Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze kolumn


Kris83Kris

Recommended Posts

Witam

Jestem świeży w tym temacie i dlatego proszę o pomoc / opinie.

Obecnie posiadam Denona Avr-4500H + kolumny 5.0 Klipscha R-820F + R-34C + R-51M i do kina chciałem dokupić SPL-150 lub SVB-2000 PRO oraz pojawiła się opcja zmiany R-820F na coś lepszego dla stereo czyli model RP-8000F i tu dodatkowo osłuchałem Dali Opticon 8 które miały mi utwierdzić że Klipsch wystarczy a jednak efekt zrobiło odwrotny :-)

Z tego co czytałem to raczej Klipsche mają lepsze opinie chociaż trochę różnicy w cenie jest. Ogólnie salon 40 m2 otwarty na pozostałą cześć domu / i teraz pytania:

1. Specyfikacja Denona to 6 / 8 Ohm a kolumny są 4 Ohm - to nie bedzie problemu?

2. Centralny + Surrond nadal zostają Klipsche czyli 8 Ohm - czy w połączeniu Klipsch 8 + Dali 4 Ohm nie będzie problemu?

3. Ogólnie mam kasy na RP8000 + SPL150 lub tylko Dali Opticon 8 a później subwoofer

4. Dali miałem wrażenie, że grają lepszą muzykę a Klipsch trochę ostrzej/ co nie twierdzę, że jest źle bo i tak wcześniej zakupiłem R820.

Wiadomo, że inny odsłuch jest w salonie a inny w domu przy 40m dlatego chciałem posłuchać opini fachowców / może nie ma sensu wogóle ruszać samych kolumn nawet do R8000?

  

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na wszystkich kolumnach.

Przy wszystkich i faktycznie 4 omowych a one spadają do 3 i 2 czasem to może się wyłączyć.

Z tym że zarówno Klipsch jak i Dali mają optymalną impedancję pod te amplitunery. Sprawdzone.

Obie konstrukcję warte do wymiany gdyż przy 4500 posiadane obecnie R820 to mezalians.

RP 8000 da Ci jasność i swobode. Do tego moc.

Z kolei Opticon zagra miekszym basem  a równie dokładną górą.

Nie bedzie tak punktowy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli słuchałeś RP8000f i brzmienie Ci odpowiadało to widocznie lubisz tę szkołę grania i nic nam do tego. RP8000f to bardzo precyzyjne brzmienie z mnóstwem detali i różnica między r820f powinna być na duży plus. 
Odnośnie subwoofera typowo do kina domowego to polecam zdecydowanie Klipsch SPL150, który zapewni obszerniejszy, mięsisty bas względem precyzyjnego w SVS. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi...

Słuchałem Rp8000 i mi się podobały i myślałem, że decyzja już zapadła ale jak odsłuchałem Dali to mam wrażenie, że mi się jeszcze bardziej spodobało.

Tylko tak na gorąco ( zanim poważnie pójdę w kierunku Opticonów ) chciałem sprawdzić parametry aby nie strzelić sobie gola - bo wymiana jedynie kolumn / pozostałe Klipsche zostają.

Czyli rozumiem, że spokojnie mogę połączyć 4 Ohm kolumny z 8 Ohm pozostałymi głośnikami kina i elektronika nie oszaleje czy co gorsza nie uszkodzi amplitunera? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kris83Kris napisał:

Dzięki za odpowiedzi...

Słuchałem Rp8000 i mi się podobały i myślałem, że decyzja już zapadła ale jak odsłuchałem Dali to mam wrażenie, że mi się jeszcze bardziej spodobało.

Tylko tak na gorąco ( zanim poważnie pójdę w kierunku Opticonów ) chciałem sprawdzić parametry aby nie strzelić sobie gola - bo wymiana jedynie kolumn / pozostałe Klipsche zostają.

Czyli rozumiem, że spokojnie mogę połączyć 4 Ohm kolumny z 8 Ohm pozostałymi głośnikami kina i elektronika nie oszaleje czy co gorsza nie uszkodzi amplitunera? 

 

Na parametry nigdy nie patrz, bo one nie grają. Dali Opticon to w mojej ocenie zdecydowanie półka wyżej względem Klipsch RP. Jest to także jaśniejsze brzmienie ale o większej kulturze, bas jest bardziej zróżnicowany, góra czysta ale nie kłująca. W Opticonach pojawia się także barwa na średnicy czego ciężko znaleźć w Klipsch. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny obu par. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

W sumie jestem winien podsumowania. Miałem w domu na odsłuch Dali ( fajnie ale za dużo kasy na prezentowaną jakość dźwięku ) ostatecznie zdecydowałem się na RP-8000 + SPL150. Potwierdzam jakość zupełnie inna niż R-820F i ostatecznie jestem zadowolony z tej podmiany. Na ten moment na jakiś czas wystarczy ale nie jest to zestaw który zostanie na zawsze.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...