Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 - jakie kolumny?


Rafał Myszka

Recommended Posts

Cześć,

Od kilku lat używam Yamahy R-N602 z kolumnami Tannoy M2. Zachęcony zmianami aranżacyjnymi, czyt. możliwością postawienia głośników podłogowych oraz przede wszystkim chęcią wydobycia czegoś więcej z amplitunera postanowiłem zainwestować w nowe głośniki.

Lektura forów, recenzji, testów itp. skłania mnie ku trzem: Pylon Audio Pearl 27, Melodika BL40 MK3 i KEF Q750. Wiem, że te ostatnie odstają cenowo i to chyba (?) trochę inna półka, ale mam okazję kupić je sporo taniej niż za cenę na internetach, choć oczywiście w porównaniu do dwóch pierwszych będę musiał dołożyć.

Z racji salonu ok. 22 metrów szukam rozwiązań wyłącznie z przednim bas reflexem.

Jako, że głowa już wielka od tych wszystkich informacji proszę Was o poradę:

1. Które z wyżej wymienionych najlepiej spasują się z moim R-N602, w sensie - które maksymalnie wyciągną jego możliwości?

2. Czy jest jakaś zasadność kupowania tych głośników od KEF, zakładając, że w najbliższym czasie nie będę zmieniał amplitunera? Czy słusznie obawiam się, że Q750 do R-N602 będą przerostem formy nad treścią i nie wykorzystam możliwości głośników ze względu na ograniczenia amplitunera?

Przekrój słuchanej muzyki jest dość szeroki - od instrumentalnej, przez koncertową, akustyczną po rockową. Nie chciałbym żeby jakiekolwiek pasmo zdominowało całość, lubię szczegółowość, ale z zachowaniem równowagi. Nie zależy mi na sążnistym basie, nie lubię kiedy przytłacza resztę.

 

Pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz przestrzennego brzmienia z szybkim i dobrze kontrolowanym basem to warto dopłacić do Kef Q750. Nawet z Yamahą RN602 uzyskasz dobry efekt ale wiadomo, można lepiej. Nieco cieplejszy wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a czy Cyrus One wyciągnie znacznie więcej z tych kolumn. 
Jeśli planujesz w przyszłości zakup lepszego wzmacniacza to warto dorzucić do q750, jeśli nie planujesz takich zakupów to spokojnie możesz rozważyć równie przestrzenne Pylon Audio Pearl 25 czy cieplej brzmiące Heco Aurora 700. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie.

KEF Q 750 to przeskok 2 jak nie 3 klas dzwieku.

Melodike stawiam deczko wyżej od Pearl. W podobnym budżecie masz jeszcze Aurora 700.

Ale KEF jest faktycznie z nich najlepszy.

Z tym że najdroższy i nie zagra na miare 100% swoich możliwości. Co i tak da najlepszy rezultat z wymienionych tutaj.

Zapraszam po wyceny. I na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...