Skocz do zawartości

Jaki SUB do Onkyo 676 oraz Taga 606 v3?


ArturKD

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałem się spytać was o rekomendację SUB dla posiadanego już ampli Onkyo 676 oraz kolumn Taga 606 v3 5.0. Mieszkam w bloku i nie chcę sąsiadów sobie antagonizować przesadną mocą i dudnieniem po ścianach/sufitach. 

Zastosowanie 80% Kino i seriale, 20% radio lub od czasu do czasu płyta CD. Nie jestem audiofilem, typ muzyki to Rock, Musicale oraz muzyka bardziej medytacyjna typu churał gregoriański.  Wymiar pokoju to 5,2 m szerokości x 4,5 m długości, czyli jakieś 23m2. Standardowe 2,8 wysokości.

Budżet to dwa przedziały: 

a) ok 1000 zł jeśli by to miałby być SUB tymczasowy  (czyli na jakiś rok lub 2 lata)

b) do 2-2,5k zł jeśli by to było coś super, co mogę potem spokojnie użyć zestawie lepszych kolumn i ampli (ale to pewnie dopiero za ok 2 lata jak 4k i HDMI 2.0 przestanie wystarczać i będę miał motywację do wymiany całego zestawu TV + KD).

Czytając na forum opinie widzę, że polecacie najczęściej:

- Magnat 302a - dużo pozytywnych opinii , pasmo przenoszenia bardzo niskie bo 16 - 200 Hz , moc 100W, bass Reflex, 16 kg, cena ok 750

- Klipsch R-120SW  (czy to jest to samo co 12SW?)  - tyle, że tutaj pasmo przenoszenia to jedynie 29 - 120 Hz, moc 200W, bass Reflex, 14 kg, cena ok 1300 

- SVS SB 1000 - tutaj pasmo przenoszenia 24 - 260 Hz, moc 300W, 12 kg, cena ok 2500

- SVS PB 2000 Pro - tutaj pasmo przenoszenia 16 - 260 Hz, moc 500W, 30 kg, cena ok 4500

Widzę, że im większa moc tym drożej. Ale trochę mnie zaskakuje, że 302a schodzi tam nisko z pasmem. Czy przez to mamy dogłębniejsze odczucia przy KD?

Niestety nie znalazłem miejsca w Warszawie na odsłuch, więc raczej nie będę w stanie ocenić sam. Co byście polecili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani dobry sub to Magnat 302A. Nic lepszego do tysiąca nie znajdziesz.

R120Sw i R120 to są te same suby. dokładnie.

To konkurent dla Magnata. Jest szybszy, bardziej kontrolowany ale gra mniejsza głębia.

SVS zarówno SB 1000 jak i PB 2000 to inna klasa.

PB 2000 to znakomity sub pod kino. Gra bardzo głęboko i dynamicznie.

Jest znacznie droższy.

Nie wiem skąd się wzielo że patrzysz na suba za 700 zł i za 4500 zł.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat 302a to dobry subwoofer na start ale w porównaniu z Klipsch okazuje się, że buczy, a nie gra. Jeśli chciałbyś postawić na bezkompromisowość to SVS PB2000 Pro byłby tutaj zdecydowanie numerem 1. Sprawdzi się rewelacyjnie w kinie domowych ale bez najmniejszego problemu poradzi sobie także w stereo. bas jest mocny i mięsisty, zróżnicowanie jest nieporównywalne do Klipsch czy tym bardziej Magnata. 

Dziwi mnie tylko jedno. Rozstrzał cenowy magnat vs SVS PB2000 Pro? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PB 2000 to raczej docelowy model przy rozbudowie w przyszłości. Czyli wiem do czego dążę.

Na teraz realny zakup to Klipsch albo Magnat. 

Najgorsze jest to, że moja kobieta postawiła stanowcze weto dla pudełka na podłodze przed TV (bo dzieci, bo pies, bo zaburza feng shui) . A że nie mam jak pociągnąć kabli bez robienia remontu salonu, to muszę dokupić bezprzewodowy nadajnik i odbiornik i postawić go gdzieś z boku. Widziałem wspominane przez was Monitor Audio WT-1 i WR-1. Pomijając dodatkowy koszt to na ile realnie obniża to jakoś grania SUB'a? Wprowadza opóźnienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...