Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1.2 (pomoc w wyborze sprzętu/wycena)


aleKuba

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym zbudować kino domowe u siebie w salonie. Zaznaczę, że jest to moje pierwsze kino domowe, nigdy nie miałem styczności z takimi urządzeniami, dlatego nie mam za dużej wiedzy w tym temacie. Nagłośnienie będzie używane głownie do oglądania filmów. Mam aktualnie na tę inwestycję budżet 6 tys. PLN. Poniżej załączam poglądowy układ jak to sobie wyobrażam. Mam pewne ograniczenie ponieważ głośniki tylne muszą działać bezprzewodowo, wolałbym uniknąć niszczenia ścian i sufitu w celu doprowadzenia okablowania. Z tego powodu wstępnie wybrałem Amplituner Yamaha MusicCast RX-V685 i głośniki Yamaha MusicCast 20 pełniące role głośników tylnych. Jakie polecacie do tego głośniki przednie, centralny i Subwoofer, aby to grało? Docelowo chciałbym zamontować również głośniki sufitowe (do nich mam możliwość doprowadzenia kabli). Jeśli nie realne jest w tej kwocie kino 5.1.2 mogę na razie skupić się na układzie 5.1 za 6tys i dopiero w przyszłości dokupić sufitowe głośniki. Czy Amplituner Denon AVR-X1600H, również spełniłby się w moim przypadku? Chętnie przyjmę oferty i propozycję sprzętów od użytkowników, którzy pracują w branży audio.

Pozdrawiam,

Kuba

ZDJ2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc samodzielnie po internecie wybrałem taki zestaw:

amplituner: Amplituner Denon AVR-X1600H

głośniki przód: HECO Victa Prime 302

głośnik centralny: Heco Victa Prime Center 102

subwoofer: HECO Victa Prime SUB 252A lub Klipsch R-12SW

głośniki tylne: Yamaha MusicCast 20

Czy takie zestawienie audio ma jakiś sens? Czy głośniki Yamahy w systemie music cast działałby z systemem heos, czy lepiej na tył wybrać coś zupełnie innego? Czy warto dopłacać do zamiany Heco Victa Prime na Heco Aurora?

 

Edytowano przez aleKuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poza tym te "bezprzewodowe" kolumny potrzebują prądu. Czyli kable jednak będą. 

Co do kolum heco i tego czym je lepiej napędzić nie będę się wypowiadał bo słuchałem je przelotnie i nie pamiętam już jak grają. Ale jeśli prześledzisz forum, to na pewno dowiesz się, że heco aurora to najczęściej polecane kolumny w przedziale 2000-3000 PLN 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po namyśle wybór pada na trochę droższy zestaw KD. Design i pochwalne opinie skierowały mnie w stronę Zestawu Klipsch RP + Yamaha RX-V6A. Wybrałem opcję stopniowego budowania i dokupywania kolejnych elementów do zestawu. Zacznę od amplitunera i kolumn podstawkowych RP400M + subwoofer SPL-100. W kolejnej fazie dojdzie głośnik centralny RP400 i głośniki tylne Yamaha MusicCast 20, a w ostatnim etapie głośniki do dolby atmos.

Prosiłbym serdecznie o wycenę powyższego sprzętu: RX-V6A + RP400M + SPL-100 @S4Home @Q21 , dzięki i pozdrawiam (j.macierzynski93@gmail.com)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @aleKuba, a słuchałeś tych klipschy w połączeniu z Yamaha? RP to co prawda seria premium a ja słuchałem tylko serii R ale domyślam się, że granie V-ką jednak i tutaj jest zaznaczone. W połączenie z Yamaha w stereo może na dłuższą metę męczyć. Kupujesz dobry amplituner, może warto pomyśleć o frontach, które w przyszłości, jeśli zechcesz pójść w stronę stereo i przy muzyce też się sprawdzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2020 o 07:23, S4Home napisał:

Ja nie wyceniam. Niech się koledzy popiszą.

Rp400 nie polecam po prostu.

Do Yamahy wolał bym budować system na teoretycznie słabszych aurora300 albo kef q350.

Piotr

A mocniejsze RP 500? Czy po prosu to są średnie przepłacone głośniki?

 

23 godziny temu, seba3002 napisał:

Kolego @aleKuba, a słuchałeś tych klipschy w połączeniu z Yamaha? RP to co prawda seria premium a ja słuchałem tylko serii R ale domyślam się, że granie V-ką jednak i tutaj jest zaznaczone. W połączenie z Yamaha w stereo może na dłuższą metę męczyć. Kupujesz dobry amplituner, może warto pomyśleć o frontach, które w przyszłości, jeśli zechcesz pójść w stronę stereo i przy muzyce też się sprawdzą. 

W tym tygodniu lub następnym wybieram się na odsłuch. Serio Yamaha tak kiepsko gra z zestawami Klipsch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...