Skocz do zawartości

CA CXA81 vs. MRANTZ MP8006 czy może pójść na łatwiznę


sergiusz007

Recommended Posts

Witam, 

Nadszedl czas gdy w końcu postanowiłem złożyć stereo. Chciałbym się zamknąć w 10 tys. zł. Brutto. Wzmacniacz + kolumny. Wchodzi w opcje sprzęt używany bądź outlet jednak musze na to otrzymać fakturę VAT 23%

Proszę o opinie w kwestii wyboru wzmacniacza, myślałem o Cambridge CXA81 bądź Marantz PM8006, przeszło mi przez myśl aby pójść na łatwiznę i kupić np. PM7000n jako wzmacniacz sieciowy. Ponieważ do słuchania muzyki będę używał Tidala natomiast 75% przeznaczenia sprzętu to będzie kino domowe oraz konsola. 

Czy warto dopłacić do wzmacniacza od ca w wersji azur ? 
 

Jeżeli chodzi o kolumny myślałem o serii dali opticon 5 bądź 6 ale wydaje mi się ze jest to już zbyt przereklamowana marka w tym segmencie  chociaż dźwięk oberona 5 z mcrem612 był Ok. Chociaż moje stare zensory grały chyba lepiej. Tylko te 7 lat temu ta marka była dużo tańsza niż teraz. ( abstrahując od tematu ) 

Gdzie w Warszawie - do kogo mógłbym się zgłosić na odsłuch takiego sprzętu ? Byłem zdecydowany na mcra612 od marantz oraz dali oberon 5 podobała mi się koncepcja multimedialna po kablu optycznym sprzęt się sam odpala gdy włączę telewizor. Czy takie rozwiązanie np. przy CXA81 +jednak postanowiłem zwiększyć budżet i złożyć coś lepszego na mam nadzieje długie lata. 
 

pozdrawiam

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie masz masę salonów 🙂. Na samej Woronicza masz @Na Temat Audioa obok super hi fi. Poza tym salony Denon, @Top Hi-Fi & Video Design, audio forum. Co prawda ciężko będzie w jednym usłyszeć każda z wymienionych przez Ciebie marek ale posłuchać wszystkich będziesz mógł, jeśli odwiedzisz każdy z osobna 🙂. Jesli masz ochotę na przejażdżkę to możesz też udać się do @Q21lub trochę dalej do @S4Home. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim zacznij od odsłuchu. Masz do nas 1,5h drogi i będziesz mógł samemu ocenić jakie brzmienie przypadnie Ci do gustu. 
Marantz PM7000n na pewno jest wygodnym rozwiązaniem ale zdecydowanie lepszą jakość uzyskasz na CXA81 + streamer. Seria Azur brzmi łagodniej i może faktycznie lepiej pasować do Dali Opticon, które potrafią zagrać mocniej na górze.
Rozwiązań w tym przedziale cenowym jest mnóstwo i bez odsłuchu na pewno się nie obędzie. 

Zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. W takim razie zacznę od kolumn. Jakie kolumny za parę możecie polecić do 5-6 tys brutto za pare ? Jeżeli chodzi o moje preferencje dźwiękowe to lubię gdy scena jest blisko, gdy jest dokładna i w odpowiednich sektorach, gdy czuje ze dany instrument jest bliżej z kolei inny dalej, bas mnie nie interesuje. Wizualnie rozmiar dali oberon 5 był idealny aczkolwiek przy lepszym efekcie mógłby być być ciut większe coś na zasadzie opticonow 6. Wizualnie fajnie jakby były całe białe lakierowane na połysk - takie same czarne. Ważne aby wzornictwo było nowoczesne. Salon mam około 20m2 aczkolwiek buduje chałupę wiec za rok będzie to znacznie większa przestrzeń i dobrze jakby dały radę tez nadmuchać i tam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Dzięki za opinie. W takim razie zacznę od kolumn. Jakie kolumny za parę możecie polecić do 5-6 tys brutto za pare ? Jeżeli chodzi o moje preferencje dźwiękowe to lubię gdy scena jest blisko, gdy jest dokładna i w odpowiednich sektorach, gdy czuje ze dany instrument jest bliżej z kolei inny dalej, bas mnie nie interesuje. Wizualnie rozmiar dali oberon 5 był idealny aczkolwiek przy lepszym efekcie mógłby być być ciut większe coś na zasadzie opticonow 6. Wizualnie fajnie jakby były całe białe lakierowane na połysk - takie same czarne. Ważne aby wzornictwo było nowoczesne. Salon mam około 20m2 aczkolwiek buduje chałupę wiec za rok będzie to znacznie większa przestrzeń i dobrze jakby dały radę tez nadmuchać i tam. 

Cześć,

koniecznie posłuchaj Audio Physic Classic 5. Sporo ostatnio pisał o nich Kraft tu na forum. Moim zdaniem to idealna kolumna dla Ciebie, są oczywiście również w białej wersji ;) Zapraszam serdecznie jakbyś chciał ich posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Dziwne bo zacząłeś od elektroniki 

 Zacznij od kolumn. Oberon i opticon nie wiele mają ze soba wspólnego. 

Warto je sprawdzić.

Heco, fyne, Dali, monitor audio,.....

Po prostu masz tego tak dużo ze zacznij słuchać.

Marantz vs Ca to przyjdzie samo.

Zapraszam

Piotr

Hej. 
 

Oberony, Opticony, Wilsony odsłuchane. I szczerze największe wrazenie zrobimy na mnie oberony 5 - oberony 7 i opticony 6 już mniej. Nie wiem dlaczego, wydawało mi się że Koncertowy Boston Pub brzmiał lepiej, scena była bliżej i bardziej szczegółowo...

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Też polecam te kolumny 🙂. Mam co prawda trójki ale jestem nimi zauroczony. Jeśli ktoś lubi detaliczne granie, z przyjemnym środkiem i dobrym, sprężystym basem, powinien być zadowolony. 

Bardzo lubię detaliczne granie i bliskość sceny, wokal najlepiej tak - wokalista stał centralnie przede mną jeżeli do tego scena jest przestrzenna to poważnie muszę wziąć je pod uwagę. 

Edytowano przez sergiusz007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

koniecznie posłuchaj Audio Physic Classic 5. Sporo ostatnio pisał o nich Kraft tu na forum. Moim zdaniem to idealna kolumna dla Ciebie, są oczywiście również w białej wersji ;) Zapraszam serdecznie jakbyś chciał ich posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał

Co sądzisz o takich konkurentach ? :) 

Heco, - aurora 700/1000

Fyne audio - f501/f502

Dali, - Opticon 6 

Monitor Audio - 6G Silver 200/silver10

Q Acustic - Concept 40

Pylon - Diamond 25/28

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na wybranie kilku modeli i podzielenie ich względem ceny, wybierzcie jeden model z każdego przedziału cenowego i dajcie znać w komentarzach dlaczego taki a nie inny wybór: ( chyba ze możecie zaproponować coś lepszego ja to proszę bardzo ) mam nadzieje że te zestawienie pod względem ceny pomoże kolejnym osobom poszukującym kolumn w tym przedziale cenowym. Ja osobiście chciałbym wybrać finalnie po 1  modelu z każdej grupy i umówić się w jednym bądź dwóch polecanych tutaj na forum sklepów w Warszawie bądź okolicach na ich odsłuch ze swoim materiałem. Dzięki z góry !

1.

Heco Aurora 1000

Fyne audio - F501

2. 

Audio Physic - Classic 5

Pylon - Diamond 25

3. 

Fyne audio - 502

Dali, - Opticon 6 

Monitor Audio - 6G Silver 200 

Monitor Audio silver10 

Pylon - Diamond 28 

4.

Elac fs247 

Audio Physic - Classic 8

Audiovector QR3 

Piega Classic 7.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz posłuchać wszystkich tych kolumn to chyba musisz udać się w troszkę dalszą drogę 🙂. Jeśli natomiast chce Ci się zrobić rekonesans po warszawskich salonach, to myślę że 3 - 4 salony załatwią sprawę. Ja niestety z racji małego pomieszczenia nie słuchałem tak dużych gabarytowo kolumn ale kilka z nich w mniejszych wersjach miałem okazję poznać. 

Z tym że u Ciebie problemem jest lokum. Zamierzasz je zmienić i tak naprawdę nikt Ci nie powie jak w nowym domu zagrają kolumny. Ja na Twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem. Sam przy zakupach kilka razy wymieniałem już sprzęt (czego broń Boże nie żałuję, bo to fajna zabawa i poznawanie nowych brzmień) ale jeśli szukasz czegoś na lata, pośpiech nie jest wskazany 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Jeżeli chcesz posłuchać wszystkich tych kolumn to chyba musisz udać się w troszkę dalszą drogę 🙂. Jeśli natomiast chce Ci się zrobić rekonesans po warszawskich salonach, to myślę że 3 - 4 salony załatwią sprawę. Ja niestety z racji małego pomieszczenia nie słuchałem tak dużych gabarytowo kolumn ale kilka z nich w mniejszych wersjach miałem okazję poznać. 

Z tym że u Ciebie problemem jest lokum. Zamierzasz je zmienić i tak naprawdę nikt Ci nie powie jak w nowym domu zagrają kolumny. Ja na Twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem. Sam przy zakupach kilka razy wymieniałem już sprzęt (czego broń Boże nie żałuję, bo to fajna zabawa i poznawanie nowych brzmień) ale jeśli szukasz czegoś na lata, pośpiech nie jest wskazany 🙂.

Wiesz co. Chciałbym naprawdę mieć taki charakter i postępować zawsze rozsądnie bo oczywiście masz zupełna racje najrozsądniej były poczekać aż się przeprowadzę ale nie chcę, po prostu nie wytrzymam z zakupem ponieważ już ze dwa lata nosiłem się z tą wymiana i mam już dosyć czekania. Także muszę wybrać już coś większego co nadmuchać mi większy salon za jakis czas. Plus jest taki ze naprawdę sporadycznie słucham muzyki bardzo głośno. Dlatego przy wyborze kolumn sugeruje się przede wszystkim średnim pasmem, nie musi być ogromnej mocy ale powinno być przestrzennie i szczegółowo w średnim i niskim pasmie, scena blisko. Nie słucham rocka/metalu - mocnego grania. Lubię muzykę koncertowa bądź filmowa i do tego potrzebuje teraz sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2020 o 01:01, sergiusz007 napisał:

Co sądzisz o takich konkurentach ? :) 

Heco, - aurora 700/1000

Fyne audio - f501/f502

Dali, - Opticon 6 

Monitor Audio - 6G Silver 200/silver10

Q Acustic - Concept 40

Pylon - Diamond 25/28

Każda z tych kolumn zagra inaczej i naprawdę ciężko mi określić w ciemno, która Ci się spodoba. Finalnie dużo zależy od tego z jaką elektroniką połączymy wskazane kolumny oraz w jak dużym pomieszczeniu będą grać. Każda z wymienionych przez Ciebie kolumn ma pewne plusy i minusy i dopiero podczas odsłuchu będziesz w stanie je zweryfikować. Jeśli chodzi o kolumny Audio Physic czy Fyne Audio możesz ich u nas posłuchać. Heco czy też Monitor Audio mają nasi sąsiedzi za ścianą. Wspomniana przez Ciebie lista ma bardzo duży rozstrzał jeśli chodzi o gabaryty kolumn, więc wstępna selekcja powinna odbyć się pod kątem ich "zdatności" do danego pomieszczenia.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić zarówno @Na Temat AudioAudio jak i super hi-fi. Jeśli chcesz posłuchać dali i q acoustics to musisz się wybrać do sklepów firmowych Denona. Możesz do swojej listy dodać też jakieś KEFy, Polki i focale. Ja po odsłuchach w kilku warszawskich salonach dokonałem przesiadki z dali na audio physic classic. Ale wybór masz naprawdę szeroki 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...