Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Elac FS 68.2


ChudyArek

Recommended Posts

Witam. Kupiłem ostatnio kolumny podłogowe Elac fs 68.2 (tutaj ich test https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/355-elac-fs68-2) i szukam do nich wzmacniacza. Przed zakupem odsłuchałem je na Yamaha N S 1000 i było prawie idealnie, niskie tony twarde, zwarte, szybkie i nie rozłaziły się, może trochę głębi brakowało, ale jak się podbiło je to było dobrze. Średnica super, w miarę ostre gitary z dobrym przesterem. Tony wysokie - i tutaj jest niestety ich zabrakło. Same kolumny mają wycofaną górę, a tamten wzmacniacz nie miał tych tonów wysokich za dużo, dopiero na podbiciu coś tam było, ale to nadal nie to. Słuchałem jeszcze Denona PMA 1510 AE - Tutaj tony wysokie dużo lepiej, wyraźniejsze, gitara dużo bardziej wyczuwalna, w sensie jej wysokie rejestry jakby.  Średnica też była w porządku. Ale tony niskie w tym denonie to tragedia. Bas zrobił się taki jakby rozlazły, stracił swoją punktowość i takie zwarcie, twardość, był po prostu okropny. Myślałem nad Yamahą N S 700, czy jakimś Rotelem z serii RA, może Denon, ale to ze starszych PMA, np. 980R, 860. Najlepiej żeby był to jakiś mocniejszy wzmacniacz, chociaż 80w na kanał przy 8 omach. Lubię czasami dać czadu. Napiszcie proszę co sądzicie o wymienionych przeze mnie wzmacniaczach, czy nadadzą się do tych kolumn? Może jakiś konkretny Rotel byłby dobry? Ponoć pod rocka i metal stworzony. Dodam jeszcze, że zależy mi na wzmacniaczu, który nie posiada wbudowanego dac'a, bo takowy dac posiadam i jest to Aune X1s Pro. 

Na wzmacniacz chcę wydać 800zł max.

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowano przez ChudyArek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie również szkoła grania wzmacniaczy Onkyo, np. takiego Onkyo Integra A-8650 i wyżej. Będą z ostrzejszą górą i mocniejszym, punktowym dołem pasma? No i z dobrą, nie wycofaną mocno średnicą? Może marantze jakieś tak grają? Kiedyś słuchałem Marantza PM68 i nie był jakiś ostry na górze, czy mocny na dole, był raczej wyrównany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...