Skocz do zawartości

Kino domowe/Home audio


DrLecter

Recommended Posts

Witam, byłem niemal zdecydowany na zakup soundbara, ale poświęcając weekend na liźnięcie tego tematu zrezygnowałem na rzecz 5.1. 
Całość ma służyć 70% muzyka (spotify), 30% filmy. niestety mam sporo wydatków, rat nie chcę, więc będę to składał stopniowo. Dużo ważniejsza będzie jakość muzyki niż filmów, więc satelity planuję kupić, ale jeśli ich jakość dźwięku będzie nieco odbiegać od reszty, spokojnie to zniosę. 

„Pod choinkę” planuję tylko amplituner + 2 kolumny:

yamaha rx-v485 bl musiccast (dziś zamówiony) 

Odnośnie kolumn myślałem o yamaha ns-f51, natomiast nie mam specjalnie dobrego rozeznania, zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości. Jeśli jest ktoś w stanie polecić coś lepszego w porównywalnej „kategorii cenowej”, będę bardzo wdzięczny. 

w drugiej kolejności za jakiś czas chciałbym dołożyć głośnik centralny, subwoofer i prawdopodobnie satelity natomiast tu kompletnie nie wiem jakie. 
Jako satelity obecnie upatrzyłem yamaha musiccast 20 z dwóch powodów - pierwszym oczywiście są kable, których uniknięcie jest ogromnym plusem i również duży plus to mobilność, co pozwoli czasem używać ich w innym pomieszczeniu. 

Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DrLecter napisał:

yamaha ns-f51

odpuść. W tych pieniądzach klasyka gatunku, która przewija się ostatnio w co drugim temacie: Taga 606, QQ6500, Polk T50.

Poza tym chcesz MC20, w podobnym budżecie co fronty - inaczej powinieneś to konfigurować i rozkładać budżet. Wolałbym w tych pieniądzach standardową "przewodową" paczkę 5.0 opartych na lepszych kolumnach. Tym bardziej, że nie wiem, na ile się orientowałeś, ale z tą bezprzewodowością nie jest tak do końca, gdyż musisz im zapewnić podpięcie do gniazdka elektrycznego ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gniazdami właśnie nie ma problemu - są po wszystkich rogach w pokoju, ale cena faktycznie, raczej nie jest całkiem uzasadniona i masz rację - wezmę jednak 5.0. Tylko poza denonem, dopiero poznałem te marki. widzę, że Taga i QQ są praktycznie w tej samej cenie i któryś z tych zestawów wezmę. Któryś może mieć jakąś przewagę nad drugim, czy tak na prawdę można rzucić monetą i odczuwalnych różnic nie będzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za rady, jak się za ten zakup brałem, byłem totalnie zielony w temacie, postanowiłem później po lepszym rozeznaniu i pewnie jakimś odsłuchu wybrać coś przyzwoitszego, teraz na szybko i w zasadzie tylko na przeczekanie oraz żeby nie było szkoda w razie czego pozbyć się ich w niedługim czasie, wziąłem niby nie używane polk t50, które ktoś w kupił w sierpniu w komplecie i same kolumny odsprzedał mi za 740 zł z przesyłką. 
Mam nadzieję, że prze te parę miesięcy znośnie grać będzie, a jako, że na początku stycznia planuję odmalować salon, puszczę przy okazji przewody pod satelity. 
Lubię dobrą jakość dźwięku ale melomanem raczej nie jestem więc amplituner pewnie zostawię i w przyszłym roku już bez konieczności szczypania się z najtańszymi elementami wezmę coś konkretniejszego, co ten amplituner będzie jeszcze w stanie ogarnąć. Póki co wielkie dzięki za pomoc, ale w niedługim czasie jeszcze Was pewnie trochę pomęczę. 
Jeszcze na koniec byłbym wdzięczny za podpowiedź, czy przewody w ścianie pod satelity puszczać jakieś konkretne, czy to bez znaczenia? Satelity będą niby tylko dodatkiem wyłącznie do filmów, więc mocno drugorzędne, ale tu też się nie orientuję, czy są jakieś przewody „polecane” i „zakazane”...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...