolution 100a. Jest to bardzo dynamiczne brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej ale także bardzo detaliczną górą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem powinieneś posłuchać z tymi kolumnami Atolla In200 Signature. Nie będzie tak jasny jak na przykład Cambridge czy Creek ale ogólnie bardzo dobrze spisuje się z tymi kolumnami. Ładnie podkreśli bas. Co do streamera wszystko zależy od kwoty jaką chciałbyś przeznaczyć. Najprostszym, spełniającym Twoje wymagania będzie chociażby Bluesound Node 2i. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Tak. Musisz je rozjaśnić. Wiec Arcam i Musical tutaj nie.

Zdecydowanie Cambridge 851A albo Roksan K3.

Zapraszam po wypozyczenie obu na odsłuch i wyceny.

Piotr

Chętnie ale aby ten odsłuch miał sens dobrze by było dobrać odtwarzacz strumieniowy, który będzie dla mnie stanowił podstawowe źródło muzyki z Tidala.

Czy tu masz może jakąś propozycję?

16 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Te kolumny potrzebują jaśniejszego brzmienia i tak jak Piotr napisał ani Arcam ani tym bardziej Musical Fidelity w Twoim przypadku się nie sprawdzą.

Lepszym rozwiązaniem byłby Roksan K3 lub CA 851a. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Creek Evolution 100a. Jest to bardzo dynamiczne brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej ale także bardzo detaliczną górą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Pytanie podstawowe, czy wypożyczacie sprzęt do odsłuchu? Bo przejazd do Was z moimi gratami to spore przedsięwzięcie. No i pytanie o odtwarzacz bo jak już słuchać to komplet...

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Ja bym SA30 nie skreślał jeszcze. Na pewno spełnia wymóg trzymania basu za ryj.

Natomiast ma jedną cechę, której nie mają pozostałe - korekcję akustyki Dirac Live która może bardzo poprawić brzmienie, a możliwość edycji krzywej pozwoli... rozjaśnić przekaz tak jak chcesz. 

To generalnie świetny klocek i odpada Ci konieczność zakupu streamera. SA30 obsługuje również mqa.

Możesz jeszcze spróbować Lyngdorfa TDAI-1120. Funkcjonalnie podobny do Arcama, ale powinien być jaśniejszy.

No to jak każdy Arcam - bas umie kontrolować. Natomiast jakoś nie ufam wynalazkom korygującym cokolwiek. Z kolei opcja all in one jest kusząca.

Lyngdorf w tej wersji to nie wiem czy uciągnie prądowo te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Wypożyczamy.

Co do odtwarzacza sieciowego to zależy od budżetu:

Node 2i ale ten dostępny tylko w Topach, Cambridge CXN V2, Pioneer N30, czy tańsze podłączane cyfrowo Chromecast audio, IEAST M30 Pro.

Piotr

Ale żaden nie uciągnie Tidal Master zdaje się. Dopiero Pioneer N50 ma chyba obsługę MQA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paweł Pobóg-Ruszkowski napisał:

Natomiast jakoś nie ufam wynalazkom korygującym cokolwiek

Myślę, że mówiąc to masz na myśli "ulepszacze" typu lodness czy xbass czy tym podobne. To kompletnie nie to. To jest niezwykle przydatne narzędzie zastepujace kilogramy ustrojów akustycznych w pomieszczeniu. Bez dobrej akutyki pomieszczenia możesz nie "złapać króliczka". Proponuje poczytać dział Akustyka i temat Dirac Live.

Dnia 30.11.2020 o 08:08, Q21 napisał:

Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Creek Evolution 100a

A macie jeszcze go w ofercie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...