Skocz do zawartości

Sufit a pogłos


ynex

Recommended Posts

Hej, chcę się upewnić czy plan na remont pomieszczeń w domu jest słuszny.

Mam w domu duży pogłos. Obecnie sufit jest betonowy, czyli zwykły. Mam zamiar w pomieszczeniach obniżyć sufit o kilka centymetrów, zbudować go z płyt gipsowo-kartonowych a pomiędzy płytami, a obecnym betonowym sufitem, umieścić wełnę. Liczę na efekt jak przy sufitach z kasetonów, że dzięki temu zmniejszę pogłos.

Czy dobrze myślę? Chętnie wysłucham rad. Jaką wełnę zastosować, jakiej grubości? A może jest lepsze rozwiązanie? Niestety żona na kasetony się nie godzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co to znaczy miękki sufit? Wydawało mi się, że to po prostu rodzaj zastosowanej wełny ma znaczenie (im gęstsza tym lepiej). Wzoruję się na doświadczeniu w biurach, gdzie stosuje się kasetony. W płytach kasetonowych jest np. 1-2 cm wełny i to bardzo znacząco poprawia już komfort i zmniejsza pogłos, ale być może jeszcze czegoś nie wiem. Dzięki z góry za poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie w biurach bardzo często robi się właśnie sufity miękkie. Niech Ci będzie, że "kasetony", tylko wtedy te kasetony zrobione są nie z jakiegoś twardego tworzywa tylko z wełny mineralnej, co właśnie robi sufit miękki. Zobacz sobie np. Ecophon Focus, Master itd. Jak dasz z przodu litą płytę GK to nic nie pomoże zmiana wełny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sądziłem, że płyta GK aż tak bardzo nie przeszkodzi, a położenie na niej nawet kilku centymetrów wełny pomoże. Z Twojej wypowiedzi wynika, że bardzo ważna lub nawet kluczowa jest także pierwsza warstwa, czyli w tym przypadku płyta GK. W domowych warunkach nie wiem czym ją zastąpić. Nie chcę z domu robić biura z kasetonami. Szukam rozwiązania na płaski, standardowo wyglądający sufit, ale choć trochę akustyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli, to nie jest tak że wełna na GK to zło, jest konieczna... ale trzeba rozdzielić zakresy częstotliwości. Bez perforacji lub miękkiego sufitu GK+wełna zadziała tylko na niskie częstotliwości, a reszta będzie hulać ile wlezie. Masz tylko trzy opcje - sufit miękki (ecophon), perforacja GK (np. Nida sonic c12 n0 albo jakiś knauf akustik) albo sufit napinany akustyczny typu barrisol mikroperforacja (drogo w cholere). Wtedy takie ustroje działają w całym paśmie częstotliwości

Zobacz sobie u mnie jak to wyszło, są fajne płyty Ecophon FocusDS albo MasterDS, niby kasetony, ale z ukrytą podkonstrukcją - lepiej wygląda

ecophon sufit 2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...