Skocz do zawartości

Magnat Supreme 2002, Taga Harmony 806F, czy KODA AK-48F


akm97

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy. Postanowiłem napisać w tym forum, bo pisałem już na innym forum, ale na razie bez odpowiedzi. Jest tutaj podobny wątek (o kolumnach z głośnikiem niskotonowym 20 cm, do 1500 zł, ale ma już dwa lata), więc postanowiłem napisać odrębnie. 

Otóż szukam kolumn z mocnym basem (głośnik basowy lub głośniki, ni mniej ni więcej tylko 20 cm). Więcej nie , bo kolumny na szerokość nie mogą mieć więcej nić ok. 26 cm. Od tyłu również będą dość blisko dosunięte do ściany, więc bardziej korzystny wydaje się Bassreflex z przodu.

Mniej lub bardziej dostępne na rynku są:

- Magnaty 2002

- Kody AK-48F

-Taga Harmony 806.

Słucham głównie radia internetowego (muzyka wszelaka z tym że  techno czy rock sporadycznie).

Z wrażeń odsłuchowych zależy mi na soczystym basie szczególnie przy niedużym poziomie głośności (cykanie:-) oraz wyważenie w pozostałym paśmie. 

Zestaw będzie napędzał amplituner Denon AVR-X1300W i taki musi zostać, bo, poza tym dość często będę korzystał z kina domowego w skład którego dojdą zakupione kolumny frontowe poszerzone o pozostałe głośniki z tej samej serii, tego samego producenta.

Z wątka o którym wspominałem wcześniej wynika, że Kody posiadają słaby bas (nie znalazłem jednak nigdzie potwierdzenia tego), ponadto teraz są trudno osiągalne. Wydają się jednak najbardziej zaawansowane technicznie oraz prawdopodobnie są najcięższe. O Tagach nie ma wiele informacji. Jest w sieci jeden ich test, ale sprawia wrażenie artykułu na zamówienie. Mają też Bassreflex z przodu. Pomimo tego skłaniam się ku Mangantom, chociaż to niska seria (to i tak na pewno lepsza niż Motiony), mam jednak takie wrażenie, że co niemieckie, to może i kiepskie, ale w pewnym sensie solidne i że tu jest najmniejsze ryzyko wtopy. 

Ps. W chwili obecnej posiadam zestaw Magnat Motion 990 🙂

Edytowano przez akm97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...