Skocz do zawartości

Kolumny wiszące do AVR 1509 czy zestaw głośników aktywnych


Łukasz Shamman

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Zmieniłem ostatnio TV i nowy piękny i cienki ale niestety tak jak i cienki jest tak cienko gra. Postanowiłem coś z tym zrobić. Wcześniej w salonie stał sobie już leciwy Denon 1509 + do tego set 5.1 Wharfdale Crystal II, musiałem z niego zrezygnować ze względu na dzieciaki (3 lata, 1 rok i trzecie w drodze) które notorycznie chciały wywracać kolumny i wciskać membrany. Zestaw w moim saloniku zajmował też niepotrzebnie dużo miejsca więc pomysł padł na soundbar, pogrzebałem, pogrzebałem i zostałem uświadomiony, że idę w złym kierunku chociaż już w zasadzie byłem zdecydowany na JBL 5.1. Wczoraj na próbę wziąłem głośniki tylne od zestawu 5.1 Wharfdale i podłączyłem do amplitunera i jest lepiej. Nie idealnie ale lepiej i już można przynajmniej piosenkę dzieciakom puścić.

Teraz właściwe pytanie - Ze względu na moje małe trolle chciałbym powiesić głośniki na ścianie, (rozumiem, że wtedy bass reflex musi być z przodu) i zostawić setup pod stereo. Zrezygnuje już z tych przestrzennych bajerów na rzecz wyższej jakości dźwięku.

TV głównie używany jest do oglądania TV przez żonę i dzieciaki w ciągu dnia, wieczorem jak się uda jakiś film + netflix, dodatkowo konsola i sporadycznie muzyka. W leciwym Denonie mogę zapomnieć o wszystkich internetowych bajerach i bluetooth ale to bym jeszcze jakoś zniósł,

Co lepiej zrobić, kupić zestaw kolumn aktywnych i zapomnieć o amplitunerze, czy lepiej poszukać czegoś co mogę do niego podłączyć i uzyskać jakąś jakość. 

Pomieszczenie które nagłaśniam to pokój z aneksem kuchennym wymiary 8x4 m gdzie cześć sama "dzienna ma jakieś 20 m (5x4)

Głośniki nie muszą jakoś super głośno grać, zależy mi na czystym dźwięku, fajnie jakby nie zbrakło także basu.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Myślałem o czymś takim jeżeli chodzi o podłączenie do amplitunera:

https://allegro.pl/oferta/klipsch-rb-51-bdb-kolumny-podstawkowe-cherry-9638131661?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio,+satelitarny+oraz+słuchawki&gclid=Cj0KCQiAzZL-BRDnARIsAPCJs70przncmiZgkGq5uEf-S5K91WeiSpSFBBxoe36FC4Lvfn_wnLAs0IAaAuznEALw_wcB

 

albo np. takie czary:

https://allegro.pl/oferta/glosniki-stereo-edifier-s2000mkiii-130w-rms-dsp-bt-9749530329?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Głośniki,+mikrofony+i+słuchawki+oraz+napędy+optyczne+i+nośniki&gclid=Cj0KCQiAzZL-BRDnARIsAPCJs72xDMWIc8DdE1kv2PU5GW_Ee5ljsP_pYeIyoTYtdVaZELY60nBjDBQaAilYEALw_wcB

 

Ale to moje luźne poszukiwania pierwsze z brzegu bez zgłębiania tematu.

 

Tu widzę też że będzie problem z bass reflexem.

Edytowano przez Łukasz Shamman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W mojej ocenie zdecydowanie lepiej postawić na dobre monitory aktywne takie jak Klipsch The Fives czy System Audio Saxo 7 Active. W Klipsch na pewno basu Ci nie zabraknie, pomimo małych gabarytów potrafią zagrać potężnie z masywnym basem. System Audio to większa muzykalność z bogatszą średnicą i łagodniejsza górą. 
Podwieszane kolumny on walle niestety nie zagrają z takim rozmachem tym bardziej jeśli mielibyśmy szukać czegoś w okolicy 3k zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie mój wybór padł na kolumny aktywne, na razie jestem nastawiony głównie na Klipsch The Fives, ze względu na kompaktowość rozwiązania oraz prostotę która pozwoli mi przenoszenie kolumn między pomieszczeniami. Jakie są cenowe alternatywy dla tych Klipsch? Może warto odrobinę dopłacić do czegoś wyraźnie lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...