Skocz do zawartości

Jakie lepsze kolumny do Onkyo 676 w KD?


ArturKD

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam już ampli Onkyo 676 oraz kolumny Taga 606 v3 5.0.  

Zastosowanie 80% Kino i seriale, 20% radio lub od czasu do czasu płyta CD. Nie jestem audiofilem, typ muzyki to Rock, Musicale oraz muzyka bardziej medytacyjna typu churał gregoriański.  Wymiar pokoju to 5,2 m szerokości x 4,5 m długości, czyli jakieś 23m2. Standardowe 2,8 wysokości.

Na co byście polecali wymienić kolumny 5.1 lub też 5.0 + osobny SUB (pytam o niego w osobnym wątku)

Q21 sugerował:

"Jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania w kinie domowym to masz do wyboru:
1 Heco Aurora 700 + 300 + Center + sub30a. Uzyskasz brzmienie muzykalne z dobrą podstawą basową i szeroką scenę dźwiękową
2. Q-Acoustic 3050i + 3090ci + 3010i + sub. Jest to także muzykalne brzmienie ale z nieco wyraźniejszą górą pasma i lepszą lokalizacją"

Tyle, że to pozycje za 6000-8000 tys, czyli raczej sporo. Taga kupiłem za 600 zł. 

Czy coś w niższej cenie (2-3 tys) dałoby słyszalny skok jakości? Bo nie wiem, czy za chwilę obecny ampli się nie okaże wąskim gardłem dla tych Aurora 700 czy Q-Acoustic 3050i. A wtedy taka całościowa wymiana będzie >10tys co nie jest w moim budżecie.

Idealnie by było znaleźć zestaw 5.1 za ok 3000 tys i taki, który zagra na obecnym ampli i jednocześnie by zyskał jeszcze więcej jakości i mocy przy silniejszym ampli w przyszłości. 

PS. czym się różni Aurora 700 od Aurora 1000? Wielkość i moc? Te 1000 do większych pomieszczeń?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem jeden zbiorczy i z 20 pytań dostałem odpowiedzi na ok 7. 

Dlatego jednak postanowiłem zrobić kilka małych z konkretnym 1 tematem, na którym mi najbardziej zależy. 

I przeglądam forum od dłuższego czasu oraz staram się wykorzystywać tą wiedzę.

Stąd pytałem, czy w budżecie ok 3 tys da się kupić coś znacznie lepszego niż Taga ale nie w cenie Aurora 700 za 6000+ zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...