Skocz do zawartości

Sprzęt stereo 20m2 do 2500


Wendiego1337

Recommended Posts

Witam, poszukuje jak widać budżetowego zestawu do salonu. Nie chce jakiś soundbarow. Nie jestem audiofilem i nie przeszkadza mi Muzyka BT. Myślałem o jakimś amplitunerze stereo i głośniczkach. Chodzi mi o sprzęt nowy. W sklepach HiFi budżetowe zaczynają się od 5-7tys. Chciałbym podłączyć tv, konsole i jakieś urządzenie z zew(może być przez bt). Głośniki nie muszą być głośne, żeby cały blok słyszał.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że jak się tu znalazłeś to jednak zależy Ci na tym aby nie utopić pieniędzy skoro soundbar odpada i dobrze. Uważam, że nawet jak ktoś nie jest audiofilem i chce to potrafi docenić dobre brzmienie. Może warto jednak sprawę przemyśleć i wybrać wzmacniacz stereo zamiast amplitunera stereo a jakość będzie zdecydowanie lepsza. Nie potrzebujesz wkurzać sąsiadów to kolumny podstawkowe powinny w zupełności wystarczyć a będą z wyższej półki niż podłogówki. Warto wypożyczyć sprzęt do domu na odsłuchy przed ostatecznym kupnem bo warunki akustyczne są zupełnie niż w salce odsłuchowej. Można też kupić przez internet i masz prawo zwrotu, a tutaj zestaw do odsłuchu wzmacniacz Argon Audio SA1 i kolumny Q Acoustics 3030i

Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim przedziale cenowym zmieściłbyś się z Topping MX3 + Pylon Audio Pearl 25. Uzyskasz dynamiczne i przestrzenne brzmienie z szybkim basem. Topping bez najmniejszego problemu połączysz z TV optykiem, zostanie Ci jeszcze do wykorzystania wejście analogowe RCA, coaxialne oraz USB. Masz dodatkowo możliwość połączenia przez bluetooth. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny zestawu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę to forum od jakiegoś czasu i z ciekawości zapytam - takie małych gabarytów wzmacniacze jak wspomniane wyżej Argon Audio czy Topping MX3Topping MX3 faktycznie mają sens? Sam powoli przymierzam się do kupna (najpierw niezbyt drogiego) wzmacniacza i kolumn. Do tej pory myślałem o Nad 316 czy jakimś Denonie w zbliżonej cenie. Ten Argon przynajmniej minimalistycznie wygląda. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

B5 i b6 to nie jest to samo brzmienie.

Mimo że obie udane.

Jak budżet pozwala to zawsze polecam 6tki

A czy ja napisałem, że takie samo brzmienie? :) Ale żeby tak postawić na jedne z nich to bym polemizował. Co mają 6tki czego nie mają 5tki? :) 

36 minut temu, wilson napisał:

Śledzę to forum od jakiegoś czasu i z ciekawości zapytam - takie małych gabarytów wzmacniacze jak wspomniane wyżej Argon Audio czy Topping MX3Topping MX3 faktycznie mają sens? Sam powoli przymierzam się do kupna (najpierw niezbyt drogiego) wzmacniacza i kolumn. Do tej pory myślałem o Nad 316 czy jakimś Denonie w zbliżonej cenie. Ten Argon przynajmniej minimalistycznie wygląda. :)

 Argon Audio SA1 ma sens, a do pewnego poziomu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Podpinając się pod temat, chciałbym zapytać co będzie lepszym wyborem:

Argon Audio SA1

Klipsch Powergate 

czy może jakies używane ONKYO TX-8250 lub TX-8150 ?

90% muzyki będzie z Bluetooth/LAN

Idealny zestaw wejsc dla mnie: bluetooth + LAN/WiFI + USB + HDMI, ale chyba tego wszystkiego nie da sie w tej kwocie zeby gralo w miare przyzwoicie, do zestawu na 99% kupie ELAC Debut B6.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
15 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

A tak na szybko co lepsze brzmieniowo: Topping MX5 czy ARGON AUDIO SA 1?

Wiem, że Topping wygrywa pod względem liczby wejść i funkcjonalności, ale brzmieniowo który lepszy?

Jeśli nie zależy Ci np na wejściu optycznym to smsl a300. Przerobiłem na swoim torze Yamahy as301 i 501, nady 326 i 356 I to maleństwo je biję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...