Skocz do zawartości

Na czym stawiać kolumny podłogowe i SUB aby nie zrazić sąsiadów?


ArturKD

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam pytania praktyczne co do kolumn frontowych podłogowych i SUB:

1) Na czym postawić kolumny aby się je dało przesuwać przy sprzątaniu nie rysując podłogi ale jednocześnie nie tracić jakości dźwięku? Jakieś specjalne podkładki są może? Filc jak do mebli, czy może korek, albo guma? Obecne TAGA stoją na takich wkręcanych nóżkach, ale przy przysuwaniu widzę, że zostają niewielkie ślady na podłodze. 

2) SUB i sąsiedzi. Mieszkam w wielkiej płycie i często słyszę sąsiadów z góry, więc ci pode mną pewnie mają podobnie. Na co zwrócić uwag przy doborze SUB, aby dźwięk nie szedł w drganie podłogi i sufitu sąsaidów, tylko w powietrze w mieszkaniu? Rozumiem, że nie może to być typ down fire, tak?

3) I jeszcze na czym postawić SUB aby nie tracił swojej mocy i moć go przesuwać przy sprzątaniu? Czy jak go postawię np. na płycie korkowej to dźwięk będzie słabszy bo nie będzie miał stabilności?

4) Czy dobrze rozumiem, że aby SUB stał blisko ściany z tyłu zanim albo wręcz we wnęce, to musi być bass reflex oraz konstrukcję zamkniętą?

Zatsnawiam się nad Magnat 302a i nie wiem czy spełni moje oczekiwania funkcjonalne wobec miejsca ustawienia i sąsiadów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...