Skocz do zawartości

Kolumny Electro Acoustics 200W


Piotrek80

Recommended Posts

Witam!

Jestem posiadaczem kolumn Electro Acoustics widocznych na tym zdjęciu:

Zdjęcie

Grają bardzo ładnie ale na warunki domowe (stoją w pokoju 16m2) są dla mnie za duże. Żeby w pełni cieszyć się ze słuchania trzeba jednak słuchać trochę głośniej. (obecnie grają na amplitunerze Kenwood KR-V7080).

Chciałbym je sprzedać (i kupić coś mniejszego) ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o tym sprzęcie. Nie wiem także z jakich głośników się składają.
Proszę także o informacje ile taka para może być warta.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako powrociwszy po malej imprezie chce pomoc kolejnym uzytkownikom .. heh ;p wiec prosze negatywnie nie komentowac ;p

Kolego Pioterk80
Wystaw je od 1 zl na allegro na 13 dni , napewno zainteresowani sie znajda. Te glosniki dobre na impreze dyskoteke, nie do domu ! Jak cos uzbierasz za nie.. daj znac jaki masz budzet napewno cos doradzimy :] Dla 16 m dla mnie to male podlogowki gale 3040.. albo duze podstawowe paradigm 3.

ps. wybaczcie za bledy dzis ;p

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razie estradówki wystawiam jutro na allegro. Nie wiem jeszcze za ile pójdą ale zacząłem się już rozglądać za następcami. Mają stać w pokoju 16m2 - ustawione w dwóch narożnikach przy samych ścianach (bass reflex z tyłu odpada?). Amplituner do kina domowego Kenwood KR-V7080. Głównie do słuchania muzyki - CD/mp3 (rock/metal progresywny, heavy metal, trochę elektronicznej), czasem filmy z sat, dvd rzadko. Dodatkowo mam już małe tylne i centralny Kenwooda - bez suba).

Fronty wolałbym kupić nowe (prawdopodobnie będzie to zakup na allegro i wole mieć jakąś gwarancję) i postawić je na podłodze, czy któreś z nich są czegoś warte?:
Pinkbull Ramos
Koda AV-51v2
Tonsil Lotus
Magnat 880
widziałem jeszcze STX-y ale marne mają opinie.

ew. używki:
np: Jamo Studio 190 - akurat mam do nich blisko, nowy głośnik mam nadzieje jest do zdobycia

Proszę o porady i propozycję sprzętu raczej z tej niższej półki, jeśli będzie ciut lepiej niż na moich estradówkach (jak grają średnio głośno w warunkach domowych) to mi to wystarczy (na jakiś czas oczywiście).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego to Magnaty będą chyba najlepsze (ale bywają czasami taniej), potem Koda i Tonsil.
Wszelkie wynalazki typu Pinkbull, STX (dopiero najdroższe modele do czegoś się ewentualnie nadają - ale w tej cenie trafisz już coś lepszego i bardziej firmowego) czy MAudio daruj sobie od razu.
Jamo studio 190 (czy inne modele z tej serii jak 180)też sobie odpuść - jest to sprzęt firmowy, ale dość słaby.
Najlepiej zacznij już zbierać pieniądze na dołożenie do tego, co dostaniesz za swoje kolumny. Zazwyczaj bez 500zł nie ma co zaczynać...

Poza tym do takiej muzyki jakiej słuchasz można próbować JAMO S708 (lub nowsze S718), co prawda lepiej by się sprawdziły w ciut większym pomieszczeniu - ale sa przeznaczone do muzyki młodzieżowej...
S708 pojawiają się czasami na aukcjach w okolicy 700zł (nowe - około 1000zł).
A tak właściwie - to wszystko zależy od tego, ile będziesz mógł przeznaczyć na kolumny i wtedy coś konkretnego będziemy starali się doradzić!

Pozdrawiam
PS. Co prawda napisałeś, że słuchasz muzyki w MP3 - a to już rodzi pewne ograniczenia (nie ma co przesadzać z klasą sprzętu i jego ceną ...), ale pod normalne płyty CD już warto się postarać!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek80
Co do ustawienia kolumn. W rogach mozna je ustawic ale musisz im dac troche swobody. Ja tez mialem magnaty monitor 880 na 15 m graly fajnie ale byly stanowczo za duze. Przy ustawieniu ich od tylnych scian jakies 50 cm dudnily mi w pokoju. Musialem odstawic wiecej bo nie zakrywalem br. Na Twoim miejscu nie szukalbym podlogowek. Wieksze monitorki do 16 m idealnie. Zobacz na paradigmy monitory 3. Cena kolo 700zl ... Albo na inne z glosnikiem minimum 17 cm srednioniskotonowym. Magnat quantum 503 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wystawione: LINK ALLEGRO
Chętnych zapraszam do licytacji icon_cool.gif

W ciągu pierwszych kilku godzin miałem już pare tel.: ktoś dawał 500, kto inny może by dał i 650zł - więc przy takim zainteresowaniu chyba nie warto przerywać aukcji? Zważyłem je właśnie (ciężko to zrobić na wadze domowej) i ważą prawie 60kg/szt.

Tymczasem porozglądam się za nowymi, może odwiedzę mediamarkt. Jak sprzedam to wrócę tu jeszcze poradzić się wyborze nowych icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem kolumny robią wrażenie. Ja upatrywał bym potencjalnego kupca w jakimś zespole weselnym lub do jakiegoś pubu. Bo w użytku domowym może to stanowić nie lada problem dla sąsiadów:). Rzeczywiście do wymiarów pokoju ten sprzęt jest "nieco" za duży. Moim zdaniem licytacje trzeba brać nieco z dystansem, a konkretnie traktować osoby, które telefonują i są rzeczywiście zainteresowane. Sam miałem kilka przypadków, że ludzie licytowali podbijali ceny, a potem okazywało się, że nie były to poważne oferty. Zazwyczaj to młode chłopaki, którzy się napalają i licytują z ciekawości a niekiedy dla zabawy. Problem stanowić może też transport, ponieważ waga 60kg na sztukę i gabaryty też stanowią ograniczenie, które nie każdy może brać pod uwagę. Dlatego ja bym się zastanowił i sprzedał rzeczywiście temu kto jest chętny i konkretny. Nawet za mniejszą cenę. Jak o mówią: "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu".icon_smile.gif
Powodzenia w sprzedaży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
No i estradówki sprzedane. Czas kupić nowe icon_smile.gif

Po wgłębieniu się w temat szukam kolumien podstawkowych na fronty.

Pokój małoumeblowany, kwadrat 16m2. Amplituner do kina domowego Kenwood KR-V7080. Głównie do słuchania muzyki - CD/mp3 (rock/metal progresywny, heavy metal, trochę elektronicznej, a żona to jeszcze czasem disco zapuści icon_biggrin.gif), czasem filmy z sat, dvd rzadko. Dodatkowo mam już małe tylne i centralny Kenwooda - bez suba).

Cechę kupić nowy sprzęt - kwota to 500zł i niestety nie więcej, bo musze w podstawki jeszcze zainwestować (chociaż wiem że w tej cenie to niewiele znajdę). Co myślicie o MAGNAT SUPREME 200?
http://www.allegro.pl/item628178276_magnat...0_3_kolory.html

Znalazłem jeszcze Heco Victa 200 (trochę mniejsze i podobno wcale nie "lepsze" i zdaje się, że to ten sam koncern)

Jak będzie chwila to podjadę do Lublina coś pooglądać (między innymi te Magnaty).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...