Skocz do zawartości

podłączanie pod Yamaha RX-V363


audionoob

Recommended Posts

Witam

Planuję zakup amplituner'a Yamaha RX-V363 - nie ukrywam, chociażby ze względu na cenę.

Niestety jako totalny laik audiofilowski, zwracam się do Was z prośbą. Mam telewizor LCD fullHD, konsolę PS3, laptopa i głośniki komputerowe Logitech'a X-530. Jak to wszystko spiąć tak, by dźwięk z tych wszystkich urządzeń szedł przez ampli, do owych głośników.

Ewentualnie, czy zamiast tych komputerowych plastików polecilibyście może jakieś kolumny stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma z tylu kilka wejscc rca ( czincz)... nie wiem jakie wyjscia ma ps3 .. ale podejzewam ze bez problemu tez bedzie takowe miec .. tak samo telewizor. i robisz tak:
-podpiszasz wzmaczniacz w jakies gniazdo chinch np tuner kablem chinch z tv
-wzmacniacz w gniazdo np tape1 z chinch z ps3
takim kablem np. http://www.allegro.pl/item542399613_kabel_..._2.html#gallery
-natomiast laptopa podpinasz
z jesccze innym wejsciem z tylu wzmacniacza np aux poprzez np taki kabel http://www.allegro.pl/item537631685_kabel_...ld_vk30322.html

aby zmienic zrodlo ( tv, ps czy komp ) z przodu wzmacniacza krecisz pokretelkiem gdzie sa tuner,tape1 czy aux w zaleznosci co potrzebujesz

co do kolumn
oczwisice ze beda lepsze !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze jeszcze polecicie mi konkretne modele z nowych kolumn stereo. Koda? VK?

Nie chce sie pakowac w kolumny 5.1 bo w pokoju gdzie to sie bedzie znajdowalo nie ma az tak duzo miejsca i zbedna bedzie platanina kabli, a i efekt dzwieku nie bedzie super.

W tv zas mam composite, component, hdmi etc... Jesli konsola jest podpieta pod tv przez HDMI, to tv majac spiety z amplitunerem, dzwiek z konsoli idzie przez glosniki amplitunera, tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...