Skocz do zawartości

Sony STR-DA5200ES


tomasz72

Recommended Posts

Ogólnie seria 5 tysięcy jest OK u Soniaka - ocenianie ogólnie firmy jednoznacznie pozytywne lub negatywne jest dość dziwne acz powszechne.
Nie powinno się mówić że firma jest do d... albo, że jest cacy (myślę tu o dużych firmach, z modelami od najniższej do co najmniej średniej półki - bo wiadomo, że firmy z górnej półki zazwyczaj poniżej pewnego poziomu nie schodzą). Trzeba mówić o konkretnych modelach...

Co do polecania SONY - zależy to od ceny, bo jak wiadomo najlepiej porównywać sprzęt z tego samego zakresu cenowego. Dlatego też na Forum np. często polecam używane Soniaczki podstawowej serii DG (środkowe modele - serię 7x0), bo kosztują rozsądnie i są warte swojej ceny.

Natomiast co do modelu 5200ES - najwyższy amplituner SONY w KD, S-Master w wersji Pro (wzmacniacze cyfrowe robią już ponad pięć lat).
Poza tym jak zwykle u SONY duża ilość wejść i wyjść oraz wysoki komfort obsługi.
Co do wyglądu - sam musisz ocenić. Dla mnie np. ładne amplitunery SONY skończyły się 4-5 lat temu icon_sad.gif

Ogólnie - ocena zależy od jego ceny. Jako model dwuletni - powinna być zauważalnie niższa od aktualnego 5400ES. Poza tym - z czym to ma grać, jest nowy czy używany?
I pamiętaj, że najlepiej samemu porównywać w swoich domowych warunkach, podłączonego z resztą sprzętu i w warunkach, w jakich będzie grał...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dzieki za wypowiedz w temacie!

Mam ten wzmak juz od grudnia ale w sumie nie znam jeszcze jego mozliwosci. Kupilem go jako powystawowego czyli uzywana nowke icon_razz.gif Narazie nie mam za ciekawych glosnikow bo sa to na fronatch Jamo studio 180 a na tylach Denon Sc-G101BK sub jest w drodze a co do centralnego to nie moge sie zdecydowac.
Chodzi mi o to ze slyszalem u znajomego Technicsa sa-da8 z procesorem dzwieku bodajrze G90 i roznica jest kolosalna (front Heco Vitas). Postanowilem poszukac do siebie czegos takiego i znalazlem Sony Ta-e9000es bardzoladny przedwzamcniacz tylko dosc drogi. I teraz nie wiem czy zainwestowac w cos takiego bo pasuje nawet wygladem do mojego czy zmienic ampli. Co sadzisz??

Sorki z ta roznica na technics'ie chodzilo mi o dzwiek z procesorem i bez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przedwzmacniacz lepiej sobie odpuść i zainwestuj w porządne kolumny!

Co do grania z procesorem dźwięku/equliserem - wg purystów należy grać dzwiękiem bez ingerencji systemów zmiany barwy dźwięku.
Dźwięk z korekcją po pewnym czasie zaczyna być dla większości osób nienaturalny i dokuczliwy, no i mający mało wspólnego z rzeczywistością.
Jak dla mnie to do tego Soniaczka to warto kupić fronty z zakresu cenowego zbliżonego do ceny Twojego ESa. Na tanich i dość słabych kolumnach jak Twoje Jamo 180 (sorry za szczerość icon_rolleyes.gif ) będziesz daleki do neutralności dźwięku.
Napisz, ile możesz wydać na uzupełnienie systemu - no i uzupełnić informację, gdzie mieszkasz (to ułatwia wyszukanie czegoś ciekawego i pomoc).

Pozdrawiam
PS. Reasumując - jak uzupełnisz swojego ESa o odpowiednie komponenty (kolumny, CD czy DVD) to dopiero będziesz mógł się zastanawiać co dalej. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to musze Ci przyznac racje bo kolumny i tak musze kupic icon_razz.gif Na fronty chcialbym przeznaczyc do 2500 nie wazne czy nowe czy uzwywane, zwrocilem ostatnio duza uwage na B&W ale w tych pieniadzach co widzialem B&W wydaja mi sie troche slabe moca (moze sie myle) Co do Dvd moglem ostatnio kupic Panasonica RA-71 za 600zl ale przemknal mi kolo nosa , coz kto inny sie teraz cieszy.

Jestem ze Słupcy , pomiedzy koninem a poznaniem (ok70 km od Poznania)

A tak na marginesie za ampli dalem 2300zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzieś połowa ceny nowego.Nie jest źle .To masz stosunkowo blisko do Poznania a o ile wiem jest tam kilka sklepów ze sprzętem.Za B&W nie przepadam .Może to przypadek ale nie słuchałem dobrze grających kolumn tej firmy a może ta szkoła dźwięku mi nie odpowiada,Radziłbym posłucha kolumn Magnata ,kolumny ładnie grają ,i bez trudu je potem rozbudujesz do pełnego systemu Kina Domowego,Na razie całą kasę przeznaczyłbym na fronty w przyszłości to one będą najważniejsze przy słuchaniu płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znow nie lubie magnata icon_razz.gif Pewnie zrazily mnie glosniki samochodowe hehe.Jeszcze sam nie wiem.... najlepiej chyba jechac do sklepu i sobie odsluchac pare kolumienek ale jak bylem w Koninie w media to najciekawsza byly Yamahy z tej serii piano, no ale moze w poznaniu cos sie znajdzie.

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magant ma parę niezłych kolumn - choćby z serii Quantum. Model 605 jest za 2099zł
http://allegro.pl/item545896318_magnat_qua...099zl_pare.html

No ale skoro ich nie lubisz - to może HECO (spokrewnione co prawda, ale może...)
http://allegro.pl/item546265106_heco_celan..._gwarancja.html
Jednak zdecydowanie bardziej polecałbym używane HECO ARGON 50
http://allegro.pl/item550219394_heco_argon..._audiofila.html
za 1499zł/Kup Teraz =1999zł w Gdańsku. Bo to już inna bajka! icon_cool.gif

Z innych kolumn - może coś polskiego? Poniżej niezłe nowe kolumny od producenta - GLD Dedykacje 0,3 Dekada MAX 09 za 2400/KT=3000zł
http://allegro.pl/item539499992_kolumny_gl...da_1_2ceny.html
no i tu już masz gwarancję. icon_wink.gif
W razie czego są jeszcze inni polscy producenci.

Pozdrawiam
PS. Twój Soniaczek ma niezłe możliwości i niezłego "kopa", więc szkoda go ograniczać kiepskimi kolumnami... A cenę na niego dostałeś bardzo rozsądną, gratuluję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dobre kolumny to podstawa , a co do samych ampli soniakia miałem kiedyś STR v555ES do dziś go bardzo dobrze wspominam świetne wykonanie i naprawdę dobry dźwięk ogólnie seria ES jest jak najbardziej godna polecenia nie wiem jak obecne modele ale starsze to była naprawdę klasa. Dodatkowo łatwo do sonego znaleźć pozostałe elementy wysokiej klasy ES - Cd, DVD , Blue Ray. Z kolumnami B&W ostrożnie są super i grają naprawdę dobrze, częściej problem istnieje po stronie ampli lub wzmacniacza nie każdy sprzęt jest w stanie je wysterować. Co do dobory poszukaj na forach może znajdziesz kogoś kto użytkuje takiego Soniaka i możesz sprawdzić jakich kolumn używa i jak mu się całość spisuje wiadomo najlepiej posłuchać samemu ale w praktyce rożnie to bywa a targać sprzęt do salonu hm sprawa nie taka prosta tym bardziej że inne pomieszczenie odsłuchowe może całkowicie zmienić wrażenia. Generalne sprzęt moim zdaniem spoko szukaj tylko dobrych kolumn i będziesz zadowolony a następny post napisze twój kolega z technicsem " słuchałem u kolegi sonego chce sprzedać technicsa co mam kupic by lepiej brzmiało " icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 years later...
Dnia 17.11.2023 o 23:00, Mario7878 napisał:

Proponuję zgłosić się do redakcji,preparata czeka też dla kolegi za sarkazm. Myślałem że w tym miejscu można się czegoś dowiedzieć od ludzi z kulturą,myliłem się. 

Pozdrawiam 

A nie obrażaj że się. Hej kolego, luz :)

Przecież ci odpisałem co i jak.

Coś jeszcze potrzeba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 23:00, Mario7878 napisał:

Proponuję zgłosić się do redakcji,preparata czeka też dla kolegi za sarkazm. Myślałem że w tym miejscu można się czegoś dowiedzieć od ludzi z kulturą,myliłem się. 

Pozdrawiam 

A widzę, że kolega nie tylko archeolog ale nie potrafi odróżnić sarkazmu od dobrego żartu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...