Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do salonu


lwlwlwlw

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Szukam zestawu stereo do salonu, jako totalny laik szukam pomocy ekspertów :)

Salon 5x5m, plan i umiejscowienie głośników załączone.

Udało mi się posłuchać zestawu Klipsch RP-600m + Argon Audio SA1 i byłem zachwycony, ale celowałem w trochę mniejszy budżet, max 2500zł, najchętniej mniej. Słuchałem również Klipsch fives i brzmiały sporo gorzej, heco aurora 300 nie zrobiły na mnie wrażenia.

Audio będzie wykorzystywane głównie do telewizji, spotify i filmów, wszystko to z TV przez optyka.

Internet poleca mi jako alternatywę głośniki ELAC Debut B5.2 i tańszy wzmacniacz, np. SMSL Q5 Pro.

Proszę o sugestie :)

127202223_196738142073497_3777429277079239316_n.png

127681402_1869195466562509_1313404174510623690_n.png

Edytowano przez lwlwlwlw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lwlwlwlw napisał:

Udało mi się posłuchać zestawu Klipsch RP-600m + Argon Audio SA1 i byłem zachwycony,

 

Skoro byłeś na odsłuchu i taki właśnie zestaw Ci się spodobał to warto go wypożyczyć do domu bo warunki akustyczne dużo zmieniają.

Myślę, że warto wydać troszkę więcej kasy niż później żałować i pamiętaj iż zawsze możesz negocjować cenę ze sprzedawcą.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Osobiście używam Q5 obecnie goni ELACi słuchałem go też z innymi kolumnami moim zdaniem do pomieszczeń max 20m² i raczej kolumn podstawkowych. Możesz go wypożyczyć i sprawdzić jednak do niego bardziej pasuje Kef Q350. Dźwiękowo super 👍 Cena też wyższa.

Tak jak lysyrafal pisze skoro podszedł ci dzwiękowo Klipsch + Argon Audio to może warto wziąć do siebie na odsłuchy 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogę polecić coś bardziej znanego do tych kolumn, ale to będą droższe wzmacniacze stereo. Nie wiem czy jest sens pakować się w coś droższego i znanego bo to wcale nie musi oznaczać, że korzystnie to odsprzedaż. W przypadku sprzętów VINTAGE i w dodatku jakiś perełek to ma uzasadnienie bo tu można sporo zarobić. Jaki masz plan na przyszłość odnośnie systemu skoro chcesz to sprzedawać i czy mają to być wzmacniacze pełnowymiarowe czy mniejsze taki jak masz?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary i moc wzmacniacza nie mają dla mnie znaczenia, i tak na tym małym wzmacniaczu te głośniki grają bardzo głośno, po prostu pierwszy raz usłyszałem o producencie podczas odsłuchu i mam lekkie opory przed zakupem wzmacniacza z mojej perspektywy "no name" za 1500zł :)

O temacie odsprzedaży wspomniałem bo jeśli stereo okaże się tak dobre jak mi się wydaje po testach w mieszkaniu możliwe że będę chciał rozszerzyć zestaw do np. 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @lwlwlwlw, stereo to stereo a kino domowe to kino domowe. To są dwa różne światy. Jeśli spodoba Ci się to, jak gra system stereo to raczej pewnym jest, że po przejściu na KD, poczujesz niedosyt przy odsłuchu muzyki. Pojedź na kilka odsłuchów, zastanów się jaki dźwięk Ci odpowiada, czy wolisz system 5.1 czy dwukanałowy i wtedy dokonaj świadomego wyboru. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lwlwlwlw napisał:

O temacie odsprzedaży wspomniałem bo jeśli stereo okaże się tak dobre jak mi się wydaje po testach w mieszkaniu możliwe że będę chciał rozszerzyć zestaw do np. 5.1

My się dalej nie rozumiemy przejście ze stereo na kino to jest zły kierunek jeśli chodzi o jakość brzmienia.

Z tego co widzę na rysunku pokoju i rozmieszczenie poszczególnych elementów to dla kina domowego też nie wróży dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...