Skocz do zawartości
pirlo81

Słuchawki otwarte, wokółuszne ok. 800zł

Recommended Posts

Witam ponownie, 

tym razem poszukuję słuchawek otwartych, wokółusznych w granicach 800zł

Obecnie użytkuję Akg k702 oraz Isk hd9999. Wzmacniacz to SMSL SAP-8

Od słuchawek oczekuję czegoś pośredniego od tych które już mam.

Interesuje mnie trochę łagodniejszy charakter od k702, bo te Akg nie wybaczają błędów nagrań. Chciałbym by były odrobinę cieplejsze od nich cieplejsze, jednak nie tak mocno basowe jak Isk.

Fajnie jak by miały wymienny kabel (choć nie jest to warunek). 

Co byście mogli polecic? 

Te Philipsy to ciekawa sugestia. Poczytałem trochę o ich charakterze i wydaje mi się, że różnica między akg k702 jest dość subtelna.

Może Boyerdynamic dt990 Edition 250 Ohm? Wydaje się, że leżą one trochę dalej k702

Dt 990 pro 250 ohm

dt990-250-fr.png

K702

fr-stock.png

X2HR

fr.png 

Z tych wykresów widać że Dt990 mają najbardziej charakterystykę na V, ale ich bas nie schodzi zbyt nisko. K702 grają zdecydowanie najjaśniej, ale bez podkreślenia wyższego basu. X2HR są z nich najrówniejsze i ich bas schodzi najgłębiej. W nich nacisk jest położony na niższy bas niż w dwóch pozostałych.

Szkoda, że nie mam gdzie odsłuchać tych Philips'ów, bo zaciekawiły mnie. Wygladają też znacznie lepiej od dt990. Muszę pomyśleć o wypożyczeniu. 

Nie wiem czemu często słuchawki wokółuszne są nazywane nausznymi :) . X2HR są absolutnie wokółuszne :) . To bardzo duże słuchawki z okrągłymi padami o średnicy około 11cm i wycięciami wewnątrz owalnymi do pomieszczenia uszu. 

Właśnie szukałem informacji o średnicy zarówno dt990 jak i X2HR. Ciężko znaleźć takie info. 

Z tego co piszesz to rozmiar Philips'ów jest zbliżony do k702, co bardzo by mi odpowiadało. 

15 minut temu, pirlo81 napisał:

Właśnie szukałem informacji o średnicy zarówno dt990 jak i X2HR. Ciężko znaleźć takie info. 

Z tego co piszesz to rozmiar Philips'ów jest zbliżony do k702, co bardzo by mi odpowiadało. 

X2HR to wokółuszne i rozmiarowo podpasują większości użytkowników.

Mam jeszcze jedno pytanie. Będę miał okazję potestować Beyerdynamic dt990 Edition. Która wersję brać pod uwagę? 250 Ohm czy 600 Ohm? Podpięte będą pod SMSL SAP-8

Niestety na testy mogę wybrać tylko jedną parę. 

Edytowano przez pirlo81

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ze względu na ten wzmacniacz wziąłbym raczej 250Ω. Nie wiem jednak jakie są różnice w ich brzmieniu.

Jutro lub pojutrze będę je miał i potestuję. 

Niestety Philipsy są gorzej dostępne i ciężej je wyhaczyć do testów. 

Dnia 1.12.2020 o 20:12, MobyDick napisał:

Dt 990 pro 250 ohm

dt990-250-fr.png

K702

fr-stock.png

X2HR

fr.png 

Z tych wykresów widać że Dt990 mają najbardziej charakterystykę na V, ale ich bas nie schodzi zbyt nisko. K702 grają zdecydowanie najjaśniej, ale bez podkreślenia wyższego basu. X2HR są z nich najrówniejsze i ich bas schodzi najgłębiej. W nich nacisk jest położony na niższy bas niż w dwóch pozostałych.

Skąd pochodzą te wykresy? Jest jakaś strona, na której można znaleźć takie wykresy do poszczególnych słuchawek? Szukam takiego wykresu do ISK'ów hd9999

Powracając do tematu to niestety ciężko znaleźć X2HR do testów. Niby na Allegro są, ale od jakicbś dziwnych sprzedawców co robią problemy ze zwrotami.

Edytowano przez pirlo81

Decyzja padła na Beyerdynamic dt990 Edition 250 Ohm

Są świetnym uzupełnieniem w mojej kolekcji. 

Kolejnym zakupem będzie zapewne jakiś wzmacniacz lampowy :)

Czy ktoś ma doświadczenie ile czasu potrzebują dt990 na wygrzanie?

Wracam do tematu dt990 Ed. 

Przy wyższej głośności zaczynają się gubić. Muzyka się zlewa w jedną całość. "Gaśnie" stereo, separacja.

Co może być tego przyczyną?