Skocz do zawartości

Monitory do Nad c368


Piotr Lysko

Recommended Posts

Witam wszystkich 🙂. Niedawno nabyłem wspomniany wzmacniacz. Był w fajnej cenie więc wziąłem bez odsłuchu. Ogólnie jestem zadowolony ale wydaje mi się że moje JBL studio 230 do niego średnio pasują. Trochę za jasno to gra. W rocku zwłaszcza jest słabo, jazgotliwie. Choć najwięcej słucham elektroniki.

Mam budżet do 2.5k . Nowe , bądź używki. Co do niego może pasować? Zastanawiałem się nad nowymi Psb Imagine xb , kef g350 , mission qx2. Może używane jednak ?

Ważna rzecz- dobrze jakby były  8 ohm. Czasem gram na 2 pary, zwłaszcza filmy. A pisze że jak 2 pary to minimum 8 ohm.

Proszę , doradźcie coś. 

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, Inferno napisał:

Q350 to fajne kolumny, ale w stereo jakaś przednia kolumna z dobrą przestrzenią i fajnym basikiem może spowodować demontaż tych sufitowych 😁

Jeszcze w jakiej odległości siedzisz od kolumn? 

Układ pokoju mam taki że ok 3m. Rozstawione na ok 1.8m. Inaczej się po prostu nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Lysko napisał:

Podłogówki musiałyby być szerokie max. 20 cm głębokie max. 32 cm, wysokie max. 100cm. U mnie serio każdy cm się liczy

Mam podobny problem. "Małe" kolumny godne rozważenia

System Audio Saxo od 40 do 60

Amphion Helium 520

Audio Physic Classic 5 i 8

Trochę tego znajdzioesz

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slaw0001 napisał:

Mam podobny problem. "Małe" kolumny godne rozważenia

System Audio Saxo od 40 do 60

Amphion Helium 520

Audio Physic Classic 5 i 8

Trochę tego znajdzioesz

Dzięki, widzę że mnie rozumiesz.🙂 Zakup planuję za ok 2-4tyg, dlatego zaczynam się zastanawiać i rozglądać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr LyskoZ tych monitorów jeszcze co wymieniasz to jestem użytkownikiem QX2 a na priva wysłałem wiadomość 👌  
QX2 u mnie grają w odległości 2,5m stoją około 15-20 cm od ściany na regale rozstawione 1,6m grają ciepło i detalicznie wysokie szczegółowe i wszystko fajnie zbalansowane. Bardzo fajna przestrzeń. Można je kupić za dość małe pieniądze. Z używanych w tej cenie może bym jeszcze poszukał R300 albo LS50 fajne paczki jezeli chcesz coś z tej wyższej serii

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

z podstawkowych sprawdziłbym Fyne Audio F500, w elektronice powinny się czuć dobrze. Jeśli chodzi o podłogówki to wspomniane tu Audio Physic Classic 5 mogłyby być strzałem w 10, jednak przekraczają zakładany budżet. 

Pozdrawiam,

 

FA f500 miałem kiedyś z 356 i oddałem szybko bo to połączenie to była tragedia. Choć do końca nie wiadomo jak byłoby z 368🤔

Budżet mam niestety dość sztywny🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Piotr Lysko ostatnio tutaj kolega słuchał tego wzmacniacza z kolumnami Elac Debut Reference B6 i było ok. Mieszczą się w budżecie i są dostępne w dwóch kolorach.

Kurde, myślałem nad nimi. Gdzie można znaleźć jego opinię? Chętnie poczytam. Wiem że są w top hi-fi w Kato może bym skoczył posłuchać 🤔. Chyba że wypożyczają, ale nie jestem pewien..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiłam kolegę na zakup tego wzmacniacza i używanych głośników JMLab Focal Point Source 5.1... efekt przerósł moje oczekiwania. Kolega miał fatalne warunki akustyczne, otwarty  salon a tylko 2 m rozstawu pomiędzy głośnikami.  Zagrało rewelacyjnie, otwarty dźwięk, pełen energii. Oczywiście nie ma tam tony basu ale pełna kontrola i ciekawa barwa. Zestawy można upolować poniżej 3k. Zaryzykowałem, bo mają znakomite recenzje i walory, których poszukiwałem. Połączenie precyzji detalu z muzykalnością to ewenement w tej cenie. Warto!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, A_ndy napisał:

Namówiłam kolegę na zakup tego wzmacniacza i używanych głośników JMLab Focal Point Source 5.1... efekt przerósł moje oczekiwania. Kolega miał fatalne warunki akustyczne, otwarty  salon a tylko 2 m rozstawu pomiędzy głośnikami.  Zagrało rewelacyjnie, otwarty dźwięk, pełen energii. Oczywiście nie ma tam tony basu ale pełna kontrola i ciekawa barwa. Zestawy można upolować poniżej 3k. Zaryzykowałem, bo mają znakomite recenzje i walory, których poszukiwałem. Połączenie precyzji detalu z muzykalnością to ewenement w tej cenie. Warto!!!

Dzięki, kolejna opcja do rozważenia 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Lysko napisał:

Kurde, myślałem nad nimi. Gdzie można znaleźć jego opinię? Chętnie poczytam. Wiem że są w top hi-fi w Kato może bym skoczył posłuchać 🤔. Chyba że wypożyczają, ale nie jestem pewien..

Z tego co się orientuję to @Top Hi-Fi & Video Design nie wypożyczą kolumn (przynajmniej w Lublinie) a jedynie elektronikę. Ale zapytac nie zaszkodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałoby stanąć na kolumnach podstawkowych to wspomniane już Kef Q350 byłyby dobrym rozwiązaniem. Jest to przestrzenne brzmienie z dobrze zaznaczonym dołem. Jeśli chciałbyś uzyskać większą muzykalność z lepszą kontrolą dołu do francuskie Jean Marie Reynauld w połączeniu z NAD C368 tworzą zgrany duet. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Jak już wybierzesz, koniecznie poinformuj jakie wrażenia odsłuchowe ? Wydaje mi się, ze Nad C368 jest trochę niedoceniany, szczególnie przez branżę. Z dodatkowym modułem MDC BluOS 2 jest to kompletne i przyjemne w użytkowaniu urządzenie.

Obiecuję że coś naskrobię 🙂. Choć trochę to moż potrwać. Nie chcę przestrzelić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...