Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do bowers&wilkins cm5s2


Arkadiusz Bieliński

Recommended Posts

Witam właśnie zakupiłem dwie kolumny b&w cm5s2 , potrzebuje pomocy w doborze wzmacniacza stereo do nich , takiego do którego będę mógł podłączyć odtwarzacz sieciowy subwoofer, telewizor .Wzmacniacz może być używany w cenie około  2000 zł .

Dodam że kiedyś słyszałem te kolumny podłączone pod jakiś amplituner denona i podobał mi się ich dźwięk , wiec napewno byłbym zainteresowany firmą denon lub jakąś która ma zbliżony dźwięk.

Muzyki słucham prawie każdej oprócz klasycznej . Lubię głęboki bass i  wyraźny wokal .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak Denon to dobry pomysł tutaj.

ale nie amplituner a używany wzmacniacz z dawnych lat. 2000R albo PMA 1500AE

a po prostu odtwarzacz sieciowy wybierz taki do którego podłączysz także TV. Ewentualnie wtedy dac FIOO. W Przypadku wzmacniacza musial byś także szukać sub z wejściem wysokopoziomowym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odtwarzacz sieciowy możecie polecić ? najlepiej żeby miał bluetooth, wifi, airplay.

Czy jeszcze jakieś inne wzmacniacze są do polecenia na które warto zwrócić uwagę ?

Mogę w sumie przeznaczyć troszkę wiecej na wzmacniacz, do 3000 zł max .

jest do kupienia na aukcji Denon Pma 2000 AE kosztuje około 4200 zł to przekracza mój budżet ale czy to dobry wzmacniacz i czy warto taki kupić?

czy wzmacniacz nad c356bee lub 326bee był by dobrym rozwiązaniem ponieważ dość często idzie je kupić w dobrej cenie, ale nie wiem czy pasowały by akurat do tych głośników , i często mają one już swoje lata wiec nie wiem czy jest sens kupywać cos starego , chodzi mi o to czy zraz w nich nic nie padnie .

są jeszcze do kupienia w moim budżecie  :

denon pma 1510ae 

denon pma 1500rii

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do denon pma 1510ae można podłączyć subwoofer?

1.jak do niego podłączyć telewizor żeby można było słuchać muzyki ?czy potrzebny jest dac miedzy telewizorem a wzmacniaczem ?

2.czy muzyka puszczana z telewizora podłączonego pod wzmacniacz będzie gorszej jakości?

3.czy jest jakiś odtwarzacz sieciowy do którego można podłączyć telewizor ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Tak Denon to dobry pomysł tutaj.

ale nie amplituner a używany wzmacniacz z dawnych lat. 2000R albo PMA 1500AE

a po prostu odtwarzacz sieciowy wybierz taki do którego podłączysz także TV. Ewentualnie wtedy dac FIOO. W Przypadku wzmacniacza musial byś także szukać sub z wejściem wysokopoziomowym.

Piotr

Jaki odtwarzacz sieciowy możecie polecić ? najlepiej żeby miał bluetooth, wifi, airplay.

Czy jeszcze jakieś inne wzmacniacze są do polecenia na które warto zwrócić uwagę ?

Mogę w sumie przeznaczyć troszkę wiecej na wzmacniacz, do 3000 zł max .

jest do kupienia na aukcji Denon Pma 2000 AE kosztuje około 4200 zł to przekracza mój budżet ale czy to dobry wzmacniacz i czy warto taki kupić?

czy wzmacniacz nad c356bee lub 326bee był by dobrym rozwiązaniem ponieważ dość często idzie je kupić w dobrej cenie, ale nie wiem czy pasowały by akurat do tych głośników , i często mają one już swoje lata wiec nie wiem czy jest sens kupywać cos starego , chodzi mi o to czy zraz w nich nic nie padnie .

są jeszcze do kupienia w moim budżecie  :

denon pma 1510ae 

denon pma 1500rii

Przed chwilą, Arkadiusz Bieliński napisał:

Jaki odtwarzacz sieciowy możecie polecić ? najlepiej żeby miał bluetooth, wifi, airplay.

Czy jeszcze jakieś inne wzmacniacze są do polecenia na które warto zwrócić uwagę ?

Mogę w sumie przeznaczyć troszkę wiecej na wzmacniacz, do 3000 zł max .

jest do kupienia na aukcji Denon Pma 2000 AE kosztuje około 4200 zł to przekracza mój budżet ale czy to dobry wzmacniacz i czy warto taki kupić?

czy wzmacniacz nad c356bee lub 326bee był by dobrym rozwiązaniem ponieważ dość często idzie je kupić w dobrej cenie, ale nie wiem czy pasowały by akurat do tych głośników , i często mają one już swoje lata wiec nie wiem czy jest sens kupywać cos starego , chodzi mi o to czy zraz w nich nic nie padnie .

są jeszcze do kupienia w moim budżecie  :

denon pma 1510ae 

denon pma 1500rii

Czy do denon pma 1510ae można podłączyć subwoofer?

1.jak do niego podłączyć telewizor żeby można było słuchać muzyki ?czy potrzebny jest dac miedzy telewizorem a wzmacniaczem ?

2.czy muzyka puszczana z telewizora podłączonego pod wzmacniacz będzie gorszej jakości?

3.czy jest jakiś odtwarzacz sieciowy do którego można podłączyć telewizor ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupic suba z wejsciem wysokopoziomowym jak pisałem. Taki bardziej dostosowany do muzyki. REL z serii T albo Velodyne. One takowe wejścia mają.

Seria PMA 2 od Denona jest wyraźnie lepsza ale też droższa. Moim zdaniem NAD 356 to znakomity wzmak ale będzie wymagał serwisu. Denon 1510 jest moim zdaniem deczko lepszy.

Odtwarzacz sieciowy? Node 2i albo dużo tańszy Yamaha WXAD 10

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Musisz kupic suba z wejsciem wysokopoziomowym jak pisałem. Taki bardziej dostosowany do muzyki. REL z serii T albo Velodyne. One takowe wejścia mają.

Seria PMA 2 od Denona jest wyraźnie lepsza ale też droższa. Moim zdaniem NAD 356 to znakomity wzmak ale będzie wymagał serwisu. Denon 1510 jest moim zdaniem deczko lepszy.

Odtwarzacz sieciowy? Node 2i albo dużo tańszy Yamaha WXAD 10

Piotr

Mam do kupienia denon dnp-800ne i denon pma 1510ae

czy telewizor powinienem podpiąć pod wzmacniacz denon pma 1510ae i użyć dac ?

czy może da siępodłączyć pod denon dnp-800ne ? 

czy między Node 2i a denon dnp-800ne jest jakaś duża różnica ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Pod DNP 800 nie podłączysz żadnego innego źródła. On ma tylko wyjścia.

Jesli Twój TV ma wyjscie optyczne to możesz go podłączyć pod Node 2i.

Piotr

Już kupiłem dnp 800.

W takim razie jeżeli dobrze rozumiem pozostaje mi podłączenie tv przez dac bezpośredni do wzmacniacza tak ?

czy cambridge audio dacmagic 100 będzie ok w tym przypadku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...