Skocz do zawartości

Dobór amplitunera


doktorant

Recommended Posts

Cześć,

 

W związku z tym, że straciłem Onkyo 686 (zepsuł się i zwrócili kasę) poszukuje do mojego zestawu amplitunera. Już wiem, ze ceny poszły w górę

Mam Taga Harmony 606 oraz sub Magnata 302a.

Poszukuję raczej Denona i Yamahę. Do Onkyo trochę się zraziłem. Chyba, ze z tymi kolumnami zagra lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Onkyo będzie ale dopiero w lutym... Nie wiem czy w przypadku tego zestawu jest sens inwestować w wyższy model Yamahy czyli RX V6a. W mojej ocenie optymalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha RX V4a, która zagra dynamiczniej i bardziej szczegółowo względem cieplejszego Denona 2700h. 

Tutaj tak na prawdę wszystko zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Onkyo było brzmieniowo pomiędzy Denonem a Yamahą. Barwę miało bardziej w kierunku Denona natomiast dynamiką bliżej było do Yamahy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

V6a. Porównując z Onkyo 686, bałem się, że V4a z moim Taga zagrają o wiele gorzej.

Edit. Wkurza mnie ta susza na rynku amplitunerów. Szukałem czegoś od grudnia. O cenach nie wspomnę, bo poleciały w górę niczym rakieta Muska. Mam nadzieję, że tak samo to wybuchnie wkrótce.

Edytowano przez doktorant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, doktorant napisał:

Witam ponownie.
 

Mam pytanie odnośnie Onkyo 686 a Yamahy V6a.

Duża jest różnica między nimi? W sensie dynamiki grania oraz mocy?

Kupiłem dziś bez odsłuchu Yamahę i nie wiem, czy to jednak dobry wybór.

Nie będzie dużej rożnicy.

Owszem brzmią inaczej ale tu nie masz dobrego i złego wyboru. Zwłaszcza że onkyo 686 i 696 nie ma.

22 godziny temu, doktorant napisał:

Edit. Wkurza mnie ta susza na rynku amplitunerów

Ciebie?

A co ma powiedzieć branża kiedy ma zamówienia których nie może zrealizować ? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 19.02.2021 o 07:56, S4Home napisał:

Nie będzie dużej rożnicy.

Owszem brzmią inaczej ale tu nie masz dobrego i złego wyboru. Zwłaszcza że onkyo 686 i 696 nie ma.

Ciebie?

A co ma powiedzieć branża kiedy ma zamówienia których nie może zrealizować ? :(

To jak czekanie na wymarzony samochód.

Co do samej Yamahy, to po dwóch dniach obcowania z nią mam mieszane uczucia.

+ mnogość funkcji, m.in. różne charakterystyki brzmienia, które można pod siebie ustawić.

+ nowoczesność - fajny design i funkcje, które o niebo lepiej działają, niż w Onkyo np. połączenie ze smartfonem, czy google hubem.

+ wyjście pre out na przyszłość, gdybym chciał coś podłączyć.

+- głośność grania wydaje mi się mniejsza niż w Onkyo, ale bardziej pasuje mi brzmienie Yamahy. Jest delikatniejsze, subtelniejsze, bardziej łagodne, w porównaniu z Onkyo.

+- nie rozgryzłem jeszcze ustawień, ale wydaje mi się, że nie ma ustawienia 2.1, tak jak było w Onkyo, a wtedy fajnie słuchało się klubowej muzyki.

- zdarza się, że nie ma dźwięku i muszę włączyć/wyłączyć ARC.

- nie działa sterowanie pilotem od telewizora na Netflixie i pozostałych aplikacjach. Działa tylko pod telewizją. TV Samsung z 2017 roku.

- brak szybkiego dostępu do tonów, bo np. czasami lubię subwoofer mocniej obciążyć, a tutaj się nie da.

 

Ogólnie, to nawet moje ciężkie ucho rozróżnia styl gry Yamaha i Onkyo i jestem pod wrażeniem. Może też dlatego, że od pół roku nie miałem dobrego sprzetu grającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 12:50, doktorant napisał:

nie rozgryzłem jeszcze ustawień, ale wydaje mi się, że nie ma ustawienia 2.1, tak jak było w Onkyo, a wtedy fajnie słuchało się klubowej muzyki.

jakie to ustawienia? 2.1? W amplitunerze kinowym.

Dnia 13.03.2021 o 12:50, doktorant napisał:

zdarza się, że nie ma dźwięku i muszę włączyć/wyłączyć ARC.

to będziesz miał w każdym ampli.

ARC = Absolut Random Connection :)

Dnia 13.03.2021 o 12:50, doktorant napisał:

nie działa sterowanie pilotem od telewizora na Netflixie i pozostałych aplikacjach. Działa tylko pod telewizją. TV Samsung z 2017 roku.

no to dziwne. Ale to w innych też tak będzie.

Dnia 13.03.2021 o 12:50, doktorant napisał:

brak szybkiego dostępu do tonów, bo np. czasami lubię subwoofer mocniej obciążyć, a tutaj się nie da.

Da się. Masz opcję szybkich zmian TRIM. To takie szybkie menu ktore wyskakuje po prawej stronie małe.

Nie to pełne na cały ekran.

Wszystko co piszesz to kwestia przyzwyczajenia. Onkyo miało po prostu zupełnie inne menu. Jesteś przyzwyczajony do tamtego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2021 o 08:23, S4Home napisał:

jakie to ustawienia? 2.1? W amplitunerze kinowym.

to będziesz miał w każdym ampli.

ARC = Absolut Random Connection :)

no to dziwne. Ale to w innych też tak będzie.

Da się. Masz opcję szybkich zmian TRIM. To takie szybkie menu ktore wyskakuje po prawej stronie małe.

Nie to pełne na cały ekran.

Wszystko co piszesz to kwestia przyzwyczajenia. Onkyo miało po prostu zupełnie inne menu. Jesteś przyzwyczajony do tamtego.

Masz rację.

Po tygodniu stwierdzam, że to kwestia przyzwyczajenia. Sam system muzycznie gra dla mnie przyjemniej.

Subwoofer też gra lepiej pod tym zestawem.

zastanawiam się, czy wrzucić oddzielny wzmacniacz, czy końcówkę mocy na fronty. Co byś polecił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, doktorant napisał:

zastanawiam się, czy wrzucić oddzielny wzmacniacz, czy końcówkę mocy na fronty.

Apetyt rosnie w miare jedzenia😃 Jesli myslisz o wzmacniaczu stereo pod fronty to jest to dobry pomysl. Ale tylko gdy te fronty zmienisz bo obecne sa zwyczajnie slabe, inaczej kasa w bloto idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maverick2005 napisał:

Do tych kolumn,taki sprzęt,moim zdaniem szkoda kasy

Co napisalem powyzej. Ogolnie to fajnie byloby miec taki przewodnik do rozpoczynajacych przygode z hifi w stylu wartosc wzmacniaca/amplitunera nie powinna byc wikesza nix X * wartosc frontow przy czym X dazy do 1 :)

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, doktorant napisał:

zastanawiam się, czy wrzucić oddzielny wzmacniacz, czy końcówkę mocy na fronty. Co byś polecił?

Po Tage? To nie. Wolał bym wymeinić kolumny.

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Możesz też zamknąć temat w jednym urządzeniu, czyli w topowym, zintegrowanym amplitunerem do kina domowego, który zagra przy okazji dobrze w stereo. Mój pomysł to Yamaha RXA3080 albo Denon 8500. Będzie drogo, ale może warto w tej sytuacji?

Do Taga 606!

WOW. Toż to porada.

Słuchałeś 8500? Uważasz że jest warty 18500 zł?

Gra lepiej od AVR 20 Arcama?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2021 o 07:49, S4Home napisał:
Dnia 18.03.2021 o 22:44, Miras23 napisał:

Możesz też zamknąć temat w jednym urządzeniu, czyli w topowym, zintegrowanym amplitunerem do kina domowego, który zagra przy okazji dobrze w stereo. Mój pomysł to Yamaha RXA3080 albo Denon 8500. Będzie drogo, ale może warto w tej sytuacji?

Do Taga 606!

WOW. Toż to porada.

Słuchałeś 8500? Uważasz że jest warty 18500 zł?

Gra lepiej od AVR 20 Arcama?

 

Przecież, użytkownik który tutaj potrzebuje porady, napisał że chce więcej. Dlatego realną możliwością jest duży wydatek, żeby to połączyć. Może to zainspiruje od razu do wymiany głośników w przyszłości s4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...