Skocz do zawartości

Audiolab 6000 n


Robert44

Recommended Posts

Witam Szanownych forumowiczów. Planuję zakup Audiolaba 6000n, i pytanie dotyczy aplikacji sterującej DTS play fi. Czytałem mało pochlebne opinie na jej temat wiesza się, nie widzi urządzeń , brak gapless itp. Jak to jest w praktyce aż taka lipna jest ta aplikacja? Obecnie używam Heos na Denonie szału nie ma ale nie jest tak źle. Jak się ma DTS play do Heos będzie gorzej ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

opinie na temat aplikacji zazwyczaj są mało pochlebne, bez względu na urządzenie. Moim zdaniem DTS działa na podobnym poziomie co Heos. Korzystając z niej podczas odsłuchów nie mamy żadnego problemu z jej działaniem, szybkością, czy stabilnością. Oczywiście aplikacja nie jest tak wygodna jak aplikacja Naima czy Auralica ale jak na ten przedział cenowy osobiście nie mam do niej zbyt większych uwag. Wszystko jest jednak kwestią punktu odniesienia i przyzwyczajeń.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Aplikacja może nie należy do idealnych ale nie uświadczyliśmy zacinania czy braku połączenia. Dodatkowo niebawem ma wyjść duża aktualizacja umożliwiająca korzystanie z natywnej aplikacji TIDAL czy obsługę gapless. 
BlueSound w chwili obecnej działa sprawniej ale brzmieniowo jest mniej dynamiczny i szczegółowy. Najlepiej byłoby samemu przetestować i ocenić. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wycen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Też tak myslę. W tej cenie masz Bluesounda 2i. To po prostu domyślny i bezpieczniejszy wybór.

Piotr

Dokładnie, po co kombinować jak jest sprawdzone, łatwe w obsłudze i stabilnie działające urządzenie. A o tej mniejszej dynamice i szczegółowości w stosunku do Audiolaba 6000n jakoś nikt poza Q21 nie słyszał więc jeżeli nawet coś tam Q21 usłyszało to różnice są na granicy błędu :) Fakty są takie, że już od ok. 3 lat czytam jak to konkurencja ma aktualizacjami dogonić BluOS i nadal nic z tych obietnic nie wynika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert44 napisał:

No to jestem rozdarty. Sercem za Audiolabem bo mam wzmacniacz i fajnie gra z drugiej strony Bluesound  opinie pozytywne, hmm wygląda trochę dziwnie  ale wygląd nie gra. Szkoda a miał być fajny zestaw 

Audiolab 6000n i Node 2i: klasa podobna. Poziom grania podobny. Więc jak masz już klocek od Audiolaba to chyba dokupiłbym drugi. Wygląd całości też ma (dla niektórych, w tym dla mnie) niemałe znaczenie a nie przesadzałbym tak bardzo z tą supremacją osławionej appki Node 2i nad innymi. Używam u siebie appki StreamMagic i nigdy mnie nie zawiodła (a jestem wymagającym użytkownikiem) - naczytałem się natomiast o niej tyle złego, że aż bałem się ją instalować po zakupie streamera... :P

Jeżeli jednak często zmieniasz sprzęt (a więc należysz do grupy rasowych audiofilów :) ) to poszedłbym w BlueSound’a - bez problemu sprzedasz w zacnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś do mnie przyjechał Audiolab, więc ciężko o porządną opinię. Wypowiem się po dłuższym użytkowaniu.

Ale tak na szybko uważam, że apka jest dość intuicyjna. Konfiguracja poszła bardzo szybko i sprawnie - podłączyłem kablem ethernet. Tidal działa OK, szybko wyszukuje utwory i w miarę szybko je przełącza. Nie testowałem jeszcze innych aplikacji jak radio czy streaming plików z telefonu. Dźwięk jest bardzo dobry w mojej opinii.

Z minusów: dwa razy zdarzyło się, że streamer przerwał na chwilę odtwarzanie. Po wznowieniu niestety nie odtwarzał od miejsca, w którym przerwał. Nie wiem co było przyczyną, czy jakaś zacinka Internetu od providera, czy może problem po stronie aplikacji/streamera. To co jest inne w porównaniu do CA CXN V2, który testowałem wcześniej - po wyłączeniu wifi w telefonie Audiolab przerywa odtwarzanie. W CA tego nie było, można było odłączyć się od sieci, a streamer i tak odtwarzał dalej piosenki z playlisty. Być może jest to kwestia tego, że w ustawieniach jest włączona opcja 'Pause during call' więc ma sens, żeby telefon był non stop w sieci. Czy u Was też to tak działa w Audiolabie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tsp napisał:

Dopiero dziś do mnie przyjechał Audiolab, więc ciężko o porządną opinię. Wypowiem się po dłuższym użytkowaniu.

Ale tak na szybko uważam, że apka jest dość intuicyjna. Konfiguracja poszła bardzo szybko i sprawnie - podłączyłem kablem ethernet. Tidal działa OK, szybko wyszukuje utwory i w miarę szybko je przełącza. Nie testowałem jeszcze innych aplikacji jak radio czy streaming plików z telefonu. Dźwięk jest bardzo dobry w mojej opinii.

Z minusów: dwa razy zdarzyło się, że streamer przerwał na chwilę odtwarzanie. Po wznowieniu niestety nie odtwarzał od miejsca, w którym przerwał. Nie wiem co było przyczyną, czy jakaś zacinka Internetu od providera, czy może problem po stronie aplikacji/streamera. To co jest inne w porównaniu do CA CXN V2, który testowałem wcześniej - po wyłączeniu wifi w telefonie Audiolab przerywa odtwarzanie. W CA tego nie było, można było odłączyć się od sieci, a streamer i tak odtwarzał dalej piosenki z playlisty. Być może jest to kwestia tego, że w ustawieniach jest włączona opcja 'Pause during call' więc ma sens, żeby telefon był non stop w sieci. Czy u Was też to tak działa w Audiolabie?

Czekam niecierpliwie na opinię. Sprawdziłem na swoim Denonie i po wyłączeniu wi-fi muzyka gra dalej, może dlatego że muzyką można sterować z urządzenia bez udziału aplikacji Cambridge też tak pewnie ma. Audiolab jest skazany na aplikację. Może jak się rozgrzeje to przestanie przerwać. Miłego słuchania bez przerw. 

4 godziny temu, maxredaktor napisał:

Co ci szkodzi wypożyczyć Audiolaba i się samemu przekonać? Może Ci podpasuje.

Chyba tak zrobię. 

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Aplikacja może nie należy do idealnych ale nie uświadczyliśmy zacinania czy braku połączenia. Dodatkowo niebawem ma wyjść duża aktualizacja umożliwiająca korzystanie z natywnej aplikacji TIDAL czy obsługę gapless. 
BlueSound w chwili obecnej działa sprawniej ale brzmieniowo jest mniej dynamiczny i szczegółowy. Najlepiej byłoby samemu przetestować i ocenić. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wycen

Ok. Jakby co to się zgłoszę

Edytowano przez Robert44
Edycja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaczadupa napisał:

Dokładnie, po co kombinować jak jest sprawdzone, łatwe w obsłudze i stabilnie działające urządzenie. A o tej mniejszej dynamice i szczegółowości w stosunku do Audiolaba 6000n jakoś nikt poza Q21 nie słyszał więc jeżeli nawet coś tam Q21 usłyszało to różnice są na granicy błędu :) Fakty są takie, że już od ok. 3 lat czytam jak to konkurencja ma aktualizacjami dogonić BluOS i nadal nic z tych obietnic nie wynika.

Q21 jest dystrybutorem audiolaba. Dlatego seria 6000 musi się pokazać w każdym poście.

Ale rozumiemy to.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2020 o 17:46, Robert44 napisał:

Czekam niecierpliwie na opinię. Sprawdziłem na swoim Denonie i po wyłączeniu wi-fi muzyka gra dalej, może dlatego że muzyką można sterować z urządzenia bez udziału aplikacji Cambridge też tak pewnie ma. Audiolab jest skazany na aplikację. Może jak się rozgrzeje to przestanie przerwać. Miłego słuchania bez przerw. 

Zwróciłem Audiolaba. Miał za dużo basu jak dla mnie, swoje też dodawały kable głośnikowe.

Najlepiej zrobisz jak go wypożyczysz i sprawdzisz w swoim systemie. Jeśli ilość basu będzie OK to prawdopodobnie reszta też Ci podpasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2020 o 09:53, tsp napisał:

Zwróciłem Audiolaba. Miał za dużo basu jak dla mnie, swoje też dodawały kable głośnikowe.

Najlepiej zrobisz jak go wypożyczysz i sprawdzisz w swoim systemie. Jeśli ilość basu będzie OK to prawdopodobnie reszta też Ci podpasuje.

Testuję go trzeci dzień. Gra fajnie z Audiolab 6000a,mi pasuje, ale ten brak gapless trochę mnie denerwuje. Zauważyłem że Tidal i DTS play na windows ma krótsze przerwy między utworami niż aplikacja DTS play na androidzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...