Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 1000zł


GraveFruit

Recommended Posts

Hej wszystkim!

Planuję kupno kolumn podstawkowych w granicach 1000zł. Od jakiegoś czasu przeglądam Internet w poszukiwaniu jakichś informacji, jednak ciężko stwierdzić który model będzie najlepiej spełniał moje oczekiwania mając do dyspozycji tylko dane techniczne, zdjęcia i mocno subiektywne opinie recenzentów.

Mimo wszystko moją uwagę przykuły następujące modele:

- Wharfedale Diamond 320

- Klipsch R51M

- Cambridge Audio SX50

- Fyne Audio F301

- Monitor Audio Monitor 100

 

Szukam kolumn które grają w miarę płasko. Idealnie chciałbym żeby bas był możliwie głęboki ale nie na pierwszym planie i bez rezonansowego buczenia, środek dobrze wyeksponowany, a góra miękka z delikatnym lśnieniem w górnych rejestrach. Nie narzekałbym gdyby kolumny nie były bardzo wrażliwe na bliskość ściany aczkolwiek nie jest to kluczowe.

Jeśli chodzi o wzmacniacz to Yamaha A-S201 jest moim faworytem chociaż jestem otwarty na sugestie. Może być używka - tylko pilot jest dla mnie bardzo ważny.

Słucham przeróżnej muzyki, ale Sting, Simply Red, Grzegorz Turnau, Katie Melua i muzyka pop dwudziestu ostatnich lat ubiegłego wieku należą do moich zdecydowanych faworytów.

Zwykle słucham muzyki w tle zajmując się czymś innym, ale nie przeszkadzałoby mi gdybym mógł skupić się na muzyce i cieszyć się nią tak jak do tej pory umożliwiały mi to tylko słuchawki.

Moje dotychczasowe doświadczenia ze sprzętem HiFi są niewielkie – ot 18-letnia mikro wieża Sony która ostatnio wyzionęła ducha, ulubione słuchawki Auio-technica M40X z padami Brainwavz Oval i 3 miesiące spędzone z KEF R100 które brzmiały bajecznie, niestety zupełnie poza moim zasięgiem. Poza tym mam kilka lat doświadczenia w realizacji live-owej (EON 612, ZLX12P, X32 Compact, UI16 to główne narzędzia pracy), ale jeśli chodzi o sprzęt domowy - cóż, tutaj jestem jak bez gaci.

Możliwości odsłuchu są mizerne jak się okazuje (mieszkam w Krakowie, bywam w Rzeszowie), 2 sklepach mi praktycznie odmówiono. (Odniosłem wrażenie że sprzęt który chcę kupić jest tak tani że nie opłaca się im bawić w maseczki i odkażanie, ale niestety tylko takim budżetem dysponuje a i tak jest on jak na moje możliwości bardzo hojny).

Dlatego drodzy forumowicze proszę was o pomoc. Które kolumny polecacie, które wręcz przeciwnie? Na co uważać?

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GraveFruit napisał:

Hej wszystkim!

Planuję kupno kolumn podstawkowych w granicach 1000zł. 

Mimo wszystko moją uwagę przykuły następujące modele:

- Wharfedale Diamond 320

- Klipsch R51M

- Cambridge Audio SX50

- Fyne Audio F301

- Monitor Audio Monitor 100 

Jeśli chodzi o wzmacniacz to Yamaha A-S201 jest moim faworytem chociaż jestem otwarty na sugestie. Może być używka - tylko pilot jest dla mnie bardzo ważny.

Słucham przeróżnej muzyki, ale Sting, Simply Red, Grzegorz Turnau, Katie Melua i muzyka pop dwudziestu ostatnich lat ubiegłego wieku należą do moich zdecydowanych faworytów.

Witam 

Jaka jest wielkość pomieszczenia, co jest źródłem muzyki, czy bierzesz pod uwagę sprzęt używany. Yamaha as201 ? można lepiej 😉 

Sugerując się twoim opisem budżet to 1800/2000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RLC napisał:

Witam 

Jaka jest wielkość pomieszczenia, co jest źródłem muzyki, czy bierzesz pod uwagę sprzęt używany. Yamaha as201 ? można lepiej 😉 

Sugerując się twoim opisem budżet to 1800/2000zł

Pomieszczenie ma jakieś 25m2 ale jako że wynajmuję to się prawdopodobnie w ciągu roku - dwóch zmieni. 

W tej chwili źródłem jest interface audio podpięty do komputera. Gdzieś w przyszłym roku zostanie zastąpiony przez ifi Zen Dac. W dalszej przyszłości odtwarzacz CD.

Sprzęt używany - jak najbardziej ale wzmacniacz. Głośniki - po tym jak "wykruszyło" mi się zawieszenie z obecnych paczek - głośniki tylko nowe. Yamaha z uwagi na cyfrowe sterowanie głośnością. 

Jeśli chodzi o budżet to tak, 2000zł to absolutne maksimum. 

Jako że Zen Dac ma wyjście symetryczne rozważałem również Crown XLS 1004/XTi 1004/Behringer A800, jednak wtedy Zen Dac musiałby robić za preamp, i bez pilota więc mimo że znajomość i sentyment jest, to ze względów praktycznych - odpada.

Mam alergię na polskie marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli budżet idealny na mały cyfrowy wzmacniacz Smsl Q5 Pro z pilotem 👍 Który sam w sobie jest DACKIEM więc Ifi Zen Dac nie będziesz potrzebował, komputer podepniesz po USB. Co do CD szukaj takiego z wyjściem Coaxial lub Optyk. 

Kolumny na twój metraż raczej podłogowe, ale skoro mieszkanie bez zobowiązań to może coś z typu Mission QX-2 chwalone na forum do twojej muzyki powinny być w sam raz. Monitor Audio Monitor 100 też powinny się sprawdzić.

Z mojej strony takie propozycję 😉

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Czyli budżet idealny na mały cyfrowy wzmacniacz Smsl Q5 Pro z pilotem 👍 Który sam w sobie jest DACKIEM więc Ifi Zen Dac nie będziesz potrzebował, komputer podepniesz po USB. Co do CD szukaj takiego z wyjściem Coaxial lub Optyk. 

Kolumny na twój metraż raczej podłogowe, ale skoro mieszkanie bez zobowiązań to może coś z typu Mission QX-2 chwalone na forum do twojej muzyki powinny być w sam raz. Monitor Audio Monitor 100 też powinny się sprawdzić.

Z mojej strony takie propozycję 😉

 

Dzięki za opinię i szybką odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W kwocie 2000zł można złożyć już coś sensownego i tutaj dobrym przykładem może być funkcjonalny Topping MX3, który posiada wbudowany DAC + moduł bluetooth oraz wzmacniacz słuchawkowy. Bardzo dobrze zgrywa się z Heco Aurora 300 jeśli cenisz sobie cieplejsze brzmienie z mocniejszym basem lub z Pylon Audio Pearl monitor jeśli stawiasz na dynamikę i szczegółowość. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

W 25m nie zagrają żadne z kolumn ktore wymieniłeś.

Toppinng MX 3 albo SMSL Q5 PRO + Heco Aurora 300 lub ELC B6.2

Zapraszam po wyceny

Piotr

A posiadacie w sklepie SMSL Q5 PRO, pytam gdyż nie mogłem znaleźć. Ja np zastanawiam się nad SMSL Q5 PRO +  Heco Victa Prime 302.
Pytanie czy jest to dobre połączenie, głównie chodzi mi o to czy jedno nie jest za mocne do drugiego, lub na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój mały bo to mój pokój "pracy" 10m2, w sumie chciałbym się zmieścić mniej więcej 1300-1500.  Muzyka to 2 rodzaje, albo filmowa, albo metal/rock, metal symfoniczny jak: Nightwish, Delain, Meat Loaf, Within Temptation mniej więcej.

Miejsce mam tylko na mały wzmacniacz, przenosiłem duży z salonu i niestety zabiera mi dużą część biurka, a muszę tam jeszcze zmieścic głośniki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RLC napisał:

To ja w takim razie jestem za tą opcją.

Jak odsłuchujesz przy biurku to po prostu lepiej zrobisz kupując sprzęt do tego przeznaczony.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...