Skocz do zawartości

Monitory do Nad c368


Piotr Lysko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@Piotr Lysko W temacie poniżej w poście nr 50 masz o tym wzmiankę. Odsłuchiwał też podłogówek z tej serii z tym wzmacniaczem post nr 37.

 

Dzięki 🙂👍

11 minut temu, Piotr Lysko napisał:

Dzięki 🙂👍

Poczytałem. Ja teraz czuję się trochę tak jak autor , gdy Nad 368 zniszczył jego polki😐. U mnie niszczy studio 230. Obnaża je. Będę chciał posłuchać elac reference b6, kef q350, bw 606. No zobaczymy🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Nad to miłe zaskoczenie, wcześniej namawiałem kolegów do zakupu zestawu za "grosze" na biurko: Nad 3020i + Tannoy M1 i było to super zgrabne duo. Teraz widzę i słyszę, że nadal są w stanie za przyzwoite pieniądze zaoferować bardzo dobrą elektronikę. Moduł Bluos jest fajny, choć brakuje obsługi DXD i wyższych PCM. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że ma wejście phono i gra bardzo dobrze. Doskonały wybór!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, A_ndy napisał:

Ten Nad to miłe zaskoczenie, wcześniej namawiałem kolegów do zakupu zestawu za "grosze" na biurko: Nad 3020i + Tannoy M1 i było to super zgrabne duo. Teraz widzę i słyszę, że nadal są w stanie za przyzwoite pieniądze zaoferować bardzo dobrą elektronikę. Moduł Bluos jest fajny, choć brakuje obsługi DXD i wyższych PCM. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że ma wejście phono i gra bardzo dobrze. Doskonały wybór!

Na to liczę 🙂. Tylko muszę mu dobrać odpowiednie kolumny. Bo te co mam to niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr Lysko napisał:

FA f500 miałem kiedyś z 356 i oddałem szybko bo to połączenie to była tragedia. Choć do końca nie wiadomo jak byłoby z 368🤔

Ok, to znaczy, że to najwidoczniej nie Twoje brzmienie, raczej zmiana z Nada 356 na 368 nie sprawi tu kolosalnej różnicy ( nowa seria gra szybciej, ma mniej basu i lepiej go kontroluje ale mimo wszystko to chyba nie ten kierunek ). 

Spróbuj z tym Nadem posłuchać na przykład Focal Chora 806.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Lysko napisał:

Poczytałem. Ja teraz czuję się trochę tak jak autor , gdy Nad 368 zniszczył jego polki😐. U mnie niszczy studio 230. Obnaża je. Będę chciał posłuchać elac reference b6, kef q350, bw 606. No zobaczymy🙂

Cześć @Piotr Lysko. Grunt aby z tego "niszczenia" wyszło coś konstruktywnego. Postanowiłem coś jeszcze napisać, jako że z perspektywy tygodnia nieco ułożyła się ocena po odsłuchach Elac Reference B6 i BW 606.  

Elac'i w mojej ocenie grają bardzo równo, i solidnie ALE to jednak BW 606 zrobiły na mnie większe wrażenie. Szczególnie ujęła mnie stereofonię i ilość detali. Już po pierwszych dźwiękach wiedzialem że jest dobrze. Tylko że na początku wskazałeś że brakuje Ci dołu, a Ja tego akurat w 606 nie znalazłem i trochę mi tego brakowało (może sub, a może kwestia pokoju i w domu zagra inaczej?). Ciekawe jaka bedzie twoja ocena.

A może jeszcze monitor audio bronze 100?

Pozdrawiam i powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misiek87 napisał:

Cześć @Piotr Lysko. Grunt aby z tego "niszczenia" wyszło coś konstruktywnego. Postanowiłem coś jeszcze napisać, jako że z perspektywy tygodnia nieco ułożyła się ocena po odsłuchach Elac Reference B6 i BW 606.  

Elac'i w mojej ocenie grają bardzo równo, i solidnie ALE to jednak BW 606 zrobiły na mnie większe wrażenie. Szczególnie ujęła mnie stereofonię i ilość detali. Już po pierwszych dźwiękach wiedzialem że jest dobrze. Tylko że na początku wskazałeś że brakuje Ci dołu, a Ja tego akurat w 606 nie znalazłem i trochę mi tego brakowało (może sub, a może kwestia pokoju i w domu zagra inaczej?). Ciekawe jaka bedzie twoja ocena.

A może jeszcze monitor audio bronze 100?

Pozdrawiam i powodzenia!

Dzięki, mam teraz problem z rozbitym autem , więc jak to ogarnę to myślę że pod koniec roku coś wybiorę i podzielę się wrażeniami 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Lysko Jeszcze tak sobie myślałem bo pisałeś, że masz za dużo góry pasma (taki jazgot) to może warto posłuchać coś spokojniejszego. Przejrzałem również co odsłuchiwałeś i co pisałeś w poprzednich tematach (R-N602, NAD356). Padają też w jednym z temacie słowa, że chcesz kolumn bardziej muzykalnych bo masz dość basu i cykania. Myślę, że kolumny które pojawiły się w tamtych tematach mogą być też dobrym kierunkiem do odsłuchu. Miałeś chrapkę na Dynaudio Emit M20 i te kolumny wpisują się w ten klimat oraz ja poleciłem Ci jeszcze Dali Oberon 3. Obie konstrukcje na pewno nie będą drażniły wysokimi tonami i będą zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@Piotr Lysko Miałeś chrapkę na Dynaudio Emit M20 i te kolumny wpisują się w ten klimat oraz ja poleciłem Ci jeszcze Dali Oberon 3. Obie konstrukcje na pewno nie będą drażniły wysokimi tonami i będą zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze.

 

23 minuty temu, Inferno napisał:

Kef R300 przy budowie 3-drożnej też takie są. Elac też robi monitory 3-drożne z głośnikiem współosiowym. Może coś z takiej oferty wtedy precyzja grania idzie poziom wyżej. Z droższych może jakiś Buchardt ?

Nie znam kef r300 ale słuchałem kef ls50 meta i o ile to podobny sposób prezentacji muzyki to moim zdaniem nie stawiał bym kefòw, dynaudio a tym bardziej dali w jednym szeregu. Wg mnie KEFy pomimo tego, że są dość ciepłe to jednak górę mają bardziej rozdzielcza a bas bardziej zwarty niż dynaudio i dali oberon 3, w których ten bas jest - nie wiem czy dobrze to określę - misiowaty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio słuchałem z Cyrusem one, dali oberon 3 z Marantzem 7000n. Pierwsze połączenie było dla mnie jak najbardziej ok. W drugim bas był rozlazły. Jeśli ten NAD gra podobnie jak Cyrus, który dobrze kontroluje bas to moim zdaniem dynaudio ze wzmacniaczem autora postu powinien grać ok. Wg mnie Cyrus i dynaudio to takie bezpieczne połączenie, które każdemu sprawi odrobinę radości 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Inferno napisał:

Taka hybryda Cyrusa z wielkim trafo ale gra bardzo przyjemnie. Ciepły dociążony dźwięk. Twojemu NAD’owi tez niczego nie brakuje. Kiedyś zamierzałem odsluchac kolumny Mission QX5 na nim ale niestety w jednej był spalony gwizdek 😕 i się nie udało i kupiłem moje R900 😁

To ciekawe że ma trafo bo to taka niepozorna skrzynka🤔. A R900 zacny sprzęt 👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Piotr Lysko, teraz wyczytałem że kolumny u Ciebie mogą mieć max 20cm szerokości. Dynaudio odpadają. 

Miałem na myśli mniejsze podłogówki. Monitor  na standzie myślę tak do 23cm szerokości. Jedna stoi blisko drzwi balkonowych. Chodzi żeby nie prać w nią oknem przy wychodzeniu na balkon🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zacznij od wypożyczenia tych dynaudio. Jeśli się nie spodobają nic nie stracisz a będziesz wiedział już w jaką mniej więcej stronę chcesz iść. A jeśli się spodobają - będziesz miał bardzo fajne, moim zdaniem, paczki. Pytanie tylko czy biała bądź czarna satyna Ci odpowiada 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

No to może zacznij od wypożyczenia tych dynaudio. Jeśli się nie spodobają nic nie stracisz a będziesz wiedział już w jaką mniej więcej stronę chcesz iść. A jeśli się spodobają - będziesz miał bardzo fajne, moim zdaniem, paczki. Pytanie tylko czy biała bądź czarna satyna Ci odpowiada 🙂

Czarne, szare, drewno ciemniejsze..byle nie jasne. Pomyślę. Ale w pierwszej kolejności chyba elac b6 i bw 606.

Edytowano przez Piotr Lysko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...