Skocz do zawartości

KEF R700 - Wybór Integry, dylemat


Prozi

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Posiadam KEFy R700, które grają sobie teraz z ONKYO TX-8390.

Jak możecie się domyślać czegoś brakuje :)

DIY Pana Kuleszy już się kończy, a ani Denon X1300, ani Yamaha RX-V685 nie dały rady. Z Onkyo jest w miarę ok. Wytrzymałem z chęcią wymiany aż 6 miesięcy :)

Poczytałem troszkę i teraz na tapecie mam Integry Roksan K3 i MusicalFidelity MS5i.

I tu dylemat co wybrać, czy ktoś słuchał takich zestawów i może się wypowiedzieć?

 

Pozdrawiam,

Maciek

Edytowano przez Prozi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie za dobre kolumny na ten amplituner Onkyo.

Brakuje i to sporo.

Musical fidelity moim zdaniem będzie za łagodny pod nie.

Obawiam się że arcam podobnie. Ale tu zyskasz melodyjność, namacalność dźwięku.

Roksan K3 spowoduje ożywienie systemu. Doda dynamiki i zejścia.

Ewentualnie caspian M2 który ma jedno i drugie.

Dobrze poradzi sobie także elektronika moon.

Zapraszam na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz napisać jakiego brzmienia oczekujesz. Ze sprawdzonych połączeń polecam Musical FidelityM6si, który ociepli średnicę i nada lepszej kontroli na dole pasma. M5si może być troszkę za mało rozdzielczy. Jeśli chciałbyś uzyskać brzmienie dociążone z łagodniejszą górą i bliższą średnicą to polecam hybrydę Vincent SV227mk. 
Z nieco dynamiczniejszych rozwiązań masz do dyspozycji Roksan K3, Bladelius Tyr III. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Prozi napisał:

Poczytałem troszkę i teraz na tapecie mam Integry Roksan K3 i MusicalFidelity MS5i.

I tu dylemat co wybrać, czy ktoś słuchał takich zestawów i może się wypowiedzieć?

Cześć, jakiś czas temu miałem właśnie taki zestaw R700 + K3.   Grało to efektownie, nawet trochę zbytnio po pewnym czasie. Wzmacniacz dobrze radził sobie z muzyką elektroniczną jak psy-trance / Yello / Kraftwerk itp...    Można zrobić wrażenie na gościach 😉 ale zrelaksować się samemu przy muzyce z K3 było mi nieco trudniej. Do nastrojowego plumkania typu jazz, blues albo jakieś wokale - K3  mniej mi pasował, słabiej budował emocje.  Mam takie porównanie - K3 dla mnie gra jak telewizor w sklepie z obrazem ustawionym w trybie "sklepowym" - ma przyciągać wzrok kolorami  i robić wrażenie. Nie twierdzę, że to słaby wzmacniacz bo jest ciekawy i na pewno ma swoich zwolenników. Przy podejmowaniu decyzji powinieneś pomyśleć jakiej muzyki będziesz słuchać i jakie brzmienie lubisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dobrą opcją do tych kolumn, jeśli preferujesz bardziej relaksujące granie będzie Unison Research Unico Due. To wydajny tranzystor, który dobrze poprowadzi dół w tych kolumnach, przedwzmacniacz w nim masz na lampie, klasa A, można się jeszcze pobawić w zmianę lamp i będzie naprawdę nieźle. Moim zdaniem ten wzmacniacz ma aktualnie bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Cześć, jakiś czas temu miałem właśnie taki zestaw R700 + K3.   Grało to efektownie, nawet trochę zbytnio po pewnym czasie. Wzmacniacz dobrze radził sobie z muzyką elektroniczną jak psy-trance / Yello / Kraftwerk itp...    Można zrobić wrażenie na gościach 😉 ale zrelaksować się samemu przy muzyce z K3 było mi nieco trudniej. Do nastrojowego plumkania typu jazz, blues albo jakieś wokale - K3  mniej mi pasował, słabiej budował emocje.  Mam takie porównanie - K3 dla mnie gra jak telewizor w sklepie z obrazem ustawionym w trybie "sklepowym" - ma przyciągać wzrok kolorami  i robić wrażenie. Nie twierdzę, że to słaby wzmacniacz bo jest ciekawy i na pewno ma swoich zwolenników. Przy podejmowaniu decyzji powinieneś pomyśleć jakiej muzyki będziesz słuchać i jakie brzmienie lubisz. 

Cześć,

Dzięki za odpowiedź :)

Żeby było ciekawiej, to mam mało popularne upodobania muzyczne.

Głównie HipHop, House, Rave, troszkę starego rocka, popu i moje ulubione sample Mangera :)

Plumkania u mnie na tym etapie prawie nie ma. Czasami Lounge Jazz do kotleta. Ale to bardzo sporadyczne wyjątki.

Tym razem mam w planie najpierw posłuchać go w swoim zestawie, w odróżnieniu od ostatnich 3 zakupów w ciemno.

 

M.

46 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

dobrą opcją do tych kolumn, jeśli preferujesz bardziej relaksujące granie będzie Unison Research Unico Due. To wydajny tranzystor, który dobrze poprowadzi dół w tych kolumnach, przedwzmacniacz w nim masz na lampie, klasa A, można się jeszcze pobawić w zmianę lamp i będzie naprawdę nieźle. Moim zdaniem ten wzmacniacz ma aktualnie bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki za info, wybadam temat Unisona.

Choć budżetowo jest ciut poza zasięgiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Prozi napisał:

Głównie HipHop, House, Rave, troszkę starego rocka, popu i moje ulubione sample Mangera

W takim razie weź na próbę do domu K3. On gra tak... rozrywkowo, że może Ci się spodobać.  Twoje R700 będą fruwać 😉

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JohnDoe napisał:

W takim razie weź na próbę do domu K3. On gra tak... rozrywkowo, że może Ci się spodobać.  Twoje R700 będą fruwać 😉

Pozdrawiam.

Taki mam plan.

Powiedz jeszcze proszę jak wyglądała sytuacja z nasyceniem dźwięku przy niższych poziomach głośności?

M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przede wszystkim bardzo dziękuję za rady!

Poszukiwania na ten moment zakończone. Sprzęt stoi na półce.

Najpierw wypożyczyłem Rokasn K3 do testów. W tym miejscu wielkie dzięki AV Świat za pełny profesjonalizm i świetną propozycję cenową!

Pierwsze odpalenie i szoooook. Jakby ktoś wylał na mnie wiadro dźwięku. Natężenie było niesamowite. Onkyo w porównaniu to taki mały pistolecik na wodę :)

Roksan to świetne dociążenie dźwięku, stereofonia i faktycznie wszystkiego jest dużo. BT pierwsza klasa.

 

Tu ciekawostka, posłuchałem paręnaście minut z głośnością na godzinie 12 i okazało się, że po tym odsłuchu moje Kefy się... rozpędziły, odkurzyły ,nie wiem jak to napisać.

Mam wrażenie że były zastane, jakby cały swój żywot napędzało je coś słabego w niskich zakresach głośności.

 

W momencie kiedy zdecydowałem się na zakup K3 dostałem tel, że jest MA6600 zostawione w rozliczeniu i można wypożyczyć do odsłuchu.

I posłuchałem. Natężenie dźwięku dla mnie podobne. I na tym podobieństwa się kończą. Rozdzielczość, scena i wygląd u mnie na duży plus.

Rozwaliło mnie to, że na nagraniach które znam na wyrywki od lat, usłyszałem dźwięki o których nie miałem pojęcia. Obłęd.

 

Centrum systemu miały być R700, a tu taka niespodzianka i zmiana prowadzącego.

Teraz jestem chyba jedyną osobą u której R700 napędza MA6600 :)

 

Ehhh ja chyba słabo umiem w Audio, tą iterację zmian zacząłem od Denona AVR-X1300 :)

Edytowano przez Prozi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2020 o 14:34, JohnDoe napisał:

To krzywdę sobie zrobiłeś bo teraz będziesz myślał o wymianie kolumn 😉 Będzie Cię kusić na 100%  

Gratuluję w każdym razie 🙂

Już tak jest :) 

Po tej akcji stan finansów nie pozwoli na żadne ruchy jeszcze przez długi czas :)

Może za rok :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Panowie jak się ma Roksan K3 do Arcama a29,tak ogólnie jeśli chodzi o detale,przestrzeń,,dynamikę ?warto wypożyczyć k3 do aurora 1000,arcama mam prawie 2 lata i cos bym zmienił już bo korci niesamowicie choć jestem bardzo zadowolony ,super muzykalne brzmienie i czuć moc  z arcama na 40% to max w bloku🤒wesołych świąt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...