Skocz do zawartości

Zestaw stereo do tv


Marcin Wie

Recommended Posts

Witam nie jestem audiofilem i nie mam czasu na odsłuchy w dzisiejszych czasach zresztą mieszkam daleko od jakiegoś większego sensownego miasta :) zastanawiam się nad sprzętem do tv amplituner plus dwa glosniki i ew sub.  Lub z tego co się orientuję dac plus zasilacz plus kolumny.  Czy do amp potrzebuje dac czy jest on wbudowany jaki zestaw polecacie do 4/5 tys zł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z projektu Elka 2 tylko zmiana jest taka że salon ma otwartą kuchnię tego w projekcie nie było pomieszczenie otwarte ok 30 m2. Lubię niskie tony basik:) żona i córka głównie disco polo :) ja lubię coś spokojniejszego lat wpadła mi nuta Lopez and maluma pa ti.  Coś w tym stylu lubię np Black eyed peas lub gorillaz . To z muzyki A filmy różne Fantasy akcja we jakiś thriller 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W tej kwocie zdecydowanie lepiej postawić na dobre stereo niż podstawowe kino domowe. Dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 lub jeśli lubisz dynamiczniejsze brzmienie to Q Acoustic 3050i. Warto byłoby także pomyśleć o subwooferze, który przyda się w przypadku oglądania filmów. 
Jeśli chciałbyś pójść o półkę wyżej to warto zwrócić uwagę na klasyczny wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a + Pylon Audio Sapphire 25. Zyskasz lepszą przestrzeń i zdecydowanie lepszą lokalizację. Dodatkowo brzmienie nabierze większej barwy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
W tej kwocie zdecydowanie lepiej postawić na dobre stereo niż podstawowe kino domowe. Dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602 + Heco Aurora 700 lub jeśli lubisz dynamiczniejsze brzmienie to Q Acoustic 3050i. Warto byłoby także pomyśleć o subwooferze, który przyda się w przypadku oglądania filmów. 
Jeśli chciałbyś pójść o półkę wyżej to warto zwrócić uwagę na klasyczny wzmacniacz taki jak Audiolab 6000a + Pylon Audio Sapphire 25. Zyskasz lepszą przestrzeń i zdecydowanie lepszą lokalizację. Dodatkowo brzmienie nabierze większej barwy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Mogę prosic o wycenę ma mw194@wp.pl

56 minut temu, S4Home napisał:

Yamaha RN 602 + Aurora 700.

Polecam i zapraszam po wypozyczenie i na odsłuch

Piotr

Mogę prosić o wycenę na mw194@wp.pl za daleko mam do pana :) pod Warszawa mieszkam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Yamaha RN 602 + Aurora 700.

Polecam i zapraszam po wypozyczenie i na odsłuch

Piotr

Mogę prosić o wycenę na mw194@wp.pl za daleko mam do pana :) pod Warszawa mieszkam 

Rozumiem że do wzmacniacza pod tv muszę kupić dac kolejny tysiąc pewnie? Czy dac ma wpływ na cokolwiek i patrzeć na cenę czy wystarczy najtańszy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli wybierzesz rn602 to podłączysz tam telewizor i masz od razu sieć w nim 

Chcesz czysty wzmak to as501 i wtedy tv podłączysz ale sieć musisz dokupić.

Możemy wysłać ci ten set na testy do domu

 

Piotr

Jakie zestawy z głośnikami i ceny ? Mogę na maila ofertę? Mw194@wp.pl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna chetnie sie podepne pod temat. rozwazam identyczny zestaw rn602 plus aurora 700 tak jak kolega.

i teraz pytanie, jak to bedzie dzialac w polaczeniu z tv - chodzi mi o obsluge? czy tv automatycznie przy wlaczeniu przesyla dzwiek na ampli czy musze wszystko osobno wlaczac i za kazdym razem wybierac zrodlo dzwieku w tv

Oraz drugie pytanie, jak taki zestaw wyglada pod ewentualna przyszla rozbudowe do 5.1? da sie to wogole zrobic sensownie?

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed wyborem stereo, którego będę używał pod TV oraz czasem muza z telefonu po bluetooth. Planuję właśnie zakupić r-n602 + Magnat Supreme 1002 (cenowo wychodzi korzystnie). Jeśli chodzi o włączanie się ampli wraz z TV połączonym po optyku to z tego co wyczytałem jest taka możliwość w ampli denon dra-800h, jednak chyba go sobie odpuszczę ze względu na cenę oraz słabszą moc od Yamahy. Jeśli chodzi o Yamahę podłączoną to TV po optyku to miałem tak zrobione z modelem r-n303d i nie wypada to źle: włączam TV, włączam Yamahę i już dźwięk z TV jest na ampli oraz steruję głośnością pilotem od TV, nic nie muszę ustawiać ani wybierać źródła za każdym razem. Zapewne w r-n602 będzie tak samo, jedynie w denonie jest ta przewaga że on pewnie się sam uruchomi wraz z włączeniem TV, w ampli yamahy trzeba nadusić przycisk power na pilocie lub na urządzeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć na amplitunerze. On pamięta ostatnie źródło więc ten optyk będzie ustawiony.

Jeśli chcesz wyeliminować pilota to tylko arc z tym że nikt ci nie da gwarancji że to działać będzie. 

Możesz się nie potrzebnie wkopać a i tak podłączysz optykiem serio.

Radzę uważać i nie kombinować gdzie nie trzeba.

Zapraszam po wyceny

systemyav@s4home.pl

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegi @JaZz, on porównywał różne wzmacniacze połączone z heco Aurora 700. Co prawda nie miał chyba Yamahy 6A, a jej poprzednika ale na pewno może pomóc w temacie. 

Moim zdaniem jeżeli kupisz Yamahę 803d będzie Ci ciężko rozbudować zestaw do kina domowego (chyba że będziesz przepinał kable, bądź zastosujesz dzielnik napięcia) ale zyskasz lepszy dźwięk w odsłuchu stereo. Kupując amplituner AV taki jak Yamaha 6A tracisz teoretycznie na jakości stereo ale dzięki wyjściom pre out zyskujesz możliwość rozbudowy zestawu o wzmacniacz, który poprawi odbiór stereo ale też odciąży sam amplituner w KD. Pożyczaj, porównuj, dokonuj trafnych wyborów 😉. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...