Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu na przykładzie R-N303D + Nova 8


pablo83gt

Recommended Posts

Mi wystarczyłby r-n303d ale niestety nie posiadał zmiany pracy na 4ohm, pracował tylko na 8ohm i wyłączał sie przy glosnym graniu. Szukając najbardziej zbliżonego cenowo i z tymi samymi funkcjami ale aby się nie wyłączał wybór padł na r-n602. Chyba że masz jakąś tańszą propozycję bo ja nic innego nie mogę znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przywiązanie do marki 👍 Ja nie wiem co napisać, przecież proponujemy Tobie coś co zagra. Bazujemy na naszych doświadczeniach jak celnie mi napisał Seba tez mam kolumny w pudłach w garażu (nietrafiony zakup) i staramy się jakoś Ci pomóc.  Po kilkudziesięciu postach wracasz do początku pomimo wielu propozycji. Pytanie czego od nas oczekujesz pytając wciąż i wciąż o coś nowego?? Propozycje padły, proponowaliśmy żebyś posłuchał żebyś nie rezygnował z jakości względem innych zmiennych. Powiedz czego oczekujesz ? Że potwierdzimy słuszność Twojego wyboru czy sensownej porady?

Pora się określić 😏

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo83gt napisał:

No to ciekawa sprawa jesli taki maly i ladnie wygladajacy sprzet tak by gral. A moze znasz/znacie podobne urzadzenia co dobrze zagraja, beda wygladaly tak nowoczesnie i beda mialy bloetooth oraz optyka bo w sumie na tym mi najbardziej zalezy?

Te wzmacniacze grają w klasie D i mają bardzo wysoką sprawność oraz nie nagrzewają się. Kompaktowe i nowoczesne wzmacniacze grające w tej klasie to: Yamaha WXA-50, NAD 3020 V2, Audio Argon SA1.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Inferno napisał:

Nie ma to jak przywiązanie do marki 👍 Ja nie wiem co napisać, przecież proponujemy Tobie coś co zagra. Bazujemy na naszych doświadczeniach jak celnie mi napisał Seba tez mam kolumny w pudłach w garażu (nietrafiony zakup) i staramy się jakoś Ci pomóc.  Po kilkudziesięciu postach wracasz do początku pomimo wielu propozycji. Pytanie czego od nas oczekujesz pytając wciąż i wciąż o coś nowego?? Propozycje padły, proponowaliśmy żebyś posłuchał żebyś nie rezygnował z jakości względem innych zmiennych. Powiedz czego oczekujesz ? Że potwierdzimy słuszność Twojego wyboru czy sensownej porady?

Pora się określić 😏

Ja po prostu chcę dwóch kolumn podłogowych aby słuchać muzyki w stereo, mam w domu tylko soundbary i chciałem coś co będę mógł rozstawić szerzej i aby miało podłączenie do tv oraz bluetooth oraz aby grało co najmniej z ich mocą. Nie jestem melomanem, nie szukam jakichś wiekszych wrażeń odsłuchowych. Miało być tanio i grać więc znalazłem najtańszy zestaw w jednym z elektro marketów i kupiłem (rn303d + nova8) i grał i bym go zostawił ale nie spodziewałem się że wyniknie taka sytuacja jak opisana w pierwszym poście tego tematu. Dlatego też założyłem ten temat i dostałem odpowiedź od lysyrafal za co mu dziękuję. Następnie dyskusja rozwijała się w kierunku sprzętu na jaki mogę wymienić poprzedni a że jestem zielony w temacie, stąd takie moje błądzenie. Prostym tokiem myślenia idąc, skoro rn303d brakowało obsługi 4ohm to muszę kupić rn602 bo dopiero ten ampli to posiada, do tego jakieś tanie podłogówki i ma grać i mam nadzieję że już nie będzie się wyłączać jak podkręcę mocniej głośność.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 14:18, lysyrafal napisał:

@S4Home Piotrek to jest bardzo ciekawe co piszesz bo jakiś czas temu pisałeś mi, że Denon DRA-800H jest słabszy nawet od Onkyo TX-8270. Pytałem o to bo ja nie miałem okazji słuchać ich w tych samych warunkach akustycznych. To ja się pytam jak ten amplituner ma napędzić te kolumny, które poleciłeś bo one są ok do tego pomieszczenia?

Piotr nie ma odpowiedzi na moje pytanie to udzielę jej sobie sam przy pomocy poniższego tematu. Okazuje się jednak iż dobrze słyszałem a już myślałem wtedy, że coś mam ze słuchem. Nie dawało mi to spokoju bo Q21 napisało coś zupełnie innego o DRA-800H chociaż im również nie wierzę. Napisałeś tam, że może być problem w 40m² a tu nagle poradzi sobie w 50m² to co przeprowadziliście jakiś tuning tego amplitunera w sklepie. Fajnie jest psioczyć na swoją konkurencję a tu się okazuje, że wszyscy jesteście po jednych pieniądzach bez wyjątku. Wiem, że ludzi boją się Ciebie ochrzanić czy krytykować i może zaraz się tu po mnie przejadą, ale biorę to na klatę jakoś przeżyję. Zauważyłem też iż bardzo chętnie podbijacie posty (cała branża) w których osobiście krytykuje sprzęt waszej konkurencji. Piotr na sam koniec chcę podkreślić, że między nami jest ogromna różnica bo ja robię to dla przyjemności a Ty z tego żyjesz (ja mogę a Ty musisz rozumiesz).

Pozostaje krótkie podsumowanie nie słuchać sprzedawców tylko słuchać sprzętu. Jak będą krytykowali sprzęt którym nie handlują to lepiej wyjść z niego.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie ustosunkować się do Twojej wypowiedzi @lysyrafal. Miałem kontakt z kilkoma sklepami, które tutaj "występują" i w przeciwieństwie do Ciebie nie spotkało mnie z ich strony nic nagannego. Powiem więcej, w 3 salonach kupwalem urządzenia, w jednym wypożyczałem i nasza współpraca była jak najbardziej pozytywna. W jednym ze sklepów dostałem mega rabat, o jakim nawet nie myślałem 🙂.

Natomiast oczywistym wydaje mi się, że "udzielając" się tutaj, branża będzie polecała i chwaliła produkty, którymi handluje. Dlatego nie raz występują na tej linii zgrzyty. Są pewne produkty, które przez pewne salony są promowane ale to chyba oczywiste. Oczywistym jest dla mnie też to, że biorąc udział w życiu forum, nie robią tego z czystej dobroci. Mimo wszystko chwała im za to że wypożyczają sprzęt (u mnie w lokalnym salonie nie mam takich możliwości), że sugerują często kupno sprzętu używanego a niektórzy Panowie z branży polecają nawet sprzęt, którego nie mają w swoich salonach. 

Ale żeby nie było tak wesoło - sam dostrzegam niejednokrotne sprzeczność w wypowiedziach kolegów z branży. Przypomina mi się historia z pewną linią amplitunerow, która początkowo była krytykowana a teraz już jest ok. 

Podobna sytuacja jest też z zwykłymi forumowiczami. Jedni polecają kolumny ciepłe, inni ostre, jedni sprzęt angielski, inni duński, jeszcze inni amerykański. 

A forum jest po to, żeby różne poglądy się ścierały, ale żeby odbywało się to w sposób kulturalny. I żeby nowi jak i starsi użytkownicy coś z tych rozmów (a czasem i sprzeczek) wynieśli. Pozdrawiam w ten wietrzny wieczór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale nie widziałem że piszesz.

Przepraszam że może zabrzmi to dziwne ale nie patrzę na wzywanie nas po cytatach. Zaburza to nieco mój dzień pracy.

Za dużo także PW. 

Już wyjaśniam.

Otóż dra800 jest słabszy. Głównie mocowo. Także szczególnie nie uważam go za turbo udany model jak na to że u Denona najdłużej czekaliśmy na amplituner sieciowy stereo!

Ale ma coś czego nie mają inny w tym budżecie. Gładka górę i dość luźny głębszy bas. Dlatego w niektórych konfiguracjach po prostu pasuje. 

Da się to odnaleźć w moich wątkach. Do póki ja jako jedyny pisze na forum to nie specjalnie lubię zmieniać zdanie. 

No chyba że piszę któryś z kolegów. Mamy wówczas często odmienne zdanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, seba3002 napisał:

Oczywistym jest dla mnie też to, że biorąc udział w życiu forum, nie robią tego z czystej dobroci.

Widzę, że w tej kwestii się zgadzamy branża tu pracuje czyli marketing jak to napisał również w innym temacie kolega @Rega

20 godzin temu, seba3002 napisał:

Ale żeby nie było tak wesoło - sam dostrzegam niejednokrotne sprzeczność w wypowiedziach kolegów z branży.

Wiadomo, że każdy inaczej słyszy ale jeżeli jedna i ta sama osoba pisze tak radykalnie inną opinię na temat danego modelu to już nie jest w porządku.

8 godzin temu, S4Home napisał:

Rafale nie widziałem że piszesz.

To pozostawię bez komentarza bo lepiej nic nie pisać to może nie będzie drążył tematu. Zdarzało się już w przeszłości, że pytałem jak zauważyłem jakąś sprzeczność w opinii nie tylko u Ciebie i pozostawało bez odpowiedzi.

8 godzin temu, S4Home napisał:

No chyba że piszę któryś z kolegów. Mamy wówczas często odmienne zdanie.

Nie stoi nic na przeszkodzie, aby ta osoba się podpisała pod postem i nie będę miał pretensji. Ja wiem, że są problemy z dostawami poszczególnych marek i chce się sprzedać to co się ma na stanie ale nie tędy droga.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Nie stoi nic na przeszkodzie, aby ta osoba się podpisała pod postem i nie będę miał pretensji. Ja wiem, że są problemy z dostawami poszczególnych marek i chce się sprzedać to co się ma na stanie ale nie tędy droga.

Nigdy nikomu nic nie wciskamy.

Co jak co, ale akurat właśnie my nie zamawiamy na stan do 'magazynowania' sprzetu którego sami byśmy nie chcieli. Nie mamy sprzetu do 'wypchania', bo pewnie o to Ci chodzi.

Toteż dlatego w pewne marki nie weszliśmy .

Jak najbardziej możesz miec swoje zdanie ale proszę nie oskarżaj nas bezpodstawnie takimi postami.

Pozdrawiam goraco

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Toteż dlatego w pewne marki nie weszliśmy .

Akurat w Denon i w Onkyo weszliście i tu już nie ma dla mnie wytłumaczenia po to wkleiłem powyższy temat, aby nie być gołosłownym. Musisz wiedzieć, że każdy interpretuje Twoje wpisy na swój sposób, a ja sobie w kaszę nie pozwolę dmuchać. Tym bardziej, że dyskusja w tamtym temacie była prowadzona można powiedzieć między nami na temat tego modelu. Nie chcę drążyć tematu ponieważ mógłbym tu napisać jeszcze wiele i może niepotrzebnie, ale tak się po prostu nie robi.

Pozdrawiam,

Rafał!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Podsumowując mój temat, zakończyło się zakupem rn602 + magnat supreme 1002 i muszę powiedzieć, że jest różnica w stosunku do rn303d + nova 8, oczywiście na korzyść zestawu z rn602. Dźwięk jest lepszy, lepiej słychać stereo, więcej detali, głębszy bas, przy głośnym słuchaniu szkło i drzwi w komodzie się odzywają, no i póki co ampli nie wyłącza się. Poprawa dźwięku chyba bardziej leży po stronie zmiany rn303d na rn602 niż po stronie zmiany nova 8 na magnaty, chociaż mogę się mylić. W przyszłości myślę o zakupie lepszych kolumn jednak te też grają dobrze. Jeśli miałbym zmieniać kolumny to na takie, które zagrałyby jeszcze mocniej, bas przy głośnym graniu aby był taki jak na dyskotece (że czuć uderzenia na brzuchu) o ile w ogóle są takie kolumny i z rn602 tak zagrają. Co do samego ampli to sprzęt na prawdę fajny, dużo funkcji i zapas mocy, teraz to kolumny trzeba pilnować bo jak się przesadzi z głośnością i basem na to zaczynają "pierdzieć" a ampli się nie wyłącza, może za słabe są te kolumny dla rn602.

 

Teraz trochę o moich spostrzeżeniach i minusach (może komuś się przyda):

Jeśli chodzi o minusy to dotyczą zarówno rn303d jak i obecną rn602 (pewnie i rn803d też ale jej nie testowałem). Ma trochę słaby bluetooth, jak wyjdę z telefonem dwa pokoje obok to już tnie i zarywa połączenie (głośnik Flip 5 z tym samym telefonem nie ma takiego problemu).

Kolejny minus tych amplitunerów to zakłócenia i rozłączanie się wifi oraz bluetooth kiedy w pobliżu jest inne urządzenie bluetooth. 

Np. kiedy Flip 5 stoi obok Yamahy i łączę Flipa z telefonem to w amplitunerze znika wifi i bluetooth, po nawiązaniu połączenia z powrotem zasięg się pojawia.

Sprawa wygląda trochę gorzej jeśli chodzi o soundbar Samsunga połączony z telewizorem Samsunga za pomocą TV SoundConnect (czyli po bluetooth) i włączonej funkcji w soundbarze "bluetooth power on". Kiedy wyłączymy TV, wyłącza się też soundbar ale ciągle czuwa bluetooth czekając na sygnał załączenia TV i wówczas w amplitunerze prawie wcale nie ma sygnału wifi ani bluetooth. Kiedy TV gra i jest połączony z soundbarem to jest ok. Rozwiązaniem jest wyłączenie w soundbarze opcji "bluetooth power on" i włączanie go ręcznie po załączeniu TV. Kiedy włączy się soundbara bez włączania TV, wówczas soundbar szuka TV niemogąc go znaleźć i w amplitunerze znika wifi i bluetooth.

Nie wiem czy problem Yamahy leży po stronie softu, wtedy fajnie jakby to dopracowali, czy po stronie hardware a wtedy trochę gorzej. Jednak pomimo tych minusów, sprzęt jest spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam o problemach z nieodpowiednim doborem amplitunera i kolumn i zastanawia mnie jedno. Skoro kolumny muszą mieć impedancję nie mniejszą niż amplituner, to dlaczego salony hifi oferują takie "niedobrane" zestawy. I nie chodzi mi tu o markety, tylko salony, które udzielają się tutaj na forum. Nie chcę przytaczać nazw bo nie o to tutaj chodzi.

Przykład, zestawy złożone z Yamahami R-N303D z kolumnami 6 ohmowymi, np. Elac serii Debut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 3.12.2020 o 14:00, lysyrafal napisał:

Wszystko jasne bo na zdjęciu kolumn z linku, które przesłałeś jest podana impedancja od 4Ω do 8Ω czyli jest na pewno ta niższa wartość. Jeżeli zostaje amplituner stereo to warto wybrać jak najmocniejszy model czyli pewnie najwyższy. Obydwa modele R-N602 i R-N803D obsługują tą niższą wartość impedancji także można brać pod uwagę jeden i drugi w zależności od budżetu. Zapomniałem napisać o impedancji kolumn 8Ω praktycznie nie ma bo to co jest napisane na tabliczce jest oszustwem. W takim razie ten amplituner R-N303D trzeba odpuścić ze względu na impedancję obsługiwanych kolumn od 8Ω bo będą działy się takie rzeczy jak chcesz głośno słuchać. Amplituner AV model RX-S602 będzie najsłabszym rozwiązaniem nie warto się w to pchać.

Wracając do tematu impedancji. Rn303d ma tylko 8ohm bez możliwości zmiany co zresztą producent w instrukcji obsługi podaje. Rn602 ma selektor i można wybrać międzi 4 a 8ohm co też producent podaje. A jak sprawa wygląda kiedy producent podaje impedancję od 4 do 8ohm i nie ma możliwości zmiany? Pracuje wtedy jednocześnie na 4 i 8 omach? Czy to też chwyt marketingowy i rzeczywiście ma tylko 8ohm? Np. Topping mx3, którego teraz testuję ma podane 4-8ohm ale nie ma selektora, to na ilu omah faktycznie pracuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy albo amplitunerów stereo sprawa wygląda już inaczej niż w przypadku kolumn. Jeśli z tyłu pisze od 4Ω do 8Ω lub w instrukcji to znaczy, że producent daje możliwość podłączenia kolumn o niższej i wyższej wartości impedancji to w rzeczywistości tak jest.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Co do wzmacniaczy albo amplitunerów stereo sprawa wygląda już inaczej niż w przypadku kolumn. Jeśli z tyłu pisze od 4Ω do 8Ω lub w instrukcji to znaczy, że producent daje możliwość podłączenia kolumn o niższej i wyższej wartości impedancji.

No ok. W rn602 jest selektor i wybieram pomiędzy 4 a 8. A w toppingu producent podaje 4-8 ale nie ma możliwości wyboru wiec na jakiej wartości on pracuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pablo83gt napisał:

A w toppingu producent podaje 4-8 ale nie ma możliwości wyboru wiec na jakiej wartości on pracuje?

W takiej wartości z jaką impedancją podłączysz kolumny, u mnie też tak jest nie mam możliwości wyboru selektora impedancji. W instrukcji pisze możliwość podłączenia kolumn 4-8 Ω. Wielu producentów pisze że ich kolumny mają 8 Ω a tak naprawdę mają 4 Ω lub nawet mniej.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to rn602 nawet ustawiona na 8ohm sie nie wyłącza jak miało to miejsce w przypadku rn303d. Rozumiem, że chodzi bardziej o wydajność prądową, która zazwyczaj jest większa przy niższej impedancji? A słaby wzmacniacz pomimo ustawienia na 4ohm przy dużych kolumnach i wysokiej głośności może też się wyłączać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jak wygląda sytuacja z Topping mx3, który nie ma możliwości zmiany a producent podaje od 4 do 8ohm? Bo wyłącza mi się on tak jak RN303D (opisane w pierwszym poście tego tematu). Czy tak na prawdę pracuje on na 8ohm tak jak rn303d i przez to się wyłącza? Czy automatycznie rozpoznaje kolumny i ustawia się na 4ohm ale wyłącza się bo jest za słaby pomimo pracy na 4ohm? Bo już nie wiem jak mam rozumieć tą impedancję i wyłączanie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...