Skocz do zawartości

Uszkodzone głośniki Jamo 606s


Tomasz Zakrzewski

Recommended Posts

Witam 

Posiadam Onkyo TX-NR696 i do tego głośniki Jamo 606s. Podłączenie jest poprawne do każdej kolumny po 4 kable  czyli BI-AMPING.

Problem polega na tym czy słucham muzyki głośno czy cicho z Tidal  i innych źródeł , słychać charczenie szczególnie głośników średniotonowych i wysokotonowych. O dziwo bas tak nie charczy. Nie jest to takie charczenie uszkodzonego głośnika ani cewki ,ale bardziej jak by zwrotnicy.  Co można zrobić w taki przypadku jakie wykonać jeszcze testy żeby potwierdzić uszkodzenie kolumn. Przyznam ze moja 5 letnia córka raz dała bardzo dużą skalę regulacji głośności ,ale przez parę sekund.  Generalnie problem występuje w 2 kolumnach identycznie. Po za tym nie jestem w stanie stwierdzić, czy przed tym zajściem grały dobrze raczej tak bo tego nie słyszałem.  Kolumny kupiłem używane i to też pewnie Mój błąd. Jeżeli te kolumny są trupem to jakie w przedziale do 3 tysięcy Państwo mogli by polecić. Słucham elektroniki house,techno ale czasem pop i dance. Mój salon ma około 20 metrów. Dziękuję za jaką kolwiek pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...