Skocz do zawartości

Kable głośnikowe Kudos KS-1 Silver


Recommended Posts

Witam, właśnie zamówiłem w/w kable głośnikowe Kudos KS-1 Silver z wtykami bananowymi do wzmacniacza Vincent SV-500, a do kolumn Tannoy Revoluxtion XT-6F z widełkami WireWorld Uniterm Silver po 2 pary na kolumnę (podwójne single, nie bi-wire). 

Czy ktoś używa już te kable ?

Wg opisu
Podczas targów Bristol Hi-Fi Show 2020 Kudos Audio, bardziej znany ze swoich głośników Isobaric, ogłosił, że kabel głośnikowy KS-1 jest dostępny w sprzedaży detalicznej.
Kabel głośnikowy KS-1 został opracowany przez producenta hrabstwa Durham około rok temu jako wewnętrzne okablowanie dla głośników tego producenta. Kudos mówi, że KS-1 jest rezultatem zasady projektowania KISS (upraszczaj, głupio): „odpowiednie materiały, dobrze wykonane za każdym razem zdobywają wymyślną inżynierię marketingową”.
Mamy 19 pasm srebrzonej miedzi beztlenowej 15AWG, izolowanej fluorowanym etylenem propylenem (FEP) o powolnym skręcie, a wszystkie otoczone twardą powłoką zewnętrzną z PVC dla ochrony, tłumienia fizycznego i prostoty użytkowania. Kudos twierdzi, że kabel ma rezystancję pętli 0,15 oma na typowym biegu 5 m.
FEP ma idealną niską stałą dielektryczną PTFE, ale jest nieco bardziej miękki dla lepszego tłumienia mechanicznego. Wybór 19 pasm nie jest przypadkowy: przeprowadzono wiele testów odsłuchowych w celu zidentyfikowania różnic dźwiękowych w stosunku do liczby zmieniających się pasm przy jednoczesnym utrzymaniu tej samej ogólnej średnicy przewodnika. Kudos twierdzi, że dziewiętnaście okazało się idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po pierwszym podłączeniu. I już zdeklasowały WireWorld Stream 8. Ale to inna klasa kabli i złączek.

Mają się wygrzewać ok. 200 godzin. Ale już grają bardziej szczegółowo, czyściej lepsza rodzielczość pasm. W sumie lepiej. Wg p. Grzegorza z Wrocławia Trans Audio Hi-Fi Tannoy-e łatwo zamulić, bo są wrażliwe na kable. On mi je doradził i zrobił wtyki. I w sumie dobrą robotę mi wykonał. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...