Skocz do zawartości

Dobór amplitunera 2/3 stref + nagłośnienie


Instalbud Term

Recommended Posts

Witam,

jak wielu forumowiczów zacznę od cennej informacji, że jestem (prawie) zielony w temacie 😉

Szukam amplitunera, którym będę mógł sterować nagłośnieniem w mieszkaniu za pomocą aplikacji. Nie musi mieć WiFi, mam doprowadzony Ethernet. Preferencje muzyczne - głównie elektronika, trochę rock i klasyczna. Bardziej detale i czystość, niż ciężki bas. 

 

Oczekiwania / rzeczywistość :

1. Główna strefa 23m2 - salon z aneksem kuchennym, jednak sweet spot w salonie naprzeciw telewizora (80% TV, 20% muzyka). Tu znajduje się TV 4k, a pod nim monitory Pioneer Dj-40BT w odległości 2,5m od kanapy i niestety brak możliwości rozbudowy nagłośnienia  ( chyba, że w części kuchennej). Problemem może być duża odległość TV  i głośników od miejsca wyznaczonego dla amplitunera - 6m. Mamą nadzieję, że są tak długie kable HDMI, chyba że jest inna możliwość połączenia z TV?

2. Kolejną strefą miałaby być łazienka 5m2. Niezależne źródło od salonu. Nie chciałbym montować głośników w podwieszanym suficie ze względu na rezonans, jednak muszą być niewidoczne. Mam pod sufitem zabudowę, w której mógłbym stabilnie schować głośnik. Niestety jest ona bardzo niska (12cm) i szeroka (60cm). Wpadłem na pomysł umieszczenia jakiegoś 1 centralnego głośnika i doprowadziłem już tam przewody głośnikowe z miejsca przeznaczonego na amplituner.
Nie zależy mi na audiofilskich doznaniach w tym pomieszczeniu, stawiam bardziej na czystość dźwięku z lekkim basem 😉Pytanie, czy taki głośnik będzie odpowiedni, np. H/K Ts-30?

3. Kolejnym pomieszczeniem jest sypialnia 13m2 (w kształcie kwadratu). Tutaj również poprowadziłem przewody głośnikowe i jest możliwość osobnego zasilania. Z racji aktualnego remontu sypialni, konfiguracja jest dowolna. Tu jednak "doznania" powinny być większe, niż w łazience. Warunek (żony) - niezbyt duże głośniki pod sufitem + ewentualnie schowany gdzieś sub. Dodam, że w sypialni i łazience może lecieć muzyka z 1 źródła z możliwością wyłączenia któregoś z pomieszczeń.

Budżet +- 10%

Amplituner do 2000 zł 

Głośnik łazienka - do 500 zł 

Nagłośnienie w sypialni do 1 500 zł 

Sprzęt może być z II ręki.

Z góry przepraszam z te wypociny i dziękuję za jakiekolwiek porady.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...