Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu na przykładzie R-N303D + Nova 8


pablo83gt

Recommended Posts

No właśnie ten denon też mnie kusi. Nie mam za bardzo gdzie odsłuchać tych ampli, jedynie zakupy przez neta i ewentualny kolejny zwrot czego chciałbym już uniknąć. Podpowiedzcie czy denonem dra-800h da się też głośno zagrać na kolumnach Nova 8? Niby mniejsza moc ale czytałem, że te waty to tylko cyfry i nie świadczą o faktycznej głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne te signature s60e, jednak to już trochę inna cena niż za Nova 8. Nova 8 mi odpowiadały więc pewnie je wezmę, tylko teraz nie wiem co wybrać do nich, czy r-n602 czy dra-800h. Wiem jak grały z r-n303d i było ok (poza wyłączaniem się ale to już wiem co było przyczyną), także logicznie myśląc z r-n602 zagrają tak samo albo nawet lepiej. Tylko jak zagrają z dra-800h? Będzie ciszej, mniej dynamicznie, nie będzie czuć tej mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trudne pytania zadajesz bo ja tych kolumn nie znam. Na podstawie samych amplitunerów może być tak jak piszesz czyli spokojniej. Myślę, że jak jesteś zdecydowany na te kolumny to wypożycz te dwa amplitunery i zostawisz sobie ten który będzie Ci odpowiadał. My możemy tylko nakierować, ale Ty wydajesz kasę i podejmujesz ostateczną decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo83gt skoro już oddałeś cały komplet i chcesz wymienić amp na lepszy model to może warto byłoby pomyśleć też o lepszych kolumnach. Przeglądam Twój wątek i nie mogę znaleźć metrażu Twojego pomieszczenia. Ale jeśli jest mniejsze niż 20m to może wystarczyłyby polk audio s20. To fajne kolumny, których co prawda słuchałem z Marantzem ale myślę, że z denonem mogłyby zagrać jeszcze ciekawiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest podane - salon 50m2 do nagłośnienia. Zestaw r-n303d i nova 8 był dla mnie dobry, już przy 70% głośności zaczynało być fajnie podczas domówki i miał zapas ale się wyłączał dlatego założyłem ten temat (już wiem, że chodziło o brak 4ohm impedancji w tym ampli), w codziennym słuchaniu odkręcałem go na 40% - 50% i fajnie grał. Szukam czegoś podobnego w podobnym budżecie.

lysyrafal zdaję sobie sprawę, że ciężko na takie pytania odpowiedzieć ale dzięki za same podpowiedzi i nakierowania. Tak jak piszesz, najlepiej odsłuchać oba ampli w domu. W media można w razie czego zwrócić więc mogę kupić denona, jak się nie spodoba to wymiana na yamahę (chociaż wolałbym uniknąć zabawy z wymianami i zwrotami).

Tak na marginesie: Przeglądając kolumny trafiłem na MAGNAT Monitor Supreme 802 podłogowe - tańsze, mniejsze, skuteczność też 92db, tylko czy warto się w to pchać, czy będą miały "kopa" jak Nova 8? Podobają mi się też Magnat Monitor Supreme 2002 lub 1002 i nie są drogie, co możecie o nich powiedzieć?

 

Edytowano przez pablo83gt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo83gt napisał:

Zestaw r-n303d i nova 8 był dla mnie dobry, już przy 70% głośności zaczynało być fajnie podczas domówki 

Szczerze powiedziawszy nigdy nie doszedłem nawet do 50% na wzmacniaczu bo już na 1/3 jest bardzo głośno 🙂. Skoro głównym kryterium jest głośność i pier....cie to może kup jakieś klipsche, które są skutecznymi kolumnami, do tego odrobinę lepszy amplituner niż obecny i wszystko powinno być ok 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo83gt napisał:

Tak na marginesie: Przeglądając kolumny trafiłem na MAGNAT Monitor Supreme 802 podłogowe - tańsze, mniejsze, skuteczność też 92db, tylko czy warto się w to pchać, czy będą miały "kopa" jak Nova 8? Podobają mi się też Magnat Monitor Supreme 2002 lub 1002 i nie są drogie, co możecie o nich powiedzieć?

Po sposobie wypowiedzi zauważam ze chcesz wybrać bazując tylko na naszej opinii. Ta kolumna Nova 8 dla mnie jest zagadką i ciężko się odnieść do Twoich pytań. Z jednej strony Ciebie rozumiem ale z drugiej masz spore pomieszczenie do nagłośnienia i nie obejdzie się bez odsłuchu. Wszystko wybrane bez słuchania będzie mniej lub bardziej strzałem na ślepo. Różnice brzmieniowe w różnych zestawach potrafią być przeogromne a jak do tego dołożysz wymagające pomieszczenie to się robi sporo niewiadomych. U mnie proces zakupów przez lata powodował że muzyki w domu było niewiele. Niestety próbujesz iść ścieżka jaka u mnie właśnie brak słuchania spowodowała, zakupy w ciemno. Masz tu na forum sklepy, umawiasz się na odsłuch, przysyłają sprzęt na Twój adres ( najczęściej taki już wypożyczany ) odsyłasz jak się nie podoba i tyle. Skorzystaj z tej możliwości - no bardziej jednoznacznie już tego nie jestem w stanie wytłumaczyć. 

Próbujemy Ci pomoc wydać mądrze Twoje pieniądze, skorzystaj 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno , tyle że mi się wydaje, że kolega poza tymi Nova 8 miał niewielki kontakt ze sprzętem audio. I głównym kryterium, którym chce się kierować jest to czy sprzęt zagra głośno, czy nie 🙂. Słuchałem ostatnio klipsche r 620p. Nie są to kolumny do stereo ale spełniają kryteria autora postu. Są wysokoskuteczne, mają impedancję 8ohm, no i grają V-ką co też może mieć tutaj duże znaczenie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę na początek r-n602 i Magnat Supreme 1002 i ocenię jaki będzie efekt.

Mam pytanie bo poczytałem i na forum zachwalają topping mx3. Ja przeważnie będę ampli łączył po optyku z TV a do TV laptop po HDMI no i czasami telefon po bluetooth, ten topping na to pozwala tylko powiedzcie mi czy to bedzie grało czy jest to bardziej taka ciekawostka do słuchania muzyki na słuchawkach. Jak wypadłoby porównanie     r-n602 + Magnat Supreme 1002 vs Topping mx3 + Magnat Supreme 1002? Ten topping kosztuje grosze przy r-n602 tylko czy to będzie grało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo83gt małe cyfrowe wzmacniacze są super ale do pomieszczeń max 20m² z założeniem słuchania muzyki na normalnych poziomach głośności. Sam takiego używam i jest dobrze ale ja nie łupie nim głośno. Ty potrzebujesz zestaw do czegoś innego więc szukaj coś zdecydowanie mocniejszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, czyli tak jak myslalem ale wezme go pod uwage do malego pokoju i glosnikow podstawkowych bo fajny taki maly.

Bede zamawial zestaw rn602 i supreme 1002. Myslalem o dra-800h a nawet o avr-x2600h dab ale chyba do stereo rn602 bedzie mocniejsza. Pewnie nawet rn303d, ktora mialem jest od tych denonow mocniejsza a nie chcialbym nic slabszego od rn303d. Jedynie wyglad i funkcjonalnosc tych denonow do mnie jakos bardziej przemawia ale to jest sprawa drugorzedna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pablo83gt, Denon 2600h to amplituner AV.

Kolejna rzecz, magnaty o których wspominasz mają impedancję 4-8 ohmów. Pewnie bliżej im do 4 niż do ośmiu. Co prawda yamaha 602 pewnie da sobie z nimi radę, ale kupowanie amplitunera za ponad 2000 do kolumn za 500z zł / sztuka to trochę mezalians. Nie znam tych kolumn i nie wiem jak grają ale przypuszczam, że jest to budżetowy  produkt przeznaczony pod KD. Ale jeżeli Twoim głównym kryterium jest tylko głośne łojenie to pewnie sie sprawdzą. 

Ja jednak na Twoim miejscu podjechałbym do jakiegoś lepszego salonu audio i posłuchał odrobinę lepszych kolumn, żebyś przynajmniej wiedział co tracisz bądź co zyskujesz. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sa budzetowe ale dzieki temu zmieszcze sie w zakladanej kwocie. Sa tez czasem polecane na forum, ponoc maja dobry bas i do muzyki rockowej tez sie sprawdzaja. W razie czego bede mial mozliwosc ich zwrotu wiec ocenie w domu jak one graja.

PS: Co sadzicie o takim wynalazku jak harman kardon citation amp? Niby moc duza ale czy ma to podejscie do rn602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo83gt napisał:

PS: Co sadzicie o takim wynalazku jak harman kardon citation amp? Niby moc duza ale czy ma to podejscie do rn602?

Z tego co się orientuje to jest dość nowa konstrukcja i chyba jeszcze nikt tutaj jej nie słuchał. Wcale bym się nie zdziwił jeśli ten mały wzmacniacz zagra lepiej niż ten amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inferno napisał:

Seba i co najważniejsze Cyrus przyjemnie zagra a nie.... 

Ten zestaw byłby rozwojowy, można kupić na początek jakieś używane niedrogie kolumny a potem je wymienić. Cyrus spokojnie sobie poradzi z dużymi kolumnami.

Z tym że koledze chyba nie zależy na jakości a na głośności 🙂. Widziałem dziś Cyrusa za 2399. Do tego dołożyłbym jakieś podłogowe kolumny typu Polk i na start mamy zestaw, który zagra głośno ale także nie będzie ranił uszu. A cena nie będzie kosmiczna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Z tego co się orientuje to jest dość nowa konstrukcja i chyba jeszcze nikt tutaj jej nie słuchał. Wcale bym się nie zdziwił jeśli ten mały wzmacniacz zagra lepiej niż ten amplituner.

No to ciekawa sprawa jesli taki maly i ladnie wygladajacy sprzet tak by gral. A moze znasz/znacie podobne urzadzenia co dobrze zagraja, beda wygladaly tak nowoczesnie i beda mialy bloetooth oraz optyka bo w sumie na tym mi najbardziej zalezy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a nie wydaje Ci się że jakikolwiek wzmacniacz byś nie kupił to i tak najsłabszym ogniwem Twojego systemu będą kolumny ? Szukasz wzmacniacza za ponad 2000 PLN i chcesz nim napędzać najtańsze budżetówki. Moim zdaniem nie tędy droga. Są różne teorie na temat tego jak rozkładać budżet przy zakupie sprzętu audio. Ale przy nowych kolumnach za 1000 zł za parę, nie wydaje mi się, żeby dobrym pomysłem było kupowanie prawie 3 razy droższego wzmacniacza. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...